Europa turės naujus čempionus: italai pasiuntė ispanus namo

Europa turės naują futbolo karalių – nuo 2008 metų sosto neužleidusi Ispanija „Euro 2016“ aštuntfinalyje turėjo nulenkti galvą prieš puikiai žaidusią Italijos rinktinę. Italai laimėjo 2:0 (1:0) ir žengė į ketvirtfinalį, kur jų jau laukia Vokietija.

Italai džiūgauja.<br>AP nuotr.
Rungtynių akimirkos.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (28)

Jun 27, 2016, 6:28 PM, atnaujinta May 20, 2017, 11:55 AM

Italai pasiekė ir savotišką revanšą – prieš ketverius metus vykusiame Europos čempionato finale jie tai pačiai Ispanijai nusileido net 0:4.

Prieš rungtynes buvo spėjama, kad Italija ginsis ir lauks savo šanso greitai užpulti, bet viskas pasisuko visiškai kitokia linkme.

Pirmadienio mačas prasidėjo su galingu lietumi, kurį netrukus pakeitė Italijos rinktinės atakų škvalas.

Italija jau antrąją minutę atliko smūgį ir visiškai užspaudė Ispaniją, kuri pirmą kartą į vartų plotą pataikė sužaidus net 28-ias minutes.

Netrukus sekė šaltas dušas – 33-ąją minutę Italija atliko baudos smūgį, bet ispanų vartininkas Davidas De Gea atrėmė smūgį. Keli italai šoko prie kamuolio ir buvo greitesni už ispanus – 1:0. Įvartį pelnė Giorgio Chiellini.

Italai iki kėlinio pabaigos turėjo dar keletą progų, o aikštėje aistros vis didėjo.

Antrąjį kėlinį ispanai pradėjo aktyviau, bet vos neprisižaidė – 55-ąją minutę italai turėjo auksinę progą pelnyti dar vieną įvartį – vienas prieš vartininką po puikios atakos iššoko Ederas, bet vėl fantastiškai žaidė D.De Gea, išgelbėjęs ispanus nuo dar rimtesnių nemalonumų. Itin aktyvus buvo po keitimo kėlinio pradžioje pasirodęs ispanas Aritzas Adurizas, kuris kelis kartus pavojingai smūgiavo, bet savo tikslo nepasiekė.

Pačioje mačo pabaigoje ispanai turėjo savo šansą – iš arti smūgiavo G.Pique, bet pasakiškai žaidė G.Buffonas. Netrukus buvo patvirtinta taisyklė – neįmuši tu, įmuša tau.

Kitoje aikštės pusėje į ataką nubėgo italai, o tašką padėjo G.Pelle, pasiuntęs antrąjį įvartį į ispanų vartus, kurie turės nusiimti čempionų karūną – Ispanija važiuoja namo jau po aštuntfinalio.

Antrasis kėlinys: Ispanija – Italija 0:2. Giorgio Chiellini (33 min.), G.Pelle (90+1 min.)

Ispanai pabandė keisti rungtynių eigą ir spausti italus – A.Morata po kampinio smūgiavo galva, bet puikiai sužaidė G.Buffonas, sugavęs kamuolį.

Italai 55-ąją minutę turėjo auksinę progą pelnyti dar vieną įvartį – vienas prieš vartininką po puikios atakos iššoko Ederas, bet vėl fantastiškai žaidė D.De Gea, išgelbėjęs ispanus nuo dar rimtesnių nemalonumų.

Po kelių akimirkų, 57-ąją minutę A.Adurizas sukūrė puikią progą ispanams, bet pritrūko tikslumo.

70-ąją minutę tas pats A.Adurizas turėjo dar vieną progą, bet galingas smūgis praskriejo šalia vartų.

Ispanai toliau šaudė Italijos vartus, bet vis nesėkmingai.

Ispanai paskutinę minutę vos nepasižymėjo, bet pasakiškai žaidė G.Buffonas. Netrukus G.Pelle dvigubino Italijos pranašumą.

Pirmasis kėlinys: Ispanija – Italija 0:1. Giorgio Chiellini (33 min.)

Rungtynės prasidėjo lietui negailestingai plaunant aikštę ir žaidėjus. 2-ąją rungtynių minutę netiksliai smūgiavo italas G.Pelle. Italijos rinktinė pirmosiomis minutėmis pabandė spausti ispanus ir nustebinti juos greitu įvarčiu.

8-ąją minutę tas pats G.Pelle labai pavojingai smūgiavo galva, tačiau ispanų vartininkas Davidas De Gea gelbėjo savo komandą.

Italija toliau kėlė grėsmę čempionams savo atakomis, o Ispanija atrodė pasimetusi.

Pirmieji Ispanijos bandymai – smūgiavo C.Fabregasas, bet jo smūgį blokavo italų gynėjas. 24-ąją minutę – dar vienas pavojingas Italijos smūgis – M.Parolo mėginimas galva buvo netikslus.

A.Iniesta 28-ąją minutę atliko pirmą ispanų smūgį į vartų plotą.

33-ąją minutę Italija atliko baudos smūgį, bet D. De Gea atrėmė smūgį. Keli italai šoko prie kamuolio ir buvo greitesni už ispanus – 1:0. Įvartį pelnė G.Chiellini.

Baigiantis pirmam kėliniui E.Giaccherini atliko dar vieną pavojingą smūgį, bet vartus vėl gelbėjo D.De Gea.

Kelias iki aštuntfinalio. Ispanija D grupėje liko antra – dukart laimėjo ir kartą suklupo. Tuo tarpu Italija, taip pat laimėjusi dukart ir pralaimėjusi kartą, buvo geriausia E grupėje.

Stadionas. „Stade de France“ stadionas Sent Deni mieste talpina 80 tūkst. žmonių ir pirmą kartą duris atvėrė 1997 metais.

Teisėjai. Rungtynėms teisėjaus turkas Cuneytas Cakiras, o jam padės dar du turkai – Bahattinas Durnas ir Tarikas Ongunas. Ketvirtasis teisėjas – anglas Martinas Atkinsonas.

Ką jie sakė I. „Mes labai gerbiame Ispaniją, nes jie ne tik viena geriausių pasaulio rinktinių, bet ir viena iš favoričių triumfuoti Europos čempionate. Mes sunkiai ruošiamės ir žaisime taip, lyg nebūtų rytojaus“, – prieš rungtynes sakė Italijos rinktinės treneris Antonio Conte.

Ką jie sakė II. „Po prieš ketverius metus vykusio finalo mes beveik nieko nekeitėme. Žinoma, pasikeitė žaidėjai, treneriai įvedė tam tikras korekcijas. Žinome, kaip turime žaisti ir bandysime tą įgyvendinti“, – sakė Vicentas del Bosque.

Andresas Iniesta (Ispanija). Viena iš svarbiausių dominuojančios Ispanijos sudedamųjų dalių. A.Iniesta daugybės plojimų nusipelnė ne tik dėl vienintelio įvarčio per 2010 metų pasaulio čempionato finalą su olandais. 32 metų „Barcelona“ virtuozas saugų linijoje neš didžiausią svorį, nes Xabi Alonso ir Xavi Hernandezas jau baigė karjeras. Jeigu ispanai nori laimėti dar vieną Europos trofėjų, būtent A.Iniestai reikia sužaisti pačiu aukščiausiu lygiu.

Graziano Pelle (Italija). Per vienerius metus „Southampton“ puolėjas iš svarstytino varianto tapo Italijos rinktinės starto puolėju. 194 cm ūgio centro puolėjas puikiai rungtyniauja su savo partneriu priekyje Ederu. G.Pelle pirmąjį kartą Italijos rinktinėje sužaidė būdamas jau 29-erių. Jam reikėjo labai daug laiko, kad savo šalyje sulauktų pripažinimo. G.Pelle mušė įvarčius olandų klubuose Alkmaro AZ ar „Feyenoord“, o prieš metus atvyko į „Southampton“. Jo valanda Italijoje išmušė tik tada, kai šis ėmė mušti Anglijos „Premier“ lygoje.

Ispanijos treneris. Vicente del Bosque Ispaniją vedė į triumfą 2010 metų pasaulio čempionate. Jis dar nėra oficialiai paskelbęs, ką darys po „Euro 2016“ čempionato. 65 metų strategas yra užsiminęs, kad jam tai gali būti paskutinis turnyras. Jis pabrėžė, kad Ispanijai nebūtų blogai, jeigu jis išvyktų, nes į komandą patektų naujų idėjų.

Italijos treneris. A.Conte Italijos rinktinei ėmė vadovauti greitai po šokiruojančio pasitraukimo iš Turino „Juventus“ klubu, su kuriuo specialistas laimėjo visus tris Italijos „Serie A“ trofėjus. Dar žaisdamas A.Conte išsiskyrė atsidavimu darbui ir visuomet iš savęs spausdavo viską. Jis daug dirbo ir „Lecce“, ir „Juventus“, ir Italijos rinktinėje. To paties treneris dabar reikalauja iš savo žaidėjų.