Nykštukų futbolo pamoka liūtams: Islandija išmetė Angliją

Rungtynių akimirkos.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Anglai ir islandai pabaigs aštuntfinalio etapą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (48)

2016-06-27 21:44, atnaujinta 2017-05-20 11:42

Anglija to negalėjo įsivaizduoti. Daugelį metų buksuojanti rinktinė prieš „Euro 2016“ puoselėjo viltis apie grįžtančias pergales, bet „Trijų liūtų“ svajones sudaužė futbolo nykštukai – vos 300 tūkst. gyventojų turinti Islandija. Islandai 2:1 (2:1) sensacingai įveikė Angliją, eliminavo ją aštuntfinalyje ir pati pateko tarp aštuonių stipriausių Europos komandų.

Ketvirtfinalyje Islandija žais su šeimininke Prancūzija. Islandams tai debiutinis Europos čempionatas.

Rungtynės prasidėjo anglų sėkme – 5-ąją minutę skirtas 11 m baudinys į Islandijos vartus – baudinį realizavo Wayne'as Rooney. Baudinį uždirbo Raheemas Sterlingas, kurį baudos aikštelėje neleistinai griovė islandų vartininkas Hannesas Halldorssonas.

Anglai turbūt per anksti patikėjo lengva pergale – jau po kelių akimirkų, prabėgus vos minutei pasižymėjo Ragnaras Sigurdssonas, sulaukęs puikaus perdavimo ir sėkmingai kyštelėjęs koją. Islandija triumfavo, tačau netrukus jie sukėlė dar didesnę euforiją tarp savo sirgalių – 18-ąją minutę anglus į nokdauną pasiuntė Kolbeinnas Sigthorssonas, įmušęs antrąjį islandų įvartį. Čia klydo anglų vartininkas J.Hartas, privalėjęs apsaugoti vartus.

Tokia įvykių eiga visiškai išmušė Angliją iš vėžių – žaidėjai atrodė pasimetę ir nors kontroliavo kamuolį, laiką leido varžovų aikštės pusėje, įvarčiai to paversti nesugebėjo. Islandija pasakiškai gynėsi, neleisdama anglams net pagalvoti apie lengvas galimybes pelnyti įvarčius. Drausmingai besigynę, islandai ir patys kelis kartus užpuolė, o anglai atrodė vangiai.

Net Roy Hodgsono keitimai nepadėjo – Anglija nuleido galvas ir išvyko namo.

Anglija atliko 18 smūgių, Islandija – 8, bet į vartų plotą abi rinktinės pataikė po penkis kartus.

Antrasis kėlinys: Anglija – Islandija 1:2. W.Rooney (5 min., 11 m baudinys)/R.Sigurdssonas (6 min.), K.Sigthorssonas (18 min.)

Anglai buvo aktyvūs, bet nieko nesukūrė. Tuo tarpu R. Sigurdssonas buvo arti antro savo įvarčio – techniškai smūgiavo per save, bet šį kartą J.Hartas apsaugojo vartus.

Islandija užtikrintai gynėsi – nors anglai kontroliavo kamuolį ir didžiąją laiko dalį buvo varžovų aikštės pusėje, sukurti pavojingų progų nesugebėjo.

79-ąją minutę H.Kane'as turėjo puikią progą įvarčiui, bet jos neišnaudojo.

Netrukus jau islandai turėjo savo šansą, bet anglų vartus gelbėjo J.Hartas.

Pirmasis kėlinys: Anglija – Islandija 1:2. W.Rooney (5 min., 11 m baudinys)/R.Sigurdssonas (6 min.), K.Sigthorssonas (18 min.)

5-ąją minutę skirtas 11 m baudinys į Islandijos vartus – baudinį realizavo Wayne'as Rooney. Baudinį uždirbo R.Sterlingas, kurį baudos aikštelėje neleistinai griovė islandų vartininkas Halldorssonas.

Jau po kelių akimirkų islandai lygino rezultą – 1:1. Pasižymėjo R.Sigurdssonas, sulaukęs puikaus perdavimo ir sėkmingai kyštelėjęs koją.

18-ąją minutę anglus į nokdauną pasiuntė K.Sigthorssonas, įmušęs antrąjį islandų įvartį. Čia klydo anglų vartininkas J.Hartas, privalėjęs apsaugoti vartus.

28-ąją minutę pavojingai smūgiavo H.Kane'as, bet islandų vartininkas šį kartą žaidė užtikrintai ir gelbėjo vartus.

Anglai turėjo dar kelias progas, bet Islandija stengėsi drausmingai gintis ir nepraleisti įvarčio.

Kelias į aštuntfinalį. Islandija F grupėje iškovojo pergalę, du kartus sužaidė lygiosiomis ir užėmė antrąją vietą. Anglai B grupėje žaidė identiškai ir taip pat liko antri.

Stadionas. „Stade de Nice“ Nicoje talpina 35 tūkst. žmonių ir duris atvėrė 2013 metais.

Teisėjai. Pagrindinis mačo teisėjas – slovėnas Damiras Skomina. Jam padės dar du slovėnai – Jure Praprotnikas ir Robertas Vukanas. Ketvirtasis teisėjas – ispanas Carlosas Velasco Carballo.

Ką jie sakė I. „Šios dienos rezultatas bus labai svarbus man, visai komandai ir valstybei. Norime likti turnyre, esame tam pakankamai geri, bet turime pradėti rodyti rezultatą“, – prieš rungtynes sakė Anglijos rinktinės treneris Roy Hodgsonas.

Ką jie sakė II. „Spėju, kad Anglija kontroliuos kamuolį, bet visko būna. Dabar oras – labai karštas ir nuo to gali priklausyti rungtynių eiga. Pažiūrėsime ar galime prie to prisitaikyti“, – kalbėjo Islandijos treneris Larsas Lagerbackas.

Aronas Gunnarssonas (Islandija). Islandijos rinktinės kapitonas žaidžia saugų grandyje ir savo atsidavimu uždega kitus. „Cardiff“ komandoje jis nebuvo nuolatinis starto žaidėjas, bet L.Lagerbackas šį futbolininką labai brangina. Jo vieta Islandijos rinktinės starto sudėtyje – labiau nei užtikrinta.

Joe Hartas. Anglijos rinktinės vartininkas tvirtai gynė „Manchester City“ vartus. Daugiau nei ketverius metus Anglijoje jis neužleidžia pirmojo pasirinkimo vietos. Tai – nuostabus vartininkas, kokio ir reikia Anglijai, siekiant pagaliau paragauti rimtų pergalių.

Anglijos rinktinės treneris. Dauguma trenerių prarastų darbą po to, kai pasaulio čempionate neiškovotų nė vienos pergalės, bet ne Roy'us Hodgsonas. Jam buvo suteikta proga užbaigti ketverių metų sutartį. O ar 68 metų strategui pavyks išgyventi dar vieną čempionatą, paaiškės Prancūzijoje.

Islandijos treneris. Islandija yra Europos čempionato naujokė, bet tik ne Larsas Lagerbackas. Jis yra vienas labiausiai patyrusių turnyro trenerių. L.Lagerbackas padėjo Švedijai pasiekti penkis svarbiausius turnyrus 2000-2008 metais, o per 2010 metų pasaulio čempionatą vadovavo Nigerijai. Tačiau žygis su Islandija į Europos čempionatą – didžiausias jo pasiekimas. Stoikiškas švedas yra žinomas dėl to, kad vadovauja sunkiai įveikiamas ekipas, kurių futbolas nėra patrauklus akiai.