Verkiančio Cristiano Ronaldo triumfas: nuo agonijos iki didybės

Cristiano Ronaldo skausmo ašaras pakeitė džiaugsmas. Tik prasidėjus „Euro 2016“ finalo rungtynėms tarp Prancūzijos ir Portugalijos, 31-erių puolėjas po varžovo smūgio patyrė traumą. Nors kelis kartus portugalas bandė didvyriškai tęsti rungtynes, jam aikštę teko palikti ant neštuvų.

C.Ronaldo įsirašė skambiausią laimėjimą per savo karjerą.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

2016-07-11 09:32, atnaujinta 2017-05-19 06:29

C.Ronaldo buvo ne tik Europos čempione tapusios Portugalijos lyderis ir kapitonas, bet ir žmogus, kuris Prancūzijos rinktinei kėlė didžiausią baimę, rašo BBC.

Agonija

Tačiau 23-ąją rungtynių minutę puolėjas krito ant vejos ir paprašė keitimo. Be jo likusi Portugalija dar labiau suvienijo jėgas ir per pratęsimą 1:0 pražudė visos Prancūzijos viltis triumfuoti namie.

Galbūt puolėjas ir per trumpai išbuvo aikštėje, bet to užteko, kad visi suprastų – tai buvo C.Ronaldo finalas.

C.Ronaldo susikaupimas buvo matomas nuo tos akimirkos, kai jis žengė ant vejos apšilimui. Užmerktomis akimis jis sugiedojo himną, tačiau jau 8-ąją minutę į jį įsirėžė Dimitri Payet.

Jis stipriai sukando dantis, paliko aikštę, bet į ją sugrįžo. Netrukus jis vėl griuvo ant vejos. Puolėją apžiūrėjo medikai ir palydėjo portugalų žvaigždę už aikštės ribų. C.Ronaldo jau turėjo baigti rungtynes, bet nurodė medikams sutvirtinti jo kelį.

Tačiau galiausiai jis dar kartą turėjo kristi ir jau prašė keitimo, sunkiai tramdydamas ašaras. Stadionas plojo žaidėjui, po finalo įsirašiusiam tarp geriausių pasaulyje.

Lyderis

C.Ronaldo dažnai buvo kaltinamas savanaudiškumu ir pliekiamas dėl elgesio su komandos draugais. Jis dažnai juos kaltindavo, rodydavo nepasitenkimą, nes šie niekada nežaidė taip, kaip norėtų prie aukščiausios klasės futbolo įpratęs pats C.Ronaldo.

Tačiau tikrąjį savo veidą C.Ronaldo parodė svarbiausiomis akimirkomis. Jis parodė, kad yra tikras lyderis.

Internetą jau užkariavo vaizdo įrašas, kaip puolėjas prieš baudinių seriją su Lenkija, kurią portugalai išgyveno aštuntfinalyje, įkvėpė ryžto Joao Moutinho, kad šis smūgiuotų drąsiai.

Finale, kai ekipos rengėsi pratęsimui, jis grįžo į aikštę ir ragino komandos draugus atiduoti paskutines jėgas tam, kad jų šalis pasiektų didžiausią pergalę savo istorijoje.

Treneris

Pratęsimo metu C.Ronaldo elgėsi taip, lyg būtų Portugalijos rinktinės treneris. Panašu, kad būtent C.Ronaldo nurodė, kad baudos smūgius turi mušti Raphaelis Guerreiro – tai vos nepasibaigė įvarčiu, kai šis sudrebino virpstą.

Netrukus portugalai šėlo – po kelių akimirkų pergalingą įvartį pelnė Ederas. Portugalams buvo likę atsilaikyti 11 minučių. Atrodo, kad šiuo metu C.Ronaldo žaidėjams davė tiek pat taktinių patarimų, kiek ir treneris Fernando Santosas.

Tai nebuvo nepagarba treneriui – C.Ronaldo tiesiog parodė, kad F.Santosas sulipdė tikrą komandą, kuri gal ir nerodė gražiausio žaidimo, bet buvo organizuota ir žinojo, kaip reikia žaisti.

Nors visą dėmesį dabar gauna C.Ronaldo, bet F.Santosas tikrai nebus pamirštas.

Didybė

C.Ronaldo sunkiai pradėjo Europos čempionatą – po pirmųjų rungtynių sulaukė daugybės kritikos dėl to, kad įžeidė Islandijos rinktinę, vėliau nesugebėjo įmušti 11 m baudinio prieš Austriją. Tačiau tada jis pabudo.

Jis pelnė du įvarčius prieš Vengriją, atliko perdavimą Ricardo Quaresmai, kai šis išplėšė pergalę prieš Kroatiją, tiksliai mušė baudinį prieš Lenkiją ir galiausiai atliko perdavimą bei pelnė įvartį pusfinalyje prieš Velsą.

Dabar C.Ronaldo vardą galima rašyti prieš tikrai didžių žaidėjų sąrašo. Pagaliau jis pasiekė skambią pergalę tarptautinėse varžybose – jo trofėjų kolekciją puoš ne tik pergalės su „Manchester United“ ir Madrido „Real“.

Jis išgyveno tikrą dramą per vienerias rungtynes, bet būtent jos tapo įrodymu apie jo galybę.