Lietuva pasaulio futbolo čempionato atrankoje turi pergalę: įveikė Maltą 2:0

Lietuvos futbolo rinktinė įveikė Maltą<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Lietuvos ir Maltos futbolo rinktinių mačo momentai – per pirmą kėlinį įvarčių nebuvo pelnyta<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Lietuvos ir Maltos rinktinių apšilimas prieš planetos pirmenybių atrankos mačą.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinė<br>AFP nuotr.
Prieš Lietuvos ir Maltos futbolo rungtynes – ir aikštės parengimas ir muzika su linksmybėmis<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Lietuvos ir Maltos rinktinių mačas<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (87)

Oct 11, 2016, 8:50 PM, atnaujinta May 11, 2017, 2:01 AM

Lengvu grobiu Lietuvos futbolo rinktinei turėjusi būti Maltos komanda tapo tikru galvos skausmu nacionalinės ekipos strategui Edgarui Jankauskui. 2018-ųjų pasaulio futbolo čempionato F grupės atrankos varžybose lietuviai daugiau kaip 75 minutes nesėkmingai bandė pramušti Maltos ekipos gynybą ir galiausiai tai pasisekė padaryti dabar jau etatiniam Lietuvos komandos įvarčių mušėjui Fiodorui Černychui. Trečią įvartį per tris mačus F.Černychas pelnė po kampinio, o „pramušęs“ maltietiškąją gynybą jis jau stebėjo, kaip Arvydas Novikovas nuo 11 metrų žymos pelnė antrąjį ir paskutinį mačo įvartį. Lietuvos ekipa F atrankos grupėje šventė pergalę 2:0 (0:0) prieš Malta ir po trijų turų turi 5 taškus.

Lietuvos futbolo rinktinė oficialių mačų statistiką pradėjo pergale prieš Maltos komanda. Iki tol Lietuvos atstovai pasaulio futbolo atrankoje nežaidė, o visi trys mačai tebuvo kontroliniai: pirmoje akistatoje ekipos sužaidė 1:1, po to mūsiškiai laimėjo 4:1, o praėjusiais metais netikėtai išvykoje nusileido šios dienos oponentams 0:2.

Gan nykiose puolamuoju arsenalu rungtynėse nė vienai komandai nepasisekė parodyti tikrojo futbolo šou. Rungtynių favoritu laikoma Lietuvos komanda didžiąją dalį savo atakų grindė tolimais perdavimais arčiau varžovų vartų ir ir viltimis į „įvarčių mašiną“ Fiodorą Černychą.

Tačiau šis E.Jankausko sumanymas per 75 minutes nedavė jokio efekto. Per beveik pusantros valandos lietuviai tik dukart šiek tiek rimčiau privertė padirbėti maltiečių vartininką – Andrew Hoggsą.

Tad laikui einant prie pabaigos, lietuviai pradėjo Maltos komandos vartų šturmą ir jis pasiteisino. Nuo 73-iosios minutes lietuviai smūgiavo kelis baudos smūgius, o jau po eilinio kampinio džiaugėsi įvarčiu – F.Černychas nukreipė kamuolį galva į vartus.

Užsidegę lietuviai puolė, o varžovai pradėjo nervintis. Ir jau 82-ąją minutę J.Caruana baudos aikštelėje, prieš tai už grubų žaidimą gavęs geltoną kortelę, nustūmė Deividą Matulevičių.

Maltos žaidėjas gavo raudoną kortelę,  teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Baudinį mušė A.Novikovas smūgiavo tiksliai. Lietuva pirmavo jau 2:0, tačiau dar baigiantis akistatai galėjo pelnyti dar du įvarčius.

Kitas rungtynes lietuviai žais lapkričio 11 dieną išvykoje su Slovakijos komanda.

Šios dienos F grupės mačuose sulaukta ir netikėto rezultato: pergalių neturėjusi Slovakija net 3:0 įveikė Škotiją, o  Slovėnija su Anglija sužaidė 0:0.

Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybose dalyvauja 52 komandos, suskirstytos į devynias grupes. Į pasaulio čempionatą pateks į grupių nugalėtojai, o aštuonios geriausios antrąsias vietas užimsiančios rinktinės dėl likusių keturių kelialapių kovos atkrintamosiose varžybose.

Statistika.

LIETUVA – MALTA 2:0 (0:0).

Įvarčiai: Fiodoras Černychas (76 min.), Arvydas Novikovas (84 – iš 11 m).

Geltonos kortelės: Nerijus Valskis (29), Karolis Chvedukas (84); Andrei Agius (43), Andrew Hogg (72), Jonathan Caruana (81).

Pašalintas: Jonathan Caruana (Malta, 82).

Teisėjas: Jesus Gil Manzano (Ispanija).

Lietuva: Ernestas Šetkus, Georgas Freidgeimas, Tomas Mikuckis, Egidijus Vaitkūnas, Vytautas Andriuškevičius, Artūras Žulpa, Arvydas Novikovas (Mindaugas Grigaravičius, 87), Vykintas Slivka, Mantas Kuklys (Karolis Chvedukas, 79), Fiodoras Černychas, Nerijus Valskis (Deivydas Matulevičius, 62).

Malta: Andrew Hogg, Jonathan Caruana, Joseph Zerafa, Andrei Agius, Steve Borg, Zach Muscat, Gareth Sciberras, Paul Fenech (Steve Pisani), Bjorn Kristensen (Alfred Effiong, 80), Michael Mifsud, Andre Schembri (Rowen Muscat, 83).

Rungtynės

Antrasis kėlinys: Lietuva – Malta 2:0.

90 min.

M.Grigaravičius nepataikė į tuščius vartus.

84 min. ĮVARTIS. J.Caruana baudos aikštelėje nustūmė Deividą Matulevičių. Maltos žaidėjas gavo raudoną kortelę,  teisėjas skyrė 11 metrų baudinį. Baudinį mušė A.Novikovas smūgiavo tiksliai. Lietuva pirmavo jau 2:0.

76 min. ĮVARTIS. Lietuviai užgulė vartus. Dukart varžovai apsigynė, tačiau jau po kampinio F.Černychas galva nukreipė kamuolį į vartus, gynėjai bandė dar jį išmušti, tačiau kamuolys suspurdėjo tinkle. 1:0 pirmauja Lietuva.

70 min. Po baudos smūgio T.Mikuckis gavo kamuolį baudos aikštėje ir smūgiavo į vartus nusisukęs nuo jų – Maltos vartininkas sureagavo į smūgį. Vienas iš nedaugelio situacijų, kai lietuviai ir dar kartą turėjo šansą įmušti.

61 min. Maltos žaidėjai surengė greitą kontrataką, kurią užbaigė smūgiu – M.Mifsudas smūgiavo šalia vartų.

57 min. Lietuviai ir mušė baudos smūgius ir kėlė kampinius, tačiau didesnio pavojaus sukurti prie Maltos vartų nesugebėjo.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Malta 0:0.

45 min.

A.Novikovas iš toli šovė, tačiau Maltos vartininkas šiaip ne taip atmušė kamuolį, o F.Černycho bandymas atšokusį kamuolį nukreipti į vartus galva nebuvo sėkmingas.

42 min.  Lietuviai turėjo geriausią galimybę įmušti per kėlinį – F. Černychas gavo kamuolį prieš pat vartininką, tačiau pabandė „pasitaisyti“ kamuolį, smūgiuoti po to jam neleido gynėjas. Jei Lietuvos rinktinės žaidėjas būtų mušęs iš karto, greičiausiai, būtų įvartis.

35 min. Lietuviai dar kartą pabandė greitai atakuodami ir ilgais perdavimais pasiekti varžovų baudos aikštę, tačiau N.Valskis nesugebėjo suvaldyti kamuolio, o gynėjai išmušė kamuolį toliau.

27 min. Lietuvos rinktinė surengė greitą ataką kairiuoju kraštu, tačiau A.Novikovo pakeltas kamuolys į baudos aikštę buvo labai netikslus.

20 min. Iniciatyvą perėmė Maltos žaidėjai, kurie net kelis kartus buvo priartėję prie lietuvių vartų ir net bandė smūgiuoti.

10 min. Malta taip pat nesėdėjo gynyboje – A.Schembri skersavo kamuolį į lietuvių baudos aikštelę ir gynėjams pasisekė, kad varžovų puolėjai nesugebėjo kyštelėti kojos.

2 min. Lietuviai jau mušė baudos smūgį, sugebėjo pagrasinti A.Hoggui, tačiau įvarčio greito pelnyti nesugebėjo.

Lietuvos futbolo rinktinės sudėtis: Ernestas ŠETKUS,  Georgas FREIDGEIMAS, Tomas MIKUCKIS, Egidijus VAITKŪNAS, Arvydas NOVIKOVAS, Vykintas SLIVKA, Mantas KUKLYS, Artūras ŽULPA, Nerijus VALSKIS, Fiodoras ČERNYCHAS, Vytautas ANDRIUŠKEVIČIUS.

Maltos futbolo rinktinės sudėtis: , Jonathanas CARUANA, Josephas ZERAFA, Garethas SCIBERRAS, Andrejus AGIUSAS, Steve'as BORGAS, Paulas FENECHAS, Michaelis MIFSUDAS, Andre SCHEMBRI, Bjornas KRISTENSENAS, Zachas MUSCATA

---------------

Pažadėjusi kovoti ir siekti pergalių Lietuvos rinktinė F grupės turnyrinėje lentelėje galėjo turėti jau šešis taškus, tačiau nesėkmingos rungtynių pabaigos kainavo pergales prieš Slovėniją ir Škotiją.

Pirmoji akistata baigėsi 2:2, o antroji – 1:1. Tuo tarpu maltiečiai nusileido škotams 1:5 ir anglams 0:2.

Aikštės šeimininkai yra laikomi favoritais: bus siekiama galiausiai nutraukti užsitęsusią lygiųjų seriją ir iškovoti pirmąją pergalę atrankoje.

Lietuvos rinktinės varžovai FIFA reitinge rikiuojasi vos 173 pozicijoje.