Dar trys serbo įvarčiai priartino Vilniaus „Žalgirį“ prie titulo

„Lietavos“ ir „Žalgirio“ rungtynės.<br>A.Kisieliaus nuotr.
A.Kaludžerovičius pelnė dar tris įvarčius.<br>G.Vaitkevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

alyga.lt, fkzalgiris.lt ir lrytas.lt inf.

Oct 22, 2016, 3:45 PM, atnaujinta May 10, 2017, 9:44 AM

Vilniaus „Žalgiris“ šeštadienį padarė dar vieną didelį žingsnį link ketvirto iš eilės A lygos čempiono titulo.29-ojo turo mače svečiuose Andrija Kaludžerovičius trečiąkart pelnė tris įvarčius, o vilniečiai 4:1 (2:0) sutriuškino penktoje vietoje žengiančią Jonavos „Lietavą“.

Nuo pat pirmo teisėjo švilpuko žalgiriečiai pradėjo diktuoti savo taisykles, savo ruožtu, šeimininkai didelėmis pajėgomis gynėsi ir laukė savo šanso kontratakose. Matija Ljujičius sykį smūgiavo pro šalį, tačiau 14-ąją minutę „Žalgiris“ oponentams klaidos neatleido.

Vartininkas Dmytro Babenka paliko baudos aikštelę bei nepataikė į kamuolį, o šalia buvusiam A. Kaludžerovičiui beliko smūgiuoti į tuščius vartus. Tai nebuvo paskutinis serbo įvartis pirmame kėlinyje.

41-ąją minutę Saulius Mikoliūnas perdavė kamuolį iš kairiojo krašto į baudos aikštelę, kur A. Kaludžerovičius aplenkė Eisviną Utyrą ir tiksliai smūgiavo vienu lietimu, snaiperių klasifikacijoje susilygindamas su „Trakų“ atstovu Nerijumi Valskiu.

Tačiau iš karto po pertraukos serbas vėl sugrįžo į rezultatyviausio A lygos žaidėjo sostą. 46-ąją minutę dar viena greita „Žalgirio“ ataka pasibaigė trečiuoju A. Kaludžerovičiaus įvarčiu.

Po šio epizodo žalgiriečiai atsipalaidavo ir leido varžovams kurti kur kas daugiau pavojingų progų. Virš vartų išorine pėdos dalimi smūgiavo Tomas Salamanavičius, aktyviai į žaidimą įsitraukė Rokas Krušnauskas, kartą spyręs tiesiai į vartininką, o sykį – iš puikios padėties sudrebinęs vartų skersinį.

D. Babenka atrėmė labai tolimą Lino Pilibaičio smūgį, tačiau 82-ąją minutę tik stebėjo, kaip po jo dar vieno atmušto kamuolio į tuščius vartus spyrė Vytautas Lukša. „Lietavai“ pavyko vieną iš savo susikurtų progų paversti garbės įvarčiu. Po Luko Miščiuko perdavimo stipriai ir tiksliai vienu lietimu 84-ąją minutę smūgiavo Dominykas Galkevičius.

Likus keturiems turams, „Žalgiris“ lenkia „Trakus“ dešimties taškų persvara ir jau kitame mače su Klaipėdos „Atlantu“ gali užsitikrinti čempionų titulą.

Jonavos „Lietava“ – Vilniaus „Žalgiris“ 1:4 (0:2)

„Lietava“: D. Babenka, V. Borovskis, M. Dūda, E. Žarskis, E. Utyra, T. Salamanavičius, L. Miščiukas, I. Karandašovas (86 min. Tv. Eliošius), D. Galkevičius (86 min. G. Vasylius), A. Rocys (61 min. R. Krušnauskas), Td. Eliošius. „Žalgiris“: A. Vitkauskas, D. Slijngardas, L. Klimavičius (58 min. M. Žaliūkas), M. Mbodjis, E. Vaitkūnas, S. Blagojevičius (69 min. L. Pilibaitis), M. Ljujičius (72 min. Elivelto), M. Kuklys, V. Lukša, S. Mikoliūnas, A. Kaludžerovičius.

Įvarčiai: D. Galkevičius (84); A. Kaludžerovičius (14, 41, 46), V. Lukša (82).

Geltonos kortelės: V. Borovskis (75)

Marijampolės „Sūduva“ sugrįžo į trečią vietą, kai savo sirgalių akivaizdoje net 6:1 (4:0) sutriuškino Kauno „Stumbrą“, patyrusį vieną iš skaudžiausių pralaimėjimų šiame sezone.

Marijampoliečiai pamatus pergalei paklojo jau pirmoje kėlinio pusėje. „Stumbro“ gynyba braškėjo tarsi sena kėdė, tad „Sūduvos“ futbolininkai per trumpą laiką pelnė tris įvarčius.

12-ąją minutę po savalaikio Tomo Radzinevičiaus perdavimo tiksliai vienu lietimu smūgiavo Predragas Pavlovičius, dar po šešių minučių puikų reidą surengęs bei į baudos aikštelę įsiveržęs Paulius Janušauskas nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. 23-iąją minutę dar vieną ataką po Ernesto Veliulio perdavimo įvarčiu pavertė P. Pavlovičius.

Pasimetęs „Stumbras“ atsakė tik pavieniais išpuoliais, vienas kurių pasibaigė Naurio Petkevičiaus smūgiu į vartininką.Savo ruožtu „Sūduva“ apsukų nemažino: šalia vartų smūgiavo tiek E. Veliulis, tiek T. Radzinevičius. Visgi 41-ąją minutę kamuolys ketvirtą kartą atsidūrė kauniečių tinkle. E. Veliulis surado baudos aikštelėje Andro Švrljugą, kuris laimėjo oro dvikovą bei puikiai smūgiavo galva.

„Stumbro“ treneris Mariano Barreto netrukus pakeitė puolėją Alexandre‘a Kore ir suteikė šansą debiutuoti naujokui Donatui Konikui. V. Čeburinas per pertrauką atliko du keitimus, o vėliau leido pirmą kartą A lygoje pasirodyti saugui Gabrieliui Judickui.

Kauno klubas antro kėlinio pradžioje atrodė kiek energingesnis, bet be Cristiano Alexo smūgių į vartininką svečiai daugiau pavojingų epizodų kurį laiką nesukūrė. 57-ąją minutę sirgaliai pamatė gražiausią šio mačo įvartį. Po keitimo aikštėje pasirodęs Domantas Antanavičius perdavė kamuolį E. Veliuliui, kuris įsiveržė į baudos aikštelę bei didmeistriškai perkėlė Rafaelį Broetto.

Kauniečių puolimą kiek labiau pagyvino buvęs „Sūduvos“ saugas Giorgio Russo, tačiau šeimininkai pelnė šeštą įvartį. 80-ąją minutę antrą sykį šiame mače pasižymėjo A. Švrljuga, nukreipęs kamuolį į tuščius vartus po komandos draugo perdavimo.

Vienintelis „Stumbro“ džiaugsmas – debiutanto įvartis. 89-ąją minutę galva tiksliai smūgiavo D. Konikas, pasižymėdamas mače, kurį tiek jaunasis puolėjas, tiek jo komandos draugai norės kuo greičiau pamiršti.

Marijampolės „Sūduva“ – Kauno „Stumbras“ 6:1 (4:0)

„Sūduva“: I. Kardumas, M. Činikas, D. Isoda, A. Švrljuga, V. Slavickas, A. Jankauskas, P. Leimonas (46 min. D. Antanavičius), E. Veliulis, P. Janušauskas, P. Pavlovičius (71 min. G. Judickas), T. Radzinevičius (46 min. E. Jankauskas).

„Stumbras“: R. Broetto, L. Artimavičius, R. Sadauskas, J. Nazare, A. Bareikis (46 min. P. Kotovas), V. Armanavičius, A. Basitas, R. Vėževičius, C. Alexas, N. Petkevičius (66 min. G. Russo), A. Kore (43 min. D. Konikas).

Įvarčiai: P. Pavlovičius (12, 23), P. Janušauskas (18), A. Švrljuga (41, 80), E. Veliulis (57); D. Konikas (89)

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

7. Utenos „Utenis“ 28 4 4 20 24:47 16

8. „Kauno Žalgiris“ 28 2 9 17 23:55 15 Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Kaludžerovičius („Žalgiris“) – 15, N. Valskis („Trakai“) – 14 įvarčių.