Čempionų lygos aštuntfinalis: „Juventus“ parodė raumenis, o „Sevilla“ galėjo įmušti daugiau

„Juventus“ antrajame kėlinyje pramušė kietą varžovų gynybą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Juventus“ ir „Porto“ rungtynės.<br>AP nuotr.
„Sevilla“ ir „Leicester City“ rungtynės.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (28)

Feb 22, 2017, 8:37 PM, atnaujinta Apr 9, 2017, 1:31 PM

Turino „Juventus“ apgulė varžovų vartus ir turėjo ilgokai pavargti, kol galiausiai pramušė skylę dešimtiese žaidusios „Porto“ komandos gynyboje, o „Sevilla“ futbolininkai gerą žaidimą iš Ispanijos lygos perkėlė į kovą su praėjusį sezoną Pelenės istoriją Anglijoje išgyvenusiu „Leicester City“ klubu.

Trečiadienį baigėsi pirmieji Čempionų lygos aštuntfinalio mačai ir jeigu ankstesnės poros suteikė daug intrigos, šįkart komandos irgi nenuvylė.

Kone nuolat varžovų vartus apgulusi „Juventus“ išvykoje dėkojo nebrandžiam varžovų futbolininko žaidimui, sumažinusiam „Porto“ žaidėjų skaičių, ir šventė pergalę 2:0. O „Sevilla“ savo aikštėje neišnaudojo progos švęsti didesnę pergalę bei praleido įvartį, tačiau 2:1 pranoko „Leicester City“ ekipą.

„Juventus“ ir „Porto“, „Sevilla“ ir „Leicester City“ atsakomąsias rungtynes žais kovo 14 dieną.

„Porto“ – Turino „Juventus“ 0:2. M.Pjaca (72), D.Alvesas (74). A.Tellesas („Porto“) 27 minutę gavo antrą geltoną kortelę.

Turino „Juventus“ futbolininkai į rungtynes žengė kaip favoritai ir iškart pateisino tokį vardą. Italijos klubas žaidė savo futbolą – daug kontroliavo kamuolį ir rinkosi atakos kampus.

O netrukus „Juventus“ komandai darbą palengvino lengvabūdiškas „Porto“ futbolininko Alexo Nicolao Telleso elgesys.

Per dvi minutes jis dukart priėmė labai nebrandžius sprendimus ir buvo priverstas palikti aikštę. 25 minutę A.Tellesas gavo pirmąją geltoną kortelę, kai nustūmė nugara kamuolį blokavusį varžovą.

Po dvejų minučių 24 metų brazilas bėgdamas varžovo link priėmė sprendimą, kuris kainavo „Porto“ ekipai vieną žaidėją.

A.Tellesas nusprendė slystant šonu išmušti kamuolį, tačiau taip nunešė Stephaną Lichtsteinerį ir teisėjas be jokių dvejonių parodė jam antrąją geltoną kortelę.

Po šios situacijos emocijų lygis gerokai išaugo. „Porto“ sirgaliai garsiu švilpimu reagavo į kiekvieną nepalankų teisėjo sprendimą.

Jie sakė maldas ir I.Casillasui. Šis 35 minutę paprašė medikų pagalbos, tačiau žaidė toliau.

Vienas garsiausių Ispanijos vartininkų per pirmąjį kėlinį atrėmė keletą itin pavojingų smūgių, o tarp jų – ir suktą Gonzalo Higuaino smūgį.

Arčiausiai įvarčio pirmajame kėlinyje „Juventus“ buvo jau pirmąją teisėjo pridėto laiko minutę, kai Paulo Dybala iš 18 metrų smūgiavo itin galingai, tačiau pataikė į virpstą.

Pagal uefa.com statistiką, „Juventus“ per pirmąjį kėlinį kamuolį kontroliavo 71 procentą laiko, o perdavimus atliko 90 proc. taiklumu. Italijos klubas surengė 34 pavojingas atakas ir 8 kartus kėsinosi įmušti įvartį. „Porto“ klubas surengė 11 pavojingų atakų ir dukart smūgiavo į vartų pusę.

Jau kėlinio pradžioje kamuolys atsidūrė I.Casillaso vartų tinkle, bet teisėjas fiksavo nuošalę, bet „Porto“ irgi surengė pavojingų atakų. Šeimininkų sprendimas pamėginti paspausti varžovus kėlinio pradžioje atsispindėjo „Juventus“ nervingume. Keletas prarastų kamuolių ir S.Lichsteinerio geltona kortelė gerai atspindėjo „Porto“ bandymus.

Bet „Juventus“ greitai persigrupavo, o tada ir vėl teko dirbti I.Casillasui.

„Juventus“ vėl visiškai kontroliavo žaidimą, kamuolį laikė varžovų aikštės pusėje, kur bazavosi ir ekipos gynėjai. 65 minutę G.Higuainas puikiai laviravo tarp „Porto“ žaidėjų ir pavojingai smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

71 minutę Turino „Juventus“ apgultis davė tikrą saldų vaisių. Marko Pjaca atsidūrė labai patogioje padėtyje baudos aikštelėje ir vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartų kampą. „Juventus“ išsiveržė 1:0. M.Pjaca aikštėje pasirodė po keitimo – 67 minutę.

Šis įvartis tikrai sukrėtė šeimininkus, kurie nesuspėjo susikaupti. „Juventus“ surengė dar vieną tradicinę pozicinę ataką, o tada tik ką po keitimo aikštėje pasirodęs Dani Alvesas nuginklavo I.Casillasą.

D.Alvesas 73 minutę pakeitė S.Lichsteinerį, o po minutės jau džiaugėsi įvarčiu. Jis dėkojo Alexui Sandro, kuris iš krašto skersavo aukštą perdavimą, pamatęs, kad D.Alvesas turi daug laisvos erdės. „Juventus“ žaidėjas krūtine nusileido kamuolį ir pasiuntė jį į vartus.

Po įvarčio „Juventus“ žaidime atsirado lengvumo jausmas, o „Porto“ sirgaliai švilpė gerokai mažiau. Turino klubas šiose rungtynėse parodė, kad „Porto“ turės juodai dirbti, jog galėtų susikurti bent kiek geresnę progą įvarčiui.

Nors šeimininkams šįkart ir trūko vieno žaidėjo, „Juventus“ ekipa pateisino favoritų vardą.

Pagal uefa.com statistiką, „Juventus“ šiose rungtynėse kamuolį kontroliavo 70 proc. laiko. Tikslių perdavimų procentas – gerokai didesnis nei varžovų: 91 prieš 77.

„Juventus“ kėlė 8 kampinius, surengė 66 pavojingas atakas, 18 kartų kėsinosi į varžovų vartus. „Porto“ kėlė vos 1 kampinį, surengė 19 pavojingų atakų ir kėsinosi tik triskart.

„Sevilla“ – „Leicester City“ 2:1. P.Sarabia (25), J.Correa (62)/ J.Vardy (73). J.Correa 14 minutę neįmušė 11 metrų baudinio.

„Sevilla“ futbolininkai labai agresyviai pradėjo rungtynes, o tai greitai davė vaisių. Šeimininkai išsiveržti galėjo 11 minutę, kai Stevanas Jovetičius turėjo nuostabią progą, tačiau iš baudos aikštelės smūgiavęs futbolininkas nebuvo taiklus.

O 14 minutę patys varžovai dovanojo progą „Sevilla“ klubui. Wesas Morganas mėgino pasiekti kamuolį, tačiau pargriovė varžovą, o teisėjas Clementas Turpinas be jokių abejonių skyrė 11 metrų baudinį.

Įvartį mušti stojo Joaquinas Correa, tačiau jam nepavyko puikios progos paversti įvarčiu.

Įaudrinti „Sevilla“ gerbėjai siautulingai švęsti galėjo 25 minutę. Būtent tada Pablo Sarabia sulaukė nuostabaus perdavimo iš Sergio Escudero ir efektingai smūgiu galva nuginklavo vartininką.

Pasak uefa.com, „Sevilla“ pirmajame kėlinyje kamuolį kontroliavo 69 procentus laiko ir surengė 28 pavojingas atakas bei 10 kartų kėsinosi įmušti. „Leicester City“ tai darė tik vieną kartą.

Antąjį kėlinį „Sevilla“ vėl pradėjo labai aktyviai. Ispanijoje su „Barcelona“ komandos stiliumi labai lyginama ekipa žaidė sau įprastą futbolą ir 62 minutę padidino skirtumą.

S.Jovetičius pastebėjo J.Correa ir atliko jam labai gražų perdavimą, kuris baigėsi įvarčiu.

„Leicester City“ futbolininkai sužaidus 70 minučių buvo atlikę 4 smūgius, o jų varžovai – 17.

Tačiau tai nesutrukdė Jamie Vardy prisiminti praėjusio sezono, kai jis mušė daugybę įvarčių Anglijoje. Jis 73 minutę mažino skirtumą iki 1:2.

„Sevilla“ treneris po mačo neturėtų būti labai patenkintas. Nors pergalė pasiekta, „Sevilla“ neišnaudojo keleto puikių progų. 89 minutę pasižymėti galėjo Adilas Rami, bet jo smūgis galva nebuvo pakankamai taiklus – kamuolys atsimušė į skersinį.

Uefa.com statistika rodė, kad per visas rungtynes „Sevilla“ kamuolį kontroliavo 68 proc. laiko. 88 procentai ispanų perdavimų buvo tikslūs, jie kėlė 8 kampinius, surengė 53 pavojingas atakas ir 22 kartus kėsinosi į varžovų vartus.

„Leicester City“ atliko 72 proc. tikslių perdavimų, kėlė vieną kampinį, surengė 29 pavojingas atakas ir 8 kartus kėsinosi į varžovų vartus.

***

Treneris. „Barcelona“ klubui tragiškai (0:4) pralaimėjus „Paris Saint Germain“ ekipai jau garsiai pradėta apie būsimas permainas katalonų komandoje. Luiso Enrique sutartis su ekipa baigia galioti po šio sezono ir nėra jokių abejonių, kad „Barcelona“ ekipa atiteks kitam žmogui. Itin garsiai kalbama apie dabartinį „Sevilla“ vairininką Jorge Sampaoli. „Sevilla“ Ispanijoje kovoja dėl lygos trofėjaus, o jo komandos žaidimas labai dažnai lyginamas su „Barcelona“, kuomet ekipa dominavo Europoje.

Legendų sutikimas. Portugalijoje daug sirgalių žiūri ir į vartininkus. Būtent legendų Gianluigi Buffono ir Ikero Casillaso susitikimai visuomet pasižymi nuožmia kova. 39 metų „Juventus“ vartininkas G.Buffonas yra laimėjęs praktiškai viską, išskyrus Čempionų lygą, kur 2003 ir 2015 metais tapo vicečempionu. O 35-erių I.Casillasas yra laimėjęs viską. Tarp jų – ir tris Čempionų lygos trofėjus, bet ispanas nori atgauti vietą rinktinėje.

Bausmė. „Juventus“ komanda prieš trečiadienio rungtynes paskelbė, kad versis be gynėjo Leonardo Bonucci. Tai – bausmė futbolininkui, kuris per Italijos čempionato rungtynes liejo pyktį ant trenerio Massimiliano Allegri. „Garbingas sprendimas, priimtas iš pagarbos komandai, sirgaliams ir klubui“, – taip bausmę L.Bonucci apibūdino M.Allegri. Gynėjas penktadienį per rungtynes su „Palermo“ (4:1) buvo pakeistas ir dėl to pyko ant trenerio. Tai – trečias kartas per tris savaites, kai „Juventus“ žaidėjai kelia klausimus dėl M.Allegri sprendimų.

Kelias I. „Porto“ į aštuntfinalį pateko į antrosios vietos, nors žaidė nesudėtingoje G grupėje. „Leicester City“ futbolininkams užledę vietą „Porto“ žaidėjai pralaimėjo vos vieną kartą, o per 6 mačus praleido tris įvarčius. Turino „Juventus“ komanda grupių etape nepralaimėjo nė vieno karto, o lygiosiomis sužaidė dukart. Italai įmušė 11 įvarčių ir praleido 2.

Kelias II. „Sevilla“ futbolininkai sunkiai užbaigė grupių etapą, kur varžėsi ir su Turino „Juventus“. Per du paskutinius mačus ispanai iškovojo vos vieną tašką, tačiau tai nesutrukdė būti antroje vietoje. „Sevilla“ praleido 3 įvarčius ir įmušė 7. „Leicester City“ G grupėje irgi pralaimėjo vos kartą, tačiau įmuštų ir praleistų įvarčių santykis nėra toks geras – 7 ir 6.

Pasaka. „Leicester City“ į Čempionų lygą žengė po neįtikėtinos istorijos. Claudio Ranieri futbolininkai praėjusį sezoną tėškė antausį visiems turtuoliams, kai visą sezoną demonstravo neįtikėtinai kovingą futbolą, o galiausiai užlipo ant Anglijos viršūnės. Ši istorija privertė suklusti visą Europą, tačiau šį sezoną „Leicester City“ už tai tenka nemažai sumokėti. Jeigu Čempionų lygos grupių etape burtai susiklostė palankiai ir komanda gavo ne pačius nuožmiausius varžovus, tai Anglijoje reikalai – visai prasti. „Leicester City“ komanda dabar yra 17-oje vietoje ir tik vienas taškas ją skiria nuo iškritimo zonos.