Prie sienos priremti portugalai atsitiesė ir sugriebė bronzos medalius

FIFA Konfederacijų taurės turnyre Rusijoje trečiąją vietą iškovojo Europos čempionai Portugalijos futbolininkai, sekmadienį kovoje dėl bronzos per pratęsimą 2:1 įveikę ambicingai kovojusią Meksikos komandą

Rezultatą išlygino Pepe.<br> AP nuotr.
 Meksika pirmavo, bet pralaimėjo.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Jul 2, 2017, 5:31 PM, atnaujinta Jul 2, 2017, 7:51 PM

Meksikiečiams trūko vos kelių minučių, kad švęstų pergalę per pagrindinį laiką.

Portugalai žaidė be savo superžvaigždės Cristiano Ronaldo, kuris po pralaimėto pusfinalio išvyko aplankyti savo ką tik gimusių dvynukų.

Sekmadienio rungtynėse  Europos čempionai buvo aktyvesni, tačiau turėjo gelbėtis ir pirmąkart įmušė tik per pridėtą laiką antrojo kėlinio pabaigoje.

Lemtingu vos netapo 55-ąją min. pelnytas įvartis, kurį į savo vartus įmušė portugalas gynėjas Luisas Neto. Jis bandė išmušti kamuolį po Javiero Hernandezo perdavimo iš kairiojo krašto, bet padarė meškos paslaugą savo ekipai.

Portugalai galėjo pirmauti 17-ąją min. tačiau Andre Silva neįmušė 11 m baudinio. Į apatinį kampą smūgiuotą kamuolį į šoną nukreipė puikai žaidęs vartininkas Guillermo Ochoa. Meksikos vartininkas ir vėliau ne kartą ryžtingai gelbėjo savo komandą Maskvos „Spartak“ stadione vykusiose rungtynėse.

Tačiau meksikiečiams pritrūko trijų minučių, kad džiaugtųsi pergale, 91-ąją min. po perdavimo iš dešinės baudos aikštėje pirmas prie kamuolio koją kyštelėjo Pepe. Rezultatas tapo lygus 1:1, ir komandos ėjo žaisti pratęsimo.

Baigiantis pirmajam pratęsimo kėliniui 104-ąją min. portugalų atakos metu teisėjas įžvelgė meksikiečio pražangą ir skyrė 11 m baudinį. Adrienas Silva smūgiavo stipriai ir taikliai - 2:1 portugalų naudai.

Vos prasidėjus antrajai pratęsimo pusei arbitras parodė raudonąją kortelę portuglų gynėjui Nelsonui Semedo ir suteikė Meksikai kiekybinę persvarą.

Tačiau vos po kelių minučių meksikietis Raulis Jimenezas irgi sužaidė pavojingai ir gavęs antrą įspėjimą turėjo palikti aikštę.

Kai baigiantis mačui teisėjas neskyrė baudinio į Portugalijos vartus, iš stadiono buvo pašalintas supykęs meksikiečių treneris Juanas Carlosas Osorio.

FIFA Konfederecijų taurės turnyro finale žais Vokietijos ir Čilės rinktinės. Mačas prasidės 21 val.

Mačas dėl 3-iosios vietos

Meksika - Portugalija 1:2, po pratęsimo (0:0, 1:1). L.Neto (55 į savo vartus)/Pepe (90+1), Adrienas Silva (104 iš 11 m).

Andre Silva (Portugalija, 17) neįmušė 11 m baudinio.

Pašalinti N.Semedo (Portugalija, 107), R.Jimenezas (Meksika, 112).

REPORTERIS: G. Nausėda Seimo komisijos reikalauja įrodymų