Pasaulio čempionato atranka: neįtikėtina intriga, ispanų fiesta ir vikingų žygis

Penktadienį sužaisti devyni 2018 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos Europos zonos mačai. Vyko D, G ir I grupių priešpaskutinio turo dvikovos.

Penktadienis futbolo aistruoliams pateikė daug emocijų.<br> lrytas.lt montažas.
 Ispanijos ir Albanijos rinktinių rungtynės.<br> AP nuotr.
 Velso ir Gruzijos rungtynės.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Italijos ir Makedonijos rungtynės.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

Oct 6, 2017, 8:56 PM, atnaujinta Oct 6, 2017, 11:48 PM

Ispanai triuškino, italai džiaugėsi per anksti

Aršių diskusijų dėl Katalonijos noro atsiskirti draskoma Ispanija futbolo aikštėje pademonstravo vienybę. Bilietą į pasaulio čempionatą dar praėjusį mėnesį po triuškinančios pergalės 3:0 prieš italus užsitikrinę ispanai šįkart labai lengvai 3:0 pervažiavo Albanijos komandą.

Ispanai reikalus sutvarkė per pirmąsias 27 minutes, o aikštėje kovingai žaidė ir Gerard'as Pique, kuris sulaukė rinktinės sirgalių pykčių ir švilpimo, kai viešai išreiškė palaikymą ir netgi balsavo Katalonijos referendume, kurį Madridas laikė neteisėtu ir bandė sužlugdyti.

Ispanai į priekį išsiveržė 16 minutę, kai įmušė Rodrigo. Jam perdavimą atliko Isco, kuris įmušė 24 minutę. 27 minutę trečiąjį įvartį įmušė Thiago Alcantara.

G grupėje pro atsargines duris eiti priversti italai antrosios pozicijos tikrai nepraras, tačiau dėl rezultatų aršiai kritikuojamas treneris Gian Piero Ventura taškų barstyti tikrai negali, o būtent tai ir nutiko. Italijos rinktinė džiaugėsi Giorgio Chiellini įvarčiu, tačiau tai darė per anksti – Makedonijos futbolininkai išlygino rezultatą ir mačas baigėsi 1:1.

Italijos rinktinė į pasaulio čempionatą bandys patekti per atkrintamąjį etapą.

Vikingai griaudėja, bet į vieną kelią taiko trys komandos

2016 metų Europos futbolo čempionate visus pribloškę ir daugybę sirgalių pasaulyje susiradę islandai ir toliau lipa varžovams per galvas. Europos čempionate islandai aštuntfinalyje 2:1 išmetė anglus ir krito tik ketvirtfinalyje, kai 2:5 nusileido prancūzams.

Dabar jie yra labai arti pasaulio čempionato. Penktadienį Islandija 3:0 sutriuškino Turkijos futbolininkus, kuriems tai reiškė iškritimą iš lenktynių.

I grupėje islandai likus vienam turui turi 19 taškų ir po netikėtų kroatų lygiųjų užimą pirmąją vietą. Kroatijos rinktinė 1:1 sužaidė su suomiais ir dabar turi 17 taškų.

Tiek pat taškų turi ir Ukrainos futbolininkai, kurie 1:0 nugalėjo Kosovo komandą..

Tai reiškia, kad viskas spręsis paskutiniame ture.

Islandija spalio 9 dieną rungtyniaus su vos vieną tašką turinčia grupes autsaidere Kosovo komanda. Kroatija susitiks su dar irgi šansus užimti pirmąją vietą grupėje turinčia Ukrainos komanda.

Lauks lemtingos dienos

Austrijos rinktinės futbolininkų kovingumas džiugino Velso komandos gerbėjus, kurie dar gali savo komandą pamatyti su tiesioginiu kelialapiu į Rusiją. Po penktadienio kovų paaiškėjo, kad D grupėje viskas išsispręs tik po paskutinio turo.

Velso rinktinės futbolininkai 1:0 nugalėjo Gruzijos rinktinę ir sulaukė nuostabios žinios iš Austrijos, kur vietos futbolininkai 3:2 palaužė Serbijos komandą.

Įtikinamą pergalę iškovojo ir Airija, kuri 2:0 pranoko Moldovos komandą. Tai reiškia, kad bet kuri iš trijų komandų – Serbijos, Austrijos, Airijos – gali užimti pirmąją D grupės vietą.

Serbai dabar su 18 taškų yra pirmi, Velsas atsilieka tašku, o Airijos komandos sąskaitoje – 16 taškų.

Serbai paskutiniame ture žais su Gruzija, Velsas kovos su Airija.

Ketvirtadienį vietą pasaulio čempionate užsitikrino nugalėtojų vardą ginsianti Vokietija bei Anglijos rinktinė, kuri sekmadienį Vilniuje dar žais su lietuviais. Iš Europos zonos į čempionatą, žinoma, bilietą turi ir Rusija. Praėjusį mėnesį po triuškinamos pergalės prieš italus 3:0 vietą pasaulio čempionate gavo ir Ispanija.

Europoje tiesioginius kelialapius į pasaulio čempionatą gauna pirmąsias vietas devyniose grupėse užėmusios komandos. Dar aštuonios rinktinės, kurių rezultatai tarp antrąsias vietas užėmusių ekipų geriausi, žais atkrintamajame etape.

Penktadienio pasaulio čempionato atrankos Europos zonos rungtynės

D grupė

Gruzija – Velsas 0:1. T.Lawrence (49).

Austrija – Serbija 3:2. G.Burgstalleris (25), M.Arnautovičius (76), L.Schaubas (89)/ L.Milivojevičius (11), N.Matičius (83).

Airija – Moldova 2:0. D.Murphy (2, 19).

90 minutę svečių žaidėjas A.Gatcanas gavo raudoną kortelę.

G grupė

Italija – Makedonija 1:1 G.Chiellini (40)/ A.Trajkovski (77)

Lichtenšteinas – Izraelis 0:1. E.Tibi (21).

Ispanija – Albanija 3:0. Rodrigo (16), Isco (24), Th.Alcantara (27).

I grupė

Kroatija – Suomija 1:1. M.Mandžukičius (57)/ P.Soiri (90).

Kosovas – Ukraina 0:2 L.Pagarada (60 - į savo vartus), A.Jarmolenko (87)..

Turkija – Islandija 0:3. J.B.Gudmundssonas (32), B.Bjarnasonas (39), K.Arnasonas (50).

„Lietuva tiesiogiai“: ar Konstitucinis Teismas apgins prezidentą?