„El Clasico“ mūšyje Madride „Barcelona“ sutriuškino „Real“ klubą

Šeštadienį Ispanijos „La Liga“ futbolo čempionate vyksta 17-o turo likusios trejos rungtynės. Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione jau įvyko dviejų amžinų priešų – Madrido „Real“ ir „Barcelona“ – mūšis. Ji baigėsi „Barcelona“ futbolininkų lengva pergale rezultatu 3:0 (0:0).

Lionelis Messi.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 „Real“ – „Barcelona“.<br>  AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
 Cristiano Ronaldo.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Sergio Ramosas ir Lionelis Messi.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 „Real“ – „Barcelona“.<br> AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (29)

2017-12-23 21:50

Įvarčius pelnė urugvajietis Luisas Suarezas 54 min., argentinietis Lionelis Messi 64 min. (iš 11 metrų baudinio) ir Alexas Vidalis 90+3 min.

Madridiečiams tai buvo svarbiausios rungtynės šį sezoną, nes po pralaimėjimo jiems greičiausiai jau tenka atsisveikinti su Ispanijos čempionų titulu.

Turnyro lentelėje „Real“ dabar užima vos ketvirtą poziciją, o „Barcelona“ yra vienvaldė lyderė ir nuo „baltųjų“ yra atitrūkusi net 14 taškų.

Tiesa, „Real“ yra sužaidęs vienomis rungtynėms mažiau. „Barcelona“ Ispanijos pirmenybėse yra beveik nesustabdoma – katalonai iš paskutinių 24-erių rungtynių laimėjo net 21-erias.

Rezultatas:

Madrido „Real“ 0 – 3 „Barcelona“

54' Luis Suarez [0 – 1]

64' Lionel Messi [0 – 2] – iš 11 metrų baudinio

90+3' Aleix Vidal  [0 – 3]

63' Daniel Carvajal („Real“) – raudona kortelė

Rungtynių eiga

Jau 2 min. Cristiano Ronaldo pelnė įvartį galva, bet šoninis teisėjas užfiksavo nuošalę. Nuo pat runbgtynių pradžios iniciatyva priklausė madridiečiams. 10 min. portugalas varžovų baudos aikštelėje nepataikė į kamuolį ties 11 metrų baudinio žyma.

Sužaidus 15 min. žaidimas aprimo ir išsilygino.

30 min. Katalonijos ekipos žaidėjas Paulinho pavojingai smūgiavo virš vartų, o po minutės į C.Ronaldo smūgį vartininkas sureagavo ir nukreipė kamuolį į kampinį. 35 min. Karimas Benzema nepasiekė kamuolio. 38 min. Paulinho vėl vos neįmušė įvarčio, bet patikimai sužaidė vartininkas Kayloras Navasas. 42 min. po K.Benzema smūgio galva kamuolys lietė virpstą. Pirmas kėlinys baigėsi Lionelio Messi nesėkmingai atliktu baudos smūgiu – 0:0.

Antro kėlinio pradžioje kamuolį ilgiau kontroliavo svečiai iš Barselonos. 53 min. Luisas Suarezas pavojingai smūgiavo į vartus. Po minutės (54 min.) „Barcelona“ surengė greitą ataką, jos smaigalyje atsidūrė tas pats L.Suarezas ir pelnė įvartį – 0:1.  Jis puikiai pabaigė Ivano Rakitičiaus ir Sergi Roberto užmegztą ataką. Tai buvo penktas urugvajiečio įvartis nuo tada, kai jis persikėlė žaisti į Kataloniją. Nuo tada nė vienas kitas žaidėjas nėra pelnęs daugiau įvarčių per „El Clasico“ susirėmimus.

58 min. katalonai dar kartą pavojingai puolė priešininkų vartus. Iniciatyva visiškai perėjo „Barcai“. 63 min. madirdiečiai suklydo gynyboje ir lekiantį į vartus kamuolį ranka sustabdė Danielis Carvajalis. Jis buvo išvytas iš aikštės, o L.Messi užtikrintai 11 realizavo metrų baudinį – 0:2.

Žiūrovai Madrido stadione nušvilpinėjo savo komandą. 78 min. Garethas Bale'as du kartus pavojingai smūgiavo į varžovų vartus. 82 min. dvi progas įmušti įvartį turėjo ir Sergio Ramosas.

Dvikovai artėjant visai prie pabaigos Aleixas Vidalis pateikė Katalonijai Kalėdų dovaną ir 90+3 min. trečią kartą pasiuntė kamuolį į demoralizuoto „Real“ vartus – pergalė 0:3.

Šį sezoną Ispanijoje jau įvyko dar du „El Clasico“ susitikimai Supertaurės turnyre ir abejose tada triumfavo „Real“ (2:0 ir 3:1).

Visų 236 tarpusavio mačų balansas kol kas yra „Real“ naudai – 95:92 (49 lygiosios).

Turnyrai/rungtynės/„Real“ pergalės/„Barca“ pergalės/lygiosios:

„La Liga“ – 175: 72-70-33;

„Copa del Rey“ – 33: 12-14-7;

Čempionų lyga – 8: 3-2-3;

Kitos – 20: 8-6-6;

Iš viso – 236: 95-92-49.

Amžini konkurentai C.Ronaldo ir L.Messi abu yra laimėję po keturis kartus Čempionų lygą, bet argentiniečio iškovoti aštuoni Ispanijos čempiono titulai yra dusyk daugiau nei C.Ronaldo trofėjai nacionalinėse pirmenybėse, laimėti su „Real“ ir „Manchester United“.

L.Messi pirmauja ir pagal asmenines dvikovas. Pagal įvarčius L.Messi dabar lenkia portugalą 20:17 tarpusavio rungtynėse nuo tada, kai C.Ronaldo persikėlė į „Real“ 2009 metais.

L.Messi padėjo nugalėti Barselonos komandai C.Ronaldo atstovaujamą klubą 14 kartų, o pralaimėjęs „El Clasico“ yra aštuonis sykius, dar septynis kartus tarpusavio rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Iš viso L.Messi per „El Clasico“ yra pelnęs 25 įvarčius per 37 mačus. Tai – visų laikų rekordas. C.Ronaldo vis dar trūksta vieno įvarčio iki „Real“ legendos Alfredo Di Stefano 18 įvarčių žaidžiant su „Barcelona“.

Kitos šeštadienio rungtynės:

„Valencia“ 0 – 1 „Villarreal“

24' Carlos Bacca [0 – 1]

60' Simone Zaza („Valencia“) – raudona kortelė

83' Manuel Trigueros („Villarreal“) – raudona kortelė

La Korunjos „Deportivo“ 1 – 3 Vigo „Celta“

3' Daniel Wass [0 – 1]

40' Iago Aspas [0 – 2]

53' Iago Aspas [0 – 3]

59' Florin Andone [1 – 3]