Vilniaus „Žalgiris“ Marijampolėje su „Stumbru“ pasidalino po tašką

Lietuvos futbolo A lygos čempionate sekmadienį įvyko dvejos antro turo rungtynės. Antrame susitikime Marijampolės „Arvi“ manieže Vilniaus „Žalgiris“ svečių teisėmis žaidė su Kauno „Stumbru“. Dvikova baigėsi lygiosiomis be įvarčių 0:0.

Vilniaus „Žalgiris“ sužaidė bę įvarčių su „Stumbru“.<br> fkzalgiris.lt nuotr.

Mar 4, 2018, 6:59 PM, atnaujinta Mar 4, 2018, 9:15 PM

Sostinės žalgiriečiai sezono starte 2:0 įveikė „Kauno Žalgirį“, tačiau kol kas vilniečiams yra skirtas techninis pralaimėjimas (0:3), nes tame mače rungtyniavo diskvalifikuotas Diego Oyarzunas, kurio pašalinimas yra pratęstas dvikovai su „Stumbru“.

Paskutinė „Stumbro“ ir „Žalgirio“ akistata baigėsi triumfu kauniečiams ir katastrofa vilniečiams – Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės finale „Stumbras“ sukūrė istoriją, įveikė „Žalgirį“ 1:0 ir iškovojo vietą Europos lygoje.

Rezultatas:

„Stumbras“ 0 – 0 „Žalgiris“

„Stumbras“: R.Josviaki, A.Almeida, L.Čerkauskas, K.Davidas, J.Nazare, R.Sadauskas, V.Armanavičius, Agostinho, L.Villela (61 min. K.Sekgota), N.Boucharebas (87 min. A.Bah), T.Meziani (61 min. L.Mačarašvilis).

„Žalgiris“: Dž.Bartkus, D.Barauskas (46 min. Marquinhosas), R.Baravykas, L.Klimavičius, M.Mbodjis, D.Slijngardas, D.Romanovskis (62 min. L.Antalis), T.Šimkovičius, M.Tomičius, T.Malecas, S.Nyuiadzi (77 min. L.Ogana).

Kovingai rungtyniavę kauniečiai neleido vilniečiams rengti ilgų pozicinių atakų ir dažnai spausdavo juos visoje aikštėje. Darydamas tą gana sėkmingai, „Stumbras“ leido vicečempionais pirmame kėlinyje sukurti vos vieną šimtaprocentinę progą.

35-ą minutę arčiau Kauno ekipos vartų prasiveržęs Donovanas Slijngardas pažeme smūgiavo iš toli ir privertė vartininką Rodrigo Josviaki atmušti kamuolį. Vartų sargas netrukus turėjo stotis ir dar kartą apginti savo komandos vartus, po to kai antru bandymu atakavo Danielis Romanovskis.

„Stumbro“ ekipoje labai kovingai rungtyniavo saugas Vilius Armanavičius, perėmęs daug kamuolių aikštės viduryje, savo ruožtu, puolėjas Nasro Boucharebas savo tikslą bandė pasiekti tolimais smūgiais. Su vienu legioneriaus iš Prancūzijos smūgiu susitvarkė Džiugas Bartkus, dar pora bandymų skriejo tolokai nuo tikslo.

„Žalgiris“ po pertraukos sukūrė daugiau progų, tačiau galutinai įrodyti savo pranašumo vilniečiams taip ir nepavyko. Savo šansu nepasinaudojo D.Romanovskis, po keitimo aikštėje pasirodžiusio Liviu Antalio galva muštą kamuolį virš skersinio nukreipė R.Josviaki.

Kauniečiai neretai pavojingai pabėgdavo į kontratakas, visgi, lemiami perdavimai paskutinėse atakos stadijose, kuriuos atlikdavo Levanas Mačarašvilis ir Kgaogelo Sekgota, buvo netikslūs.

87-ą minutę Vilniaus klubui itin nepasisekė – kamuolys baudos aikštelėje dėkingai atšoko brazilui Marquinhosui, kuris iš kelių metrų smūgiavo virš vartų.

Žalgiriečiams aikštės viduryje trūko Jeremy Manzorro ir Slavko Blagojevičiaus, o „Stumbras“ parodė savo potencialą, kuris su debiutavusiu naujoku Tayebu Meziani atrodo nemažai žadantis.