Tbilisyje – pasityčiojimas iš bejėgės Lietuvos futbolo rinktinės

Lietuvos futbolo rinktinė metus pradėjo gėdingai. Per pirmąsias šiemet kontrolines rungtynes šeštadienį Tbilisyje su Gruzija lietuviai atrodė apgailėtinai - jau po tragiško pirmojo kėlinio atsilikinėjo net 0:4. Antrajame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko pasižymėti - tokiu rezultatu rungtynės ir baigėsi.

Gruzijos ir Lietuvos rinktinių rungtynės Tbilisyje.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Gruzijos ir  Lietuvos rinktinių rungtynės Tbilisyje.<br> D.Kardavos nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

2018-03-24 17:39, atnaujinta 2018-03-26 10:37

Tbilisio stadione Lietuvos rinktinė jau per pirmąjį pusvalandį praleido tris įvarčius, o pati nesurezgė nė vienos padoresnės atakos. Tuo bėdos nesibaigė: prieš pertrauką gruzinai pelnė dar vieną įvartį, kuris dar labiau apnuogino gynybos spragas.

Po pertraukos šeimininkai ženkliai sulėtino apsukas, krito žaidimo tempas, o abiejų komandų sudėtyje pasipylė keitimai, todėl pavojingų momentų buvo daug mažiau.

Žaidimas buvo jau lygesnis, bet daugiau įvarčių aistruoliai nepamatė.

Apie 15 tūkst. žiūrovų Micheilo Meschi stadione galėjo mėgautis savo rinktinės žaidimu ir stebėjosi silpnais varžovais. Žiūrovai užpildė maždaug pusę tribūnų, įėjimas į rungtynes buvo nemokamas.

Gruzinai nuo pirmųjų minučių aikštėje darė, ką norėjo, o Lietuvos komanda atrodė tarsi vaikščiotų Mėnulio paviršiumi.

Jau 3-iąją min. gruzinai puolė į lietuvių baudos aikštelę, ir vienas žaidėjas griuvo, tačiau teisėjas nepasidavė gudrybei.

Netrukus Gruzijos rinktinė patyrė nuostolių – traumą gavo saugas Džano Ananidzė, kuris buvo išneštas ant neštuvų.

13-ąją min. jau lietuvių vartininkas Ernestas Šetkus gelbėjo po stipraus Valerio Kazaišvilio smūgio, o netrukus ir jis buvo bejėgis. Lietuvių gynėjams pasyviai stebint gruzinai surengė ataką, kurią po perdavimo iš kairės smūgiu iš 12 metrų užbaigė Giorgis Papunašvilis, pasirodęs aikštėje po priverstinio keitimo.

Lietuviai ir toliau spaudėsi prie savo vartų, o šeimininkai ilgai laikė kamuolį ir rengė atakas.

23-iąją min. rezultatas tapo jau 2:0 – po perdavimo iš dešinės kovodamas ore su Giorgiu Kvilitaja kamuolį į savo vartų tolimąjį kampą nukreipė Linas Klimavičius.

26-ąją min. Arvydas Novikovas atsakė tolimu netiksliu baudos smūgiu. Tuo metu aikštėje lietuvių bėdos tęsėsi.

30-ąją min. L.Klimavičius pastūmė į nugarą baudos aikštėje tą patį G.Kvilitają ir teisėjas skyrė 11 m. baudinį. V.Kazaišvilis smūgiavo tiksliai – 3:0.

40-ąją min. Giorgis Čakvetadzė įmušė apėjęs gynėją ir išokęs vienas prieš vartininką - 4:0.

Per visą pirmąjį kėlinį Lietuvos rinktinė nė sykio nepataikė į varžovų vartus, o gruzinai valdė kamuolį apie 80 proc. laiko.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinėje aikštėje pasirodė du nauji žaidėjai - Modestas Vorobjovas ir Mantas Kuklys, tačiau ir toliau tempą dikatavo gruzinai.

53-iąją min. lietuvių gynėjas nukreipė kamuolį į kampinį po perdavimo iš kairės.

Gruzinai ir toliau buvo kiek aktyvesni, tačiau prasidėjus keitimų bangai žaidimas tapo padrikas.

63-iąją min. geriausią progą įmušti turėjo Darvydas Šernas, tačiau ja nepaisnaudojo.

Artėjant mačui pabaigos link tempas dar labiau sulėtėjo ir žaidėjai ramiai u-baigė rungtynes.

Treneris Edgaras Jankauskas per paskutinį dvikovos pusvalandį išleido tris rinktinės debiutantus – Justą Lasicką, Karolį Laukžemį ir Danielį Romanovskį.

Antrasis kontrolinis mačas Lietuvos rinktinės lauks kovo 27 dieną Jerevane su Armėnijos rinktine.

Šeštadienį armėnai namuose sužaidė su Estija 0:0.

Rungtynių statistika

Gruzija – Lietuva 4:0 (4:0). Įvarčiai: 15 min. Giorgis Papunašvilis, 23 min. Giorgis Kvilitaja, 31 min. Valeris Kazaišvilis (iš 11 m), 40 min. Giorgis Čakvetadzė.

Įspėti: 75 min. Solomonas Kverkvelija/31 min. Linas Klimavičius, 65 min. Ovidijus Verbickas, 75 min. Justas Lasickas, 88 min. Vaidas Slavickas.

Tbilisis. Micheilo Meschio stadionas. 15 000 žiūrovų.

Teisėjas – Alexandru Teanas (Moldova).

Lietuvos rinktinė: Ernestas Šetkus, Edvinas Girdvainis, Linas Klimavičius, Vaidas Slavickas, Valdemaras Borovskis, Ovidijus Verbickas (81 min. Simonas Paulius), Artūras Žulpa (46 min. Modestas Vorobjovas), Arvydas Novikovas (60 min. Justas Lasickas), Fiodor Černychas (81 min. Danielis Romanovskis), Darvydas Šernas (72 min. Karolis Laukžemis), Nerijus Valskis (46 min. Mantas Kuklys).

Atsarginiai: Vytautas Černiauskas, Edvinas Gertmonas, Algis Jankauskas, Justinas Januševskis, Egidijus Vaitkūnas, Rolandas Baravykas.

Gruzija: Giorgis Lorija, Džano Ananidzė (5 min. Giorgis Papunašvilis), Otaras Kakabadzė, Giorgis Čakvetadzė, Guramas Kašija, Solomonas Kverkvelija, Džaba Kankava, Valeris Kazaišvilis, Giorgis Kvilitaja, Valerianas Gvilija, Giorgis Navalovskis.