Čempionų lygoje – šachmatų partija su revanšo prieskoniu

2018 m. balandžio 3 d. 11:44
UEFA Čempionų lygos ketvirtfinaliuose dramų netruks. Jau antradienio vakarą laukia praėjusio sezono Čempionų lygos finalo tarp Madrido „Real“ ir Turino „Juventus“ pakartojimas, o „Sevilla“ namie priims įspūdingą žaidimą demonstruojantį Miuncheno „Bayern“.
Daugiau nuotraukų (4)
Ko laukti iš šių dvikovų?
„Sevilla“ – Miuncheno „Bayern“
Sunku surasti priežastį, kodėl andalūzai galėtų pasipriešinti vokiečiams. Komanda šį sezoną demonstruoja nepastovumą, žaidimas yra gana blankus, o pergalė prieš „Manchester United“ Čempionų lygos aštuntfinalyje turbūt didžiausias sezono šviesulys. Galima kalbėti netgi apie motyvacijos problemas – kad būtų pasiekta ketvirtoji vieta Ispanijos čempionate, kuri garantuotų patekimą į Čempionų lygą, komanda per aštuonis turus turėtų likviduoti 16 taškų atsilikimą nuo „Valencia“ klubo. Čempionų lygos burtai lėmė vieną sunkiausiai įveikiamų varžovų, tad galima sakyti, jog andalūzams liko tik kova dėl garbės. Kita vertus, jų neslėgs favoritų statusas – niekas klubo nesmerks, net jeigu pralaimėjimai būtų triuškinantys. Tai turbūt vienas nedaugelio pozityvių faktorių prieš kovą.
Miunchene situacija visai kitokia. Bavarai visiškai kontroliuoja padėtį Bundeslygoje, kur artimiausius persekiotojus lenkia 17 taškų persvara. Be to, nuo tada, kai sezono pradžioje prie komandos vairo vėl stojo Juppas Heynckesas, komanda demonstruoja ne tik gerus rezultatus, bet ir gražų žaidimą. Kovo 18-ąją nutrūko 20 nepralaimėtų rungtynių serija, per kurią ir lygiosiomis „Bayern“ sužaidė vos kartą. Per 32 rungtynes, kai komandai vadovauja J.Heynckesas, vokiečiai laimėjo 29 kartus. Motyvacijos „Bayern“ netruks, nes nuo pat 2012-13 metų sezono, kai komanda laimėjo Čempionų lygą, visus sezonus jie buvo eliminuoti Ispanijos klubų. Nors „Sevilla“ nė karto namie nėra pralaimėjusi klubams iš Vokietijos, turbūt atėjo laikas perrašyti istoriją.
 Čempionų lygoje antradienį laukia įspūdingos kovos. <br>Reuters/Scanpix nuotr. Daugiau nuotraukų (4)
 Čempionų lygoje antradienį laukia įspūdingos kovos. 
Reuters/Scanpix nuotr.
Kokio žaidimo laukti? „Bayern“ yra viena geriausiai atakuojančių komandų Europoje, tad tikėtis, kad atiduos žaidimo kontrolę į varžovų rankas, tikėtis būtų naivu. Andalūzams eliminuoti „Manchester United“ leido būtent tai, kad britai iniciatyvą atidavė į rankas. „Bayern“ šios klaidos nekartos, be to, tai visiškai kertasi su komandos filosofija. „Sevilla“ pagrindinis uždavinys siekiant pergalės bus garantuoti savo vartų saugumą. Tačiau šio sezono tendencijos rodo, kad susidūrusi su galingai puolančiais varžovais, andalūzai lengvai subyra – Madrido superklubai po kartą į „Sevilla“ vartus įmušė penkis įvarčius, tuo pasigirti gali net ir gerokai kuklesni „Eibar“ ir Sevilijos „Real Betis“ klubai. Be to, pirmąsias rungtynes turės praleisti Everas Banega, kuris Vincenzo Montellos schemos yra pagrindinė griaunamoji jėga aikštės viduryje.
Be to, įprastas komandos futbolas yra paremtas kamuolio kontrole, o „Bayern“ to daryti neleis. Kita vertus, šį sezoną „Sevilla“ yra kovinga komanda ir ne kartą parodė, kad gali nepalūžti ir iškovoti taškus sudėtingose situacijose. Andalūzai gynyboje linkę pridaryti daug kvailų klaidų, tad komandos, kurios nebijo žaisti atakuojantį futbolą, retai neįmuša į „Sevilla“ vartus. Klubo kūrybinis potencialas yra didelis, neretai paveda tik progų realizacija, tačiau šį kartą jau galima tikėtis, kad klaida nebus pakartota ir pavojingiausias snaiperis Wissamas Ben Yedderas rungtynes pradės starto sudėtyje.
 Čempionų lygoje antradienį laukia įspūdingos kovos.  Daugiau nuotraukų (4)
 Čempionų lygoje antradienį laukia įspūdingos kovos. 
„Bavarų“ žaidimo stilius yra panašus – siekiama kontroliuoti kamuolį, žaidžiama trumpais perdavimais. J.Heynckeso komanda pasižymi tuo, kad retai iššvaisto susikurtas šimtaprocentes progas. Visgi, šio sezono gynyba tikrai nėra šveicariškas laikrodis, tad savo galimybių įmušti „Sevilla“ turės. Tačiau baigtis gana aiški – triumfuoti turėtų „Bayern“.
Turino „Juventus“ – Madrido „Real“
Šachmatų partija su kraujo prieskoniu. Italai sieks revanšuotis už pralaimėjimą praėjusio sezono Čempionų lygos finale. Nuo to laiko pokyčių komandoje nemažai. Abu italų finalo anti-herojai – Leonardo Bonucci ir Dani Alvesas, per pertrauką sukėlė konfliktą rūbinėje, palaužusį komandą emociškai, dabar jau kitų klubų žaidėjai. Pamaina brazilui surasta kukloka, tačiau komandos gynyba nuo to blogiau neveikia. Įsigytas ir pitbulis aikštės viduryje – finale „Juventus“ stokojo blogiuko saugų linijoje, o Blaise Matuidi komandoje pritapo neblogai. Nuotaikos šioje sezono stadijoje neblogos – pagaliau užkopta į „Serie A“ viršūnę, o Čempionų lygos aštuntfinalio kova su „Tottenham Hotspur“ parodė, kad italai turi stiprų nugalėtojų mentalitetą. Be to, Massimiliano Allegri garsėja kaip nestandartinių sprendimų lemiamoms rungtynėms meistras, tad net ir traumų epidemija neturėtų mažinti optimizmo. 
 Čempionų lygoje antradienį laukia įspūdingos kovos. <br>Reuters/Scanpix nuotr. Daugiau nuotraukų (4)
 Čempionų lygoje antradienį laukia įspūdingos kovos. 
Reuters/Scanpix nuotr.
Madride nuotaikos kitokios. Nors prieš sezoną su komanda atsisveikino tik svarbūs atsarginiai Pepe, Alvaro Morata ir J.Rodriguezas, karališkasis klubas šį sezoną savo žaidimo taip ir neatrado. Nors ši sezono stadija viena šviesesnių, nuotaikas turbūt geriausiai parodo Ispanijos čempionato turnyro lentelė, kurioje pavyti „Barcelona“ padėtų tik stebuklas, atsiliekama ir nuo Madrido „Atletico“. Svarbiu faktoriumi kovoje su „Juventus“ gali būti namų pranašumas – „Santiago Bernabeu“ stadione sunku žaisti visiems. Kad nereikia nuvertinti karališkoje klubo, parodo ir komandos forma po sausio 13-osios pralaimėjimo „Villarreal“ – per paskutines 16 rungtynių pasiekta 13 pergalių.
Itin sunku pasakyti, kaip klostysis komandų akistata. M.Allegri jau ne kartą pademonstravo taktinį lankstumą svarbiose Čempionų lygos rungtynėse – mėgsta kaitaliot net ir taktines schemas. Zinedinas Zidanas taip pat pasižymi lankstumu. Pavyzdžiui, praėjusio sezono Čempionų lygos finale buvo nuspręsta atiduoti teritoriją Madrido „Atletico“, kad atsirastų daugiau galimybių pabėgti į greitas atakas. Be to, Z.Zidanas reaguoja ir į kukloką Karimo Benzema bei Garetho Bale'o formą – aštuntfinalyje prieš „Paris Saint Germain“ daug minučių aikštėje praleidę Lucasas Vazquezas ir Marco Asensio buvo vieni esminių pergalės kalvių.
 Čempionų lygoje antradienį laukia įspūdingos kovos. <br>"Reuters" Daugiau nuotraukų (4)
 Čempionų lygoje antradienį laukia įspūdingos kovos. 
"Reuters"
Daug ką lems ir traumos bei suspendavimai. Ypač daug nerimo kelia italų problemos gynybos linijoje, ypač jos širdyje – centro gynėjų pozicijoje. Pirmąsias rungtynes Mehdi Benatia praleis dėl geltonų kortelių, Daniele Rugani stokoja aukščiausio lygio kovų patirties, o veteranui Andrea Barzagli jau kartais trūksta greičio. Tad itin didelis spaudimas užgrius Giorgio Chiellini pečius. Pirmąjį mačą gali praleisti ir Alexas Sandro bei Mario Mandžukičius, tikrai nebus traumuoto Federico Bernandeschi, o visi jie komandai yra svarbūs ginklai. Be to, labai truks vienam mačui suspenduoto standartinių situacijų meistro Miralemo Pjaničiaus. „Real“ nuostolių dėl traumų ar kortelių išvengė.
„Juventus“ prieš karališkąjį klubą žais nuo gynybos. Svarbu bus ir tai, kaip seksis išnaudoti svarbų ginklą – standartines situacijas. Kai italams pavyksta pirmiems įmušti įvartį „Juventus“ jaučiasi itin komfortabiliai ir pralaužti italų gynybą būna labai sunku.
„Real“ šį sezoną pasižymi tuo, kad praleidę įvarčius varžovai tikrai neturėtų nusiminti – varžovų puolimui leidžiama daug ir nemažai kartų pirmauta, bet taškai prarasti. Kaip ir italų atveju – labai reikšmingas ginklas yra standartinės situacijos, nuo jų karališkasis klubas sėkmingai ir ginasi.
Į pusfinalį turėtų žengti „Juventus“. Paskutinius keturis kartus, kai šių komandų keliai susikirsdavo Europos turnyrų etapuose, kuriuose žaidžiama dvejų rungtynių formatu, į kitą etapą keliaudavo italai. Atsižvelgiant į viso sezono kontekstą, toks scenarijus realiausias ir šį kartą.
revanšasTurino Juventus^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.