Vilniaus „Žalgiris“ ketvirtąjį kartą iš eilės nepalaužė „Stumbro“

Lietuvos futbolo A lygos čempionate sekmadienį sužaistos vienintelės ir pirmosios 9-ojo turo rungtynės. Vilniaus „Žalgiris“ savo aikštėje susitiko su Kauno „Stumbru“. Dvikova baigėsi taikiai rezultatau 1:1 (0:1).

Vilniaus „Žalgiris“.jetvirtąjį kartą iš eilės neįveikė „Kauno Stumbro“.<br> E.Žaldario nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Apr 22, 2018, 3:48 PM, atnaujinta Apr 22, 2018, 4:05 PM

Dvejas iš eilės labai rezultatyvias rungtynes sužaidęs „Žalgiris“ praėjusiame ture mače su bendraklubiais iš Kauno nepasižymėjo, tačiau tą kartą vicečempionams pristigo ir sėkmės. Šįsyk žalgiriečiai vėl barstė taškus.

Svečiai iš Kauno pirmavo 1:0, kai 30-ąją minutę į baudos aikštelę gražiai įsiveržė Fabio Lopesas. Aikštės šeimininkai rezultatą išlygino 1:1 po nigeriečio Louiso Ogana smūgio.

„Žalgiris“ 1 – 1 „Stumbras“

30' Fabio Lopes [0 – 1]

74'  Louis Ogana [1 – 1]

Praėjusio sezono vicečempionas „Žalgiris“ ketvirtą iš eilės nesugebėjo palaužti „Stumbro“.

LFF stadione žaidę vilniečiai jau 2-ąją minutę galėjo išsiveržti į priekį. Po tolimo ir gynybą perskrodusio Jeremy Manzorro perdavimo Liviu Antalis atsidūrė dėkingoje situacijoje, tačiau rumunui smūgis nepavyko, o kamuolį antruoju bandymu sugavo vartininkas Rodrigo Josviaki.

„Stumbras“ susitikimo pradžioje taip pat surengė porą išpuolių ir kėlė porą kampinių. 19-ąją minutę po Dominyko Galkevičiaus aukšto perdavimo galva pavojingai šalia vartų smūgiavo Marcosas Junioras, gana retai šį sezoną žaidžiantis starto sudėtyje.

Kėlinio viduryje žaidimo tempas sulėtėjo, kamuolį kur kas ilgiau kontroliavo šeimininkai, bet būtent jiems 30-ąją minutę teko nuleisti galvas. Šalia baudos aikštelės kamuolys atšoko saugui F.Lopesui, kuris klaidinančiais veiksmais išmaudė kelis „Žalgirio“ gynėjus ir, įsiveržęs į baudos aikštelę, tiksliai smūgiavo į artimąjį vartų kampą. Tai buvo antrasis legionieriaus iš Portugalijos įvartis šį sezoną.

Žalgiriečiai po patirto nokdauno gana ilgą laiką nesukūrė pavojingų epizodų, tačiau po pertraukos šeimininkų spaudimas buvo kur kas didesnis.

Vis dėlto 61-ąją minutę „Stumbras“ turėjo dėkingą galimybę pelnyti antrą įvartį. Šį kartą po keitimo aikštėje pasirodęs kauniečių atakų lyderis Nasro Boucharebas stipriai smūgiavo į artimąjį vartų kampą, tačiau komandą išgelbėjo Džiugas Bartkus. Perdavimą puolėjui atliko pirmojo įvarčio autorius F.Lopesas.

Nors kauniečiai buvo prispausti savo aikštės pusėje, tačiau gintis jiems sekėsi gana sėkmingai. Visgi 74-ąją minutę „Žalgiris“ pasinaudojo pora kauniečių pralaimėtų dvikovų ir išlygino rezultatą.

T.Šimkovičius dešiniajame krašte apibėgo Vilių Armanavičių ir atliko perdavimą į baudos aikštelę. Ten į kamuolį nepataikė Lukas Čerkauskas, tad Louisas Ogana jį stipriu smūgiu pasiuntė į vartus. Legionieriui iš Nigerijos tai buvo pirmasis įvartis A lygoje, o T.Šimkovičiui – šeštasis rezultatyvus perdavimas.

Šiame mače netrūko emocijų, žaidėjams dažnai buvo suteikiama pagalba, tad buvo pridėtos net šešios minutės. „Žalgiris“ spaudė oponentus, bet pergalingo įvarčio neįmušė. Jei Marijampolės „Sūduva“ 9-ojo turo mače įveiks „Palangą“, skirtumas tarp čempiono bei vicečempiono išaugs iki 9 taškų.