A lygą apgaubė juodi debesys: pradėtas tyrimas dėl sutartų rungtynių Klaipėdoje

Lietuvos futbole – ir vėl neramumai. Pradėtas tyrimas dėl vienerių A lygos rungtynių, kurios, įtariama, buvo sutartos. Tokį pranešimą išplatino Lietuvos futbolo federacija (LFF).

Marijampolės ir Palangos miesto komandų rungtynės sulaukė įtarimo.<br> Fksuduva.lt nuotr.

May 3, 2018, 8:56 AM, atnaujinta May 3, 2018, 9:06 AM

LFF Tyrimų komitetas, gavęs UEFA pranešimą, pradėjo tyrimą dėl  rungtynių FK „Palanga“ – FK „Sūduva“, vykusių 2018 m. balandžio 24 dieną Klaipėdos dirbtinės dangos stadione.

UEFA pranešime pateikiama informacija suteikia prielaidą manyti, jog minimos rungtynės galimai buvo sutartos. Sutartų rungtynių draudimas ir sankcijos už tai yra įtvirtinta LFF Drausmės kodekso 44 straipsnyje. LFF griežtai pasisako prieš sutartas rungtynes ir siekia, jog būtų laikomasi garbingo žaidimo principų bei užtikrinama tinkama drausmė.

Tyrimų komiteto posėdis įvyks artimiausiu metu. Tyrimo metu gali būti apklausiami klubų žaidėjai, treneriai, administracija ir kiti su klubų veikla susiję asmenys.

Štai kaip tas rungtynes aprašė oficiali A lygos svetainė:

A lygos čempionės titulą ginanti Marijampolės „Sūduva“ dar dviem taškais padidino savo atotrūkį nuo Vilniaus „Žalgirio“. Vladimiro Čeburino treniruojama komanda išvykoje 9-ojo turo susitikime neišnaudojo itin daug progų, tačiau turnyro debiutantę „Palangą“ palaužė – 2:0 (0:0).

Traumų kamuojama Marijampolės ekipa šį kartą vertėsi be dviejų pagrindinių puolėjų – Karolio Laukžemio bei Rigino Cicilia, tad šanso starto sudėtyje sulaukė tarpsezonio metu komandą papildęs Julius Kasparavičius.

„Sūduvos“ sirgalių nelaimei, jų numylėtinių traumų šleifas dar labiau prasitęsė. Pirmojo kėlinio viduryje Alassane‘as N‘Diaye bandė kamuolį smūgiuoti galva, tačiau „Palangos“ vartininkas Antonas Cvetkovas legionieriui iš Prancūzijos trinktelėjo kumščiu į galvą. Vietoje A. N‘Diaye aikštėje pasirodė Giedrius Matulevičius.

Pirmame kėlinyje dominavo svečiai, tačiau tiek A. N‘Diaye, tiek Josipas Tadičius, tiek J. Kasparavičius, tiek Ovidijus Verbickas savo šansų neišnaudojo.

Po pertraukos „Sūduvos“ atakų škvalas tapo dar masyvesnis. Rezultatyviai šį sezoną rungtyniaujantis J. Tadičius neišnaudojo bent trijų gerų galimybių, kurias neretai paverčia įvarčiais. Dėkingu šansu nepasinaudojo ir netiksliai iš puikios pozicijos mušęs O. Verbickas.

Vis dėlto šis duetas 62-ąją minutę pasiekė savo. J. Tadičius privertė A. Cvetkovą prieš jį prasižengti baudos aikštelėje, o teisėjo skirtą baudinį užtikrintai realizavo Lietuvos rinktinės saugas.

78-ąją minutę O. Verbickas džiaugėsi dubliu, kai tikslų G. Matulevičiaus perdavimą pavertė tiksliu smūgiu. Tai buvo šeštasis ukmergiškio įvartis, tad jis susilygino su iki tol rezultatyviausiu čempionato žaidėju buvusiu „Žalgirio“ puolėju Tomašu Malecu.

Dvikovos pabaigoje be kelių svarbių žaidėjų žaidusi „Palanga“ buvo arti to, kad atgaivintų intrigą. Vienas iš komandos lyderių Simonas Urbys privertė kartą Ivaną Kardumą atremti į artimą kampą spirtą kamuolį, o per teisėjo pridėtą laiką galingu smūgiu pataikė į skersinį.