A lygoje „Sūduva“ laimėjo prieš „Atlantą“, „Žalgiris“ įveikė „Trakus“

Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai šalies A lygos čempionato tryliktojo turo rungtynėse uostamiesčio centriniame stadione šeštadienį žaidė su pernykšte čempione ir lydere Marijampolės „Sūduva“. Susitikimo favoritė buvo „Sūduva“, kuri ir šventė pergalę rezultatu 3:0 (0:0).

Vilniaus „Žalgiris“ – „Trakai“.<br> R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

May 12, 2018, 4:01 PM, atnaujinta May 12, 2018, 4:04 PM

Suvalkijos ekipa (33 tšk.) šiemet dar nepralaimėjo nė vienerių rungtynių. Uostamiesčio futbolininkai (18 tšk.) prieš tai nepralaimėjo ketverių rungtynių iš eilės – trys pergalės ir lygiosios. Tiesa, atlantiečiai namuose iškovojo tik 5 taškus iš 21 galimo. Pirmojo rato dvikovą balandžio 5-ąją dieną 2:1 taip pat laimėjo „Sūduva“.

Po Ovidijaus Verbicko perdavimo iš dešiniojo atakos sparno pirmąjį „Sūduvos“ įvartį galvą 67-ąją min. iš arti pelnė kroatas Josipas Tadičius. 77-ąją min. kamuolį į savo vartus apmaudžiai nukreipė „Atlanto“ gynėjas slovakas Ivanas Pecha. 81

-ąją min. trečiąjį įvartį tolimu smūgiu pasiekė Alassane'as N'Diaye iš Prancūzijos.

„Atlantas“ 0 – 3 „Sūduva“

67' Josip Tadič [0 – 1]

77' Ivan Pecha [0 – 2] („Atlantas“, į savo vartus)

81' Alassane N'Diaye [0 – 3]

Penkis gynėjus į starto sudėtį įtraukęs „Atlanto“ treneris Algimantas Briaunys pirmiausiai nusprendė rūpintis savų vartų saugumu. Šeimininkų gynėjams iš karto teko atmušinėti čempionų išpuolius.

15 minutę „Sūduvai“ atstovaujantis O.Verbickas pabandė įmušti iš toli, bet jo smūgį atrėmė „Atlanto“ vartininkas Pavelas Doroševas. Šis Latvijos futbolininkas pirmajame kėlinyje darbo turėjo daug, jam nuolat teko atremti čempionų atakas.

Realią galimybę susikūrė ir „Atlantas“, bet atakos smaigalyje atsidūręs Edvinas Baniulis galva smūgiavo nesėkmingai.

Antrasis kėlinys prasidėjo pavojingu „Atlanto“ išpuoliu, kai po Leandro Da Silvos tolimo smūgio kamuolys kliudė „Sūduvos“ vartų skersinį. Iš karto po to efektingu smūgiu per save pabandė įmušti Marijampolės komandos gynėjas Semiras Kerla – kamuoliui kelią į vartus pastojo P.Doroševas.

Gausiomis atakomis sūduviečiai pramušė „Atlanto“ gynybą antrojo kėlino viduryje. 67-ąją minutę po O.Verbicko perdavimo galva įmušė J.Tadičius. Vos po 4 minučių nesėkmė ištiko „Atlanto“ gynėją I.Pechą – po Andro Švrljugos perdavimo jis nukreipė kamuolį į savuosius vartus.

Klaipėdiečių pasipriešinimą pribaigė tolimas tikslus „Sūduvos“ legionieriaus iš Prancūzijos A.N'Diaye smūgis.

Vilniaus „Žalgiris“ pranoko „Trakus“

Kitose turo rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ (25 tšk.) jėgas išbandė su „Trakais“ (19 tšk.) ir įveikė varžovus 1:0 (1:0). Pirmasis sezono tarpusavio susitikimas balandžio 7-ąją dieną baigėsi dramatiška žalgiriečių pergale 3:2, nors jie ir buvo atsilikę nuo varžovų 0:2.

13-ąją min. „Žalgiris“ įmušė pergalingą įvartį, kai Tomašas Šimkovičius tiksliu perdavimu išvedė Liviu Antalį vieną prieš varžovų vartininką Tomą Švedkauską ir rumunas pelnė rungtynių vienintelį, o savo šeštąjį įvartį šį sezoną.

Po šios pergalės žalgiriečiai prieš trečiojoje vietoje esančius „Trakus“ pirmauja 6 taškais. Nuo pirmaujančios „Sūduvos“ Aurelijaus Skarbaliaus auklėtiniai atsilieka 8 taškais. „Atlantas“ (18 taškų) yra ketvirtas.

Trakai“ 0 – 1 „Žalgiris“

13' Liviu Antal [0 – 1]

45-ojo stratego A.Skarbaliaus gimtadienio proga vilniečiai palaužė Senosios sostinės klubą.

Nominalūs aikštės svečiai žalgiriečiai į priekį išsiveržė 13-ąją susitikimo minutę. Po T.Šimkovičiaus perdavimo L.Antalis atitrūko nuo Valentino Jeriomenkos ir tiksliai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą. Tai buvo jau šeštasis rumuno įvartis šį sezoną, o T.Šimkovičiaus bei L.Antalio duetas rezultatyvią ataką surengė antrajame mače iš eilės.

„Trakams“ kartais pavykdavo palaikyti kamuolį, tačiau pavojus prie „Žalgirio“ vartų kildavo tik tada, kai individualiomis pastangomis oponentus suklaidindavo Etienne‘as.

28-ąją minutę L.Antalis galėjo pelnyti antrąjį įvartį, bet po aštraus Serge‘o Nyuiadzi perdavimo iš kairiojo krašto smūgiavo virš vartų.

Po pertraukos surengė daugiau įsimintinų išpuolių, tačiau „Žalgirio“ buvo arti antrojo įvarčio ir užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą.

Po T.Šimkovičiaus pakelto kampinio galva pavojingai smūgiavo Mamadou Mbodjis. Jo bandymą atrėmė puikiai sužaidęs „Trakų“ vartininkas T.Švedkauskas, praleidęs pirmąjį įvartį A lygoje per ketverias rungtynes.

Kiek vėliau po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Louisas Ogana taip pat mušė galva, bet kamuolys po futbolininko smūgio atsimušė į skersinį.

„Trakai“ atsakė tik keliais tolimais smūgiais ir surengti „Žalgirio“ vartų šturmo taip ir nesugebėjo. Galima išskirti tai, jog strategas Olegas Vasilenka suteikė progą debiutuoti 19-mečiui Elvinui Ališauskui.