Suomių gynybą mačo pabaigoje pralaužusi “Gintra-Universitetas” išplėšė lygiąsias

Kovingomis lygiosiomis UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyrą Lietuvoje pradėjo Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda. 9-oje atrankos grupėje Alytuje šiaulietės po nervingos kovos 1:1 (0:1) susitikimo pabaigoje išplėšė lygiąsias prieš Suomijos čempionę Espo „Honka“ ir iškovojo vieną tašką, kuris siekiant patekti į kitą etapą gali būti labai svarbus.

Šiaulių „Universiteto-Gintros“ komanda
Šiaulių „Universiteto-Gintros“ komanda<br> fkgintra.lt
Daugiau nuotraukų (3)

2018-08-07 21:18, atnaujinta 2018-08-07 22:14

Kitose rungtynėse Sofijos „FC NSA“ 3:0 sutriuškino Eidžio „EBS/Skala“ vienuolikę iš Farerų salų.

Įvarčiai:

„Gintra-Universitetas“: L.W.Smeda (90+1′ min.) – 1.

„Honka“: S.Vehvilainen (31′ min. iš 11 m. baudinio) – 1.

Susitikimą „Gintros-Universiteto“ futbolininkės pradėjo aktyviai ir jau nuo pat pirmųjų minučių spaudė varžoves, tačiau pavojingesnių išpuolių sukurti nepavyko. Dešiniajame krašte aštriai rungtyniavusi Simona Veličkaitė atliko keletą perdavimų į baudos aikštelę, deja, atsako iš puolėjų jie nesulaukė, o suomės ir toliau gynėsi užtikrintai.

31 -ąją rungtynių minutę prie šiauliečių vartų „Honka“ futbolininkės sukūrė vieną iš retų pavojingesnių išpuolių, kuris baigėsi arbitrės paskirtu 11 metrų baudiniu. Jį viešnioms iš Skandinavijos realizavo Sini Vehvilainen ir „Gintra-Universitetas“ atsidūrė besivejančių vaidmenyje – 0:1.

Nors po praleisto įvarčio Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės iniciatyvos neprarado, tačiau iki pertraukos rezultato išlyginti nepavyko.

Antrasis kėlinys prasidėjo panašiu scenarijumi, kaip ir pirmasis – kamuolio kontrolė priklausė aikštės šeimininkėms, tačiau galimybių kontratakoms ieškojo ir varžovės.

52-ąją rungtynių minutę paruoštus namų darbus iš standartinės situacijos pademonstravusios gintrietės turėjo neblogą progą pasižymėti, tačiau Jelenos Čubrilo smūgį blokavo suomių gynėjos. Vos po kelių akimirkų dar geresnį šansą turėjo brazilė Isadora Freitas, vis tik pastarosios smūgį atrėmė varžovių vartininkė.

68-ąją mačo minutę nuostabų šansą išlyginti rezultatą turėjo J.Čubrilo, kuri meistriškai susistabdė kamuolį baudos aikštelėje ir bandė permesti varžovių vartininkę Paula Myllyoja, tačiau kamuolys nusileido už skersinio. Tikrą gynybinę sieną pastačiusios suomės toliau atsimušinėjo, o šiaulietės bandė laimę iš toli, tačiau tiek Anos Alekperovos, tiek Dovilės Gailevičiūtės smūgiai tikslo nepasiekė.

Varžovių gynybą „Gintrai-Universitetui“ pavyko pralaužti pačioje rungtynių pabaigoje. Sumaištimi „Honkos“ baudos aikštelėje po perdavimo iš krašto pasinaudojo šiauliečių legionierė Leandra Wiloma Smeda, kuri galva nukreipė kamuolį į suomių vartų tinklą jau tiksint pridėtiniam mačo laikui. Teisėjos švilpukas užfiksavo lygiąsias – 1:1.

Kitas UEFA atrankos rungtynes Lietuvos čempionės žais rugpjūčio 10 -ą dieną, penktadienį, kur susitiks su „EBS/Skala“ ekipa. Rungtynių Alytaus miesto rekreacijos ir sporto centro stadione pradžia – 18 val.