„Sūduvos“ pasaka baigta: „Celtic“ sutriuškino marijampoliečius ir žengė į Europos lygą

[[ge:lrytas:lrytas:7412329]]

„Celtic“ pirmame kėlinyje pelnė įvartį ir po 45 minučių pirmavo 1:0 prieš „Sūduvą“.<br> Scanpix.com nuotr.
G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Aug 30, 2018, 10:18 PM, atnaujinta Aug 31, 2018, 12:22 AM

Marijampolės „Sūduvos“ ekipai nepavyko sukurti stebuklo ir tapti pirmąja šalies ekipa, kuri žaistų Europos futbolo klubų turnyre. Šalies čempionai klibino Europos lygos varžybų duris, tačiau lemiamame mače beviltiškai krito nuo škotų Glazgo „Celtic“ komandos 0:3 (0:1) ir į turnyrą praleido ilgametį Škotijos čempioną. Pirmoje dvikovoje marijampoliečiai su būsimais Europos lygos turnyro dalyviais sužaidė 1:1.

Po pirmosios ketvirtojo Europos lygos turnyro atrankos etapo dvikovos „Sūduva“ turėjo puikias galimybes įeiti istoriją – dar nė vienam Nepriklausomos Lietuvos futbolo klubui nepavyko varžytis Europoje. O dar ir puikus rezultatas namie – 1:1, nors daugelis specialistų kalbėjo apie „Sūduvos“ sumindymą.

Net ir Škotijos spauda taršė saviškius, tikindami, kad nekaip atrodžiusi Marijampolės ekipa vis tiek buvo geresnė už nykiai atrodžiusią Glazgo komandą.

Tačiau namie žaidęs „Celtic“ vis dėlto pražydo ir parodė tikrąjį veidą – klubas svajojo varžytis Čempionų lygoje, tačiau nusileido į šį turnyrą galiausiai prasibrovusiai Atėnų AEK, tad beliko bent nesužlugdyti tarptautinio sezono.

Ketvirtadienį Glazgo atstovai iškart perėmė iniciatyvą, žaidė aštriau ir jau 27-ąją minutę po puikiai Leigho Griffithso realizuoto baudos smūgio išsiveržė į priekį 1:0. L.Griffithas Glazgo klubui atstovauja nuo 2014 metų su lietuviais pelnė jau savo 74 įvartį. Šeimininkai iki pertraukos turėjo dar kelias progas įmušti, tačiau mūsų ekipą gelbėjo vartininkas Ivanas Kardumas.

Po pertraukos „Sūduvos“ žaidėjai dar svajojo pelnyti įvartį, kuris leistų išlyginti serijos rezultatą, tačiau šias viltis labai greitai sužlugdė Callumas McGregoras. 52-ąją minutę Glazgo klubas surengė puikią trumpų perdavimų ataką ir baudos aikštėje kamuolį gavęs Škotijos atstovas netrukdomas įsūdė kamuolį į dešinįjį vartų kampą. Po šio įvarčio tapo aišku, kad pratęsimo šioje dvikovoje nebus.

Po 9 minučių Kristofferis Vassbakkas Ajeras smūgiavo taikliai ir rezultatas tapo jau triuškinantis – 3:0.

Lietuviai dar bandė įmušti bent prestižo įvartį, tačiau jis nekrito: mūsų ekipos žaidėjai nelabai galėjo priartėti iki šeimininkų vartų, tad labiau laimę bandė mušdami kamuolį iš toliau.

Tiesa, „Celtic“ taip pat nebuvo nusiteikęs sėdėti gynyboje ir labai rimtai toliau grasino „Sūduvos“ vartams. Tačiau mūsiškius gelbėjo arba netaiklūs škotų smūgiai, arba vartininkas.

Tad „Sūduva“ buvo arti Europos lygos turnyro, tačiau „Celtic“ buvo per rimtas riešutas Lietuvos atstovams.

Šeimininkai į svečių vartų pusę mušė net 26 kartus, o Lietuvos ekipa – vos 4. Į vartų plotą „Celtic“ pataikė 13 kartų ir pelnė 3 įvarčius, o „Sūduva“ – tik 2 ir visi bandymai buvo bevaisiai.

„Sūduva“ su „Celtic“ žaidė Europos lygos atrankoje ir 2002 metais. Tuomet Marijampolės ekipa namuose pralaimėjo 0:2, o svečiuose – net 1:8.