Čempionų lygoje – beprotybė: du anglų klubai pelnė 7 įvarčius, toliau žengė pralaimėjęs „Tottenham“

[[ge:lrytas:lrytas:10018842]][[ge:lrytas:lrytas:10018910]]

„Manchester City“ ir „Tottenham Hotspur“ surengė įvarčių šou
„Manchester City“ ir „Tottenham Hotspur“ surengė įvarčių šou<br> Scanpix.com nuotr.
„Liverpool“ futbolininkai bandys prasibrauti į Čempionų lygos pusfinalį<br>AP nuotr.
„Liverpool“ futbolininkai bandys prasibrauti į Čempionų lygos pusfinalį<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

2019-04-17 20:18, atnaujinta 2019-04-18 16:14

Neįtikėtinas „Manchester City“ ir „Tottenham Hotspur“ antrojo mačo įvarčių šou trečiadienį sužavėjo Europą. Net 7 įvarčių spektaklyje sėkmė lydėjo „Tottenham Hotspur“ ekipa, kuri, nors ir pralaimėjo 3:4 (2:3), tačiau žengė į UEFA Čempionų lygos pusfinalį. Ten pat prasibrovė ir kitas anglų klubas „Liverpool“, kuris be didesnio vargo ir iškovojo ir antroje tarpusavio dvikovoje pergalę prieš portugalų „Porto“ 4:1 (1:0).

Net 5 įvarčių šou per 21 mačo minutę – tai naujasis Čempionų lygos rekordas. Nė vienai komandai ar dviem ekipoms per tokį laiką nepavyko pelnyti tie daug įvarčių. Prieš tai rekordine dvikova buvo laikoma akistata tarp Miuncheno „Bayern“ ir Varšuvos „Legia“, kai 24 minutę rezultatas buvo taip pat 3:2.

Trečiadienį buvo žaidžiami UEFA Čempionų lygos likę du pusfinalio dalyviai, po kurių paaiškėjo, jog į turnyro pusfinalį žengė su anglų klubai.

Didžiausia intriga buvo Anglijos klubų „Manchester City“ ir Londono „Tottenham Hotspur“ akistatoje. Pirmąjį mačą 1:0 buvo laimėję savo aikštėje rungtyniavusi pastaroji komanda.

Ir tą intrigą abu klubai jau per pirmąsias 22 minutes pateikė su kaupu – įmušė 5 įvarčius. Pradžioje 4 minutę pasižymėjo šeimininkų žaidėjas R.Sterlingas ir atrodė, jog tas įvartis bus sunkios kovos pradžia.

Tačiau jau 7 min. po „Manchester City“ ekipos gynėjų klaidos pelnė S.Heung Minas. Vos tik svečiai pasidžiaugė, kad atstatė skirtumą, tas pats S.Hueng Minas po 3 minučių pelnė ir antrąjį „Tottenham Hotspur“ įvartį.

Kai už galvos susimėmę Mančesterio sirgaliai skaičiavo, kiek reikia įvarčių, kad komanda prasibrautų į Čempionų lygos pusfinalį, Bernardo Silva 11 min. išlygino rezultatą, o tas pats R.Sterlingas 21-ąją minutę išvedė šeimininkus į priekį 3:2.

Bendras rezultatas tapo 3:3, tačiau Pepe Guardiola kompanijai reikėjo žūtbūt pelnyti dar vieną įvartį, kuris persvertų bendrą rezultatą „Manchester City“ naudai.

Ir tai šeimininkai padarė 59 minutę, kai Kunas Aguero tiesiog sušaudė „Tottenham“ ekipos vartininką ir rezultatas tapo 4:2.

Tačiau tuo viskas nesibaigė: „Tottenham“ ispanas Fernandas Lloriente po grumtynių baudos aikštėje šlaunimi įstūmė kamuolį į Mančesterio ekipos vartus 73 min. ir padarė itin palankų savo ekipai rezultatą – 4:3.

Baigiantis mačui „Manchester City“ pelnė įvartį ir jau džiaugėsi, tačiau VAR sistema patvirtino, kad buvo nuošalė ir įvartis neįskaitytas.

Mančesterio futbolininkai Anglijos čempionate su „Liverpool“ kovoja dėl nugalėtojo titulo. Liverpulio komanda turi dviem taškais daugiau, bet „miestiečiai“ žaidė viena dvikova mažiau. „Tottenham Hotspur“ „Premier“ lygoje užima trečiąją vietą ir grumiasi dėl vietos pirmajame ketverte.

Praėjusiame Anglijos pirmenybių ture „Manchester City“ svečiuose 3:1 nugalėjo Londono „Crystal Palace“ ekipą. „Tottenham Hotspur“ namie 4:0 pranoko „Huddersfield Town“ klubą.

Dar vienoje dvikovoje „Porto“ futbolininkai savajame stadione bandė  „Liverpool“ ekipos nervus. Anglijoje 2:0 stipresnis buvo šios šalies klubas ir jai 26-ąją minutę Saldo Mane pelnytas įvartis visas galimas portugalų svajones pavertė dulkėmis: anglai pirmavo bendru rezultatu 3:0 ir buvo sunkiai tikėtina, kad „Porto“ per kėlinį pelnys net 4 įvarčius.

Tiesa, pradžioje teisėjas nutarė, kad įvartis pelnytas neteisingai, bet peržiūrėjęs VAR sistemą jį įskaitė. Įdomu, jog tai buvo tik pirmasis „Liverpool“ smūgis į „Porto“ vartus, tuo tarpu portugalai jau buvo mušę 13 kartų.

O jau po petraukos pasipylė įvarčiai: 65 min. M. Salah, 77 min. – R.Firmino ir 84 min. V. van Dijkas padidino savo ekipos įvarčių skaičių iki 4, o vieną paguodos įvartį 69 min. įmušė Ederas Militao.

„Porto“ su Lisabonos „Benfica“ grumiasi dėl Portugalijos pirmenybių čempiono titulo – abi ekipos turi po vienodą taškų skaičių. Praėjusiame ture „Porto“ svečiuose 3:0 sutriuškino „Portimonense“.

Tad pasibaigus ketvirtfinaliams toliau dėl trofėjaus kovos "Barcelona" ir "Liverpol" bei "Tottenham Hotspur" ir Amsterdamo "Ajax".