Dramos herojai – stebuklą sukūrusio „Tottenham Hostpur“ treneris: „Mes nenusipelnėme pralaiminėti 0:2“

Neįtikėtini ir magiški įvykiai UEFA Čempionų lygoje prasitęsė ir antrame pusfinalio mače: pradžioje anglų „Liverpool“, pirmoje akistatoje nusileidęs „Barcelona“ ekipai 0:3 sugebėjo prasibrauti į finalą sudaužęs katalonus 4:0, o trečiadienį kitas anglų klubas – „Tottenham Hotspur“, pralaimėjęs pirmąją akistatą 0:1 ir atsakomąjame mače po pirmojo kėlinio pralaiminėdamas 0:2, sugebėjo paskutinę mačo sekundę įmušti įvartį ir laimėti dvikovą 3:2. Antrame kėlinyje pelnyti 3 įvarčiai „Tottenham“ atvėrė kelią į turnyro finalą.

Argentinietis Mauricio Pochettino padėjo „Tottenham“ ekipai prasibrauti į Čempionų lygos finalą<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
„Ajax“ apmaudžiai nusileido „Tottenham Hotspur“, praleidę įvartį paskutinę mačo sekundę<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

May 9, 2019, 10:49 AM, atnaujinta May 9, 2019, 10:50 AM

Rungtynės Amsterdame, kaip ir pirmajame mače Londone, „Tottenham“ komandai prasidėjo tragiškai – jau 5-ąją minutę po kampinio galingą smūgį galva atlikęs Matthijsas de Ligtas išvedė „Ajax“ į priekį. O jau jau 35 minutę Hakimas Ziyechas nuginklavo H. Llorisą ir, atrodė, jog jis padėjo galutinį tašką šiame pusfinalyje.

Juk anglams po šio įvarčio reikėjo šeimininkams įsūdyti net 3 įvarčius, o iki pertraukos neįkrito nė vienas įvartis į „Ajax“ vartus.

„Tottenham“ gelbėtoju tapo brazilas Lucas Morua, kuris 55-ąją ir 59 minutėmis nuginklavo „Ajax“ vartininką ir išlygino rezultatą 2:2. Iki sėkmės Anglijos ekipai reikėjo vos vieno įvarčio. Tačiau jis nekrito, o per teisėjo pridėtą 5 minučių laiką net „Tottenham“ vartininkas bandė padėti jį pelnyti.

Kai laikrodis skaičiavo paskutines penkias pridėto laiko sekundes, įvyko stebuklas: netikėtai po Dele Alli perdavimo kažkokiu būdu ties baudos aikštele atsidūręs L. Moura tiksliu smūgiu pražudė „Ajax“ komandą, išplėšdamas pergalę 3:2. Pirmoje akistatoje olandai buvo laimėję 1:0, tačiau trys išvykoje pelnyti įvarčiai anglams atvėrė duris į turnyro finalą.

Jame birželio 1 dieną „Tottenham Hotspurs“ varžysis prieš kitą Anglijos komandą – „Liverpool“.

„Tai labai sunku viską paaiškinti žodžiais. Galiu pasakyti, kad tai vienas svarbiausių mano gyvenimo vakarų, – po stebuklingos pergalės kalbėjo anglų ekipos treneris 47-erių argentinietis Mauricio Pochettino. – Kaip pasibaigė rungtynės... Net negaliu paaiškinti. Esmė – mes planavome žaisti vienaip, tačiau po 5 minutę pelnyti „Ajax“ įvarčio viskas pas mus sulūžo. Bet galiausiai viskas virto neįtikėtinu dalyku.

Antrame kėlinyje mes galvojome žaisti ir vėl kitaip, tačiau žinojome vieną – reikia tikėti ir niekada nepasiduoti. Mano galvoje dabar labai daug žodžių, bet svarbiausi iš jų yra šie: sveikinu žaidėjus. Jie labai stipriai dirbo, parodė tikrą futbolo grožį.

Aš jau po praėjusių dvikovų sakiau, kad jie herojai. Pasikartosiu, bet su pataisymu – jie super herojai. Jie sugebėjo komandą nutempti į Čempionų lygos finalą, o tai labiau panašu į stebuklą.

Niekas sezono pradžioje netikėjo mumis, o dabar mes žaisime finale prieš „Liverpool“ ekipą Madride. Tai labai geras šansas mums parašyti galutinę mūsų stebuklingos knygos dalį“.

– Pasakėte, kad tai buvo jūsų vienas iš svarbiausių gyvenimo vakarų. Tuomet per pertrauką privalėjote pasakyti žaidėjams įspūdingą kalbą. Taip buvo?, – paklausė Mauricio Pochettino žurnalistai.

– Ne. Per pertrauką mes puikiai supratome, koks futbolas yra negailestingas žaidimas: mes nenusipelnėme pralaiminėti 0:2. Mes turėjome galimybių įmušti, tačiau patys gavome du įvarčius. Mes ilgai kalbėjomės, kaip reikės žaisti ir spausti varžovus.

– Ko išmokote iš šio stebuklingo mačo?

– Mokaisi iš žaidėjų, nes jie valdo futbolą, o ne tu. Esu dėkingas, kad tie superherojai padėjo prasibrauti į finalą. Mes iki šio pasiekimo kartu ėjome penkerius metus. Tai ne visada yra malonumas ir džiaugsmas. Bet tai buvo verta daryti.

– Čempionų lygos finale žais dvi Anglijos ekipos. Jūs pasirengę šiai akistatai?

– Leiskite atsikvėpti. Sveikinu Jurgeną ir jo ekipą. Žiūrėjau tą mačą – ir jie yra herojai. O dviejų Anglijos ekipų finalas – tai žiauriai šaunu.

– Sakėte, kad pasitrauksite iš komandos, jei laimėsite Čempionų lygą. Š nuostata vis dar galioja?

– Taip, aš tai galiu padaryti. Ir jei pralaimėsiu finalą – taip pat galiu išeiti.

– Ką jūs po mačo jūs galite pasakyti tris įvarčius pelniusiam Lucui Morua?

– Jis įmušė tris įvarčius. Jei visa komanda yra super herojai, tai jis – super-super-super herojus.Tai buvo labai svarbūs įvarčiai, fantastinis vakaras jam. Brazilas praėjusiame sezone ne itin daug žaidė ir tai buvo jam tam tikra pamoka.

Reikia suprasti, kad komanda yra kur kas svarbiau už atskirtus žaidėjus. Bet kitą vertus, būtina pagarba visiems 25 futbolininkams, kurie kiekvieną dieną treniruojasi.

Tam, kad pasiektų rezultatus. Ir reikia visada rodyti, kad tas kiekvienas žaidėjas tau yra labai svarbus.