Anglijos taurę iškovojo „Manchester City“ ir šio sezono kolekciją papildė visais trim šalies trofėjais

Anglijos futbolo asociacijos (FA) taurės turnyre šeštadienį įvyko 137-osios istorijoje finalo rungtynės. Londono „Wembley“ stadione „Premier“ lygos čempiono titulą prieš savaitę apgynęs „Manchester City“ klubas susitiko su šalies pirmenybėse tik 11-ąją vietą užėmusia „Watford“ komanda (skirtumas 48 taškai) ir sutriuškino varžovus net 6:0 (2:0).

„Manchester City“ klubas iškovojo Anglijos FA taurę.<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (33)

May 18, 2019, 8:51 PM, atnaujinta May 19, 2019, 12:32 AM

„Man City“ kraityje dabar yra šešios FA taurės.

„Man City“ šį sezoną jau iškovojo Anglijos lygos taurę (Crabao Cup).

Tris įvarčius nugalėtojams šeštadienį pelnė Raheemas Sterlingas (38-ąją, 81-ąją ir 89-ąją min.), po vieną įmušė ispanas Davidas Silva (26-ąją min.), belgas Kevinas De Bruyne (61-ąją min.) ir brazilas Gabrielis Jesusas (68-ąją min.).

„Watford“, kurie FA taurės finale žaidė po 35-erių metų pertraukos, pralaimėjo „Man City“ vienuolika paskutinių tarpusavio rungtynių.

2013 metų FA taurės finale „Man City“ netikėtai pralaimėjo „Wigan Athletic“ klubui 0:1. Nuo to laiko FA taure džiaugdavosi tik vadinamojo „Didžiojo šešeto“ komandos.

Ne išimtis buvo ir 2019 metų gegužės 18 diena.

„Manchester City“ pergalė lėmė, kad „Manchester United“ klubas (6-oji vieta „Premier“ lygoje) pateko į UEFA Europos lygos turnyro grupių etapą, o „Wolverhampton“ ekipa kovos tų pačių varžybų atrankos antrajame etape.

FA taurė yra pirmoji treneriui Josepui Guardiolai, kuris su Mančeterio komanda buvo laimėjęs penkis kitus trofėjus nuo tada, kai 2016 metais atvyko dirbti į Angliją.

Finalo rungtynes Londone stebėjo beveik 86 tūkst. žiūrovų.

Rezultatas:

„Manchester City“ – „Watford“ 6:0. David Silva (26), Raheem Sterling (38, 81, 89), Kevin De Bruyne (61), Gabriel Jesus (68).

„Miestečiai“ pastarąjį kartą FA taurę į viršų kėlė 2011 metais, kai pranoko „Stoke City“ (3:1). Per tuos aštuonerius metus „City“ keturis kartus tapo Anglijos čempionais ir iškovojo keturias lygos taures.

Paskutinį kartą triumfuoti ir „Premier“ lygoje, ir laimėti FA taurės turnyrą tą patį sezoną pavyko tik Londono „Chelsea“ dar 2010 metais.

Po tris trofėjus per sezoną buvo pavykę iškovoti dviems klubams, bet dvi taurės buvo Anglijos turnyruose, o viena – Europos.

Taip Alexo Fergusono treniruojama „Manchester United“ ekipa 1999 metais laimėjo „Premier“ lygą ir UEFA Čempionų lygą bei iškovojo FA taurę.

„Liverpool“ klubas 2001 metais iškovojo FA ir Anglijos lygos taures bei laimėjo UEFA taurės turnyrą. „Raudonuosius“ tąsyk treniravo Gerard'as Houllier.

„Man City“ pirmieji Anglijoje (tarp vyrų klubų) per vieną sezoną savo kolekciją papildė trim svarbiausiais šalies futbolo trofėjais („Premier“ lygos čempionų taurė, Lygos taurė ir FA taurė).

Šiame 2018-2019 metų sezone FA taurės turnyre Anglijoje iš viso dalyvavo 736 komandos.