Lietuvos salės futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre šventė antrąją pergalę

Jonavos arenoje tęsiasi 2022 metų Europos futsalo čempionato preliminarus atrankos etapas. E grupės šeimininkai lietuviai antrajame mače susitiko su Šiaurės Airija, įveikė varžovus rezultatu 5:1 (3:1) ir užsitikrino mažiausiai antrąją vietą grupėje.

Lietuvos salės futbolo rinktinė iškovojo antrąją pergalę.<br>E.Žaldario nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 30, 2020, 8:13 PM, atnaujinta Feb 1, 2020, 6:09 AM

Tris įvarčius mūsiškiams pelnė Albertas Voskunovičius (3:50, 5:09 ir 12:28 min.), o du įmušė Lukas Sendžikas (27:58 ir 33:29 min.).

Šiaurės Airijos ekipoje pasižymėjo Chrisas Donnelly (5:04 min.).

Pirmojoje turnyro dvikovoje mūsiškiai įveikė Turkijos futsalo rinktinę rezultatu 3:2.

Varžybose taip pa dalyvauja ir Vengrijos rinktinė, kuri ketvirtadienį laimėjo prieš Turkiją 3:0 ir taip pat iškovojo antrąją pergalę (pirmąją – 7:2 prieš Š.Airiją).

Lietuviai su vengrais dabar turi po 6 taškus ir vasario 1 d. (šeštadienį) kovos tarpusavyje dėl pirmosios vietos grupėje. Šių rungtynių nugalėtojai pateks į antrąjį atrankos etapą.

Rezultatas:

Lietuva – Šiaurės Airija 5:1. Albertas Voskunovičius (3:50, 5:09 ir 12:28 min.), Lukas Sendžikas (27:58 ir 33:29 min.)/Chris Donnelly (5:04 min.).

Rungtynių eiga

Nesužaidus net keturių minučių lietuvaiai įsiveržė į priekį, kuomet fantastišku smūgiu pasižymėjo A.Voskunovičius.

Po minutės varžovų puolėjas Ch.Donnelly rezultatą išlygino, pasinaudodamas klaida gynyboje, bet vos po penkių sekundžių Lietuva vėl atsidūrė priekyje, kai antrąjį savo įvartį įmušė A.Voskunovičius. Jis dar kartą pasižymėjo tolimu smūgiu.

Savo šou A.Voskunovičius pratęsė įpusėjus pirmajam kėliniui. Kauno „Vyčio“ žaidėjas po greitos kontratakos pasižymėjo iš aikštės krašto.

Po pertraukos Lietuva toliau žaidė aktyviau ir kūrė pavojingų progų prie varžovų vartų. Nerealų šansą pasižymėti turėjo Vladimiras Derendiajevas. Po Justino Zagursko perdavimo V.Derendiajevas atsidūrė vienas prieš vartus, tačiau jis pataikė į vartų virpstą ir griebėsi už galvos.

Visgi po kelių akimirkų Lietuva pelnė ketvirtąjį įvartį. Šįkart L.Sendžikas pabandė laimę smūgiu iš toli ir galingu savo šūviu nuginklavo varžovų vartininką.

Sužaidus daugiau nei pusę kėlinio L.Sendžikas įmušė ir antrąjį įvartį. Po gražaus perdavimo per visą aikštę L.Sendžikas išbėgo vienas prieš vartininką ir vienu lietimu įveikė jo pasipriešinimą.

Prieš tai ir po to geras progas turėjo A.Voskunovičius, bet ketvirtojo įvarčio jam pelnyti nepavyko.

Darbo šiek tiek gavo ir vartininkas Ernestas Macenis, tačiau jis puikiai tvarkėsi su varžovų smūgiais ir padėjo Lietuvai iškovoti pergalę keturių įvarčių skirtumu.