Dortmundo klubo 19-metis norvegas E. Haalandas užfiksavo naują bundeslygos rekordą Anglijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje taip pat prasidėjo savaitgalio turai

Dortmundo „Borussia“ per antrąjį kėlinį pelnė tris įvarčius ir 4:0 (1:0) sutriuškino Frankfurto ekipą „Eintracht“ per Vokietijos lygos rungtynes penktadienį.

Erlingas Brautas Haalandas pasiekė „Bundeslygos“ rekordą.<br>Imago/Scanpix nuotr.

Feb 15, 2020, 8:32 AM, atnaujinta Feb 17, 2020, 10:51 AM

Lenkas Lukaszas Piszczekas 33-iąją minutę išvedė šeimininkus į priekį.

Anglas Jadonas Sancho pasižymėjo 50-ąją minutę, dar po keturių minučių Erlingas Haalandas padidino persvarą (54-ąją min.), o portugalas Raphaelis Guerriero įtvirtino pergalę 74-ąją minutę ketvirtuoju komandos taikliu smūgiu.

Aštuntąjį įvartį per penktąjį savo mačą pelnęs jaunasis norvegas E.Haalandas (19 metų) užfiksavo naują „Bundeslygos“ rekordą – dar nė vienas Vokietijos čempionato žaidėjas nestartavo taip rezultatyviai.

Antradienį (vasario 18 d.)  „Borussia“ pradės Čempionų lygos aštuntfinalį su „Paris Saint-Germain“, o Vokietijos lygoje su 42 taškais Dortmundo komanda pakilo į antrąją vietą.

Čempionato lyderis yra Miuncheno klubas „Bayern“ (43 tšk.), kuris šeštadienį žais Kelne, o trečiojoje vietoje rikiuojasi „Leipzig“ ekipa, kuri turi 42 taškus, žais su Bremeno komanda „Werder“ šeštadienį ir vėl gali pralenkti Dortmundo klubą.

Rezultatas:

Dortmundo „Borussia“ – „Eintracht“ 4:0. Lukasz Piszczek (33), Jadon Sancho (49), Erling Braut Haaland (54), Raphael Guerreiro (74).

Anglijoje „Wolverhampton Wanderers“ namie sužaidė 0:0 su „Leicester City“.

Lesterio klubas su 50 taškų liko trečias Anglijos čempionate, kur šį sezoną dominuoja „Liverpool“ (73 tšk.).

Antras yra „Manchester City“ (51 tšk.), penktadienį sulaukęs griežtos bausmės iš UEFA. Dėl finansinių taisyklių pažeidimo Mančesterio klubui uždrausta du sezonus (2020-2021 ir 2021-2022 metais) žaisti Europos turnyruose ir skirta 30 mln. eurų bauda.

„Wanderres“ su 36 taškais rikiuojasi septintas, o įdomiausias mačas Anglijoje laukiamas pirmadienį (vasario 17 d.), kai Londone ketvirtąją vietą užimanti Londono ekipa „Chelsea“ (41 tšk.) susitiks su devintojoje vietoje esančiu „Manchester United“ (35 tšk.).

Rezultatas:

„Wolverhampton“ – „Leicester“ 0:0.

76 min. Hamza Choudhury („Leicester“) – raudona kortelė.

Ispanijoje penktadienį aršus mačas vyko Valensijoje, kur vietos „Valencia“ 2:2 (1:2) sužaidė su Madrido „Atletico“.

Svečiai dukart buvo įsiveržę į priekį po Marcoso Llorente (15-ąją min.) ir Thomaso Partey (43-iąją min.) įvarčių.

Bet šeimininkai dusyk lygino rezultatą – iš pradžių tai padarė Gabrielis Paulista (40-ąją min.), o paskui – Geoffrey Kondogbia (59).

Po 24 mačų „Atletico“ yra ketvirtas (40 tšk.), o „Valencia“ – šešta (38 tšk.).

Ispanijos čempionato lyderių trejete rikiuojasi Madrido „Real“ (52 tšk.), „Barcelona“ (49 tšk.) ir Madrido „Getafe“ (42 tšk.).

Rezultatas:

„Valencia“ – „Atletico“ 2:2. Gabriel (40), Geoffrey Kondogbia (59)/Marcos Llorente (15), Thomas (43).