Futbolo federacija paaiškino, kam išleis UEFA skiriamus milijonus

Lietuvos futbolo federacija (LFF) sureagavo į UEFA išplatintą informaciją apie „HatTrick“ programos skirtus paramos pinigus nacionalinėms asociacijoms.

LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius teigė, kad biudžetas bus perskirstytas.<br>lff.lt nuotr.
LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius teigė, kad biudžetas bus perskirstytas.<br>lff.lt nuotr.
LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius teigė, kad biudžetas bus perskirstytas.<br>T.Bauro nuotr.
LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius teigė, kad biudžetas bus perskirstytas.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 28, 2020, 3:26 PM, atnaujinta Apr 28, 2020, 3:29 PM

Kiekviena šalis iš „HatTrick“ programos gaus po 4,3 mln. eurų už 2020 metus ir 2021 m. pirmą pusmetį.

Balandžio 21 d. vykusioje vaizdo konferencijoje, kurioje dalyvavo visų 55 asociacijų generaliniai sekretoriai, UEFA atstovai bei administracija, remdamiesi UEFA „HatTrick“ biuro pasiūlymais, pateikė UEFA vykdomajam komitetui pasiūlymą iš dalies pakeisti UEFA „HatTrick“ IV ir V nuostatus, siekiant suteikti nacionalinėms asociacijoms daugiau lankstumo naudojantis „HatTrick“ finansavimu šiuo sudėtingu laikotarpiu.

Balandžio 23 d., UEFA vykdomasis komitetas siūlymus patvirtino bei reglamento nuostatus pakeitė. Pakeisti reglamentai visoms futbolo asociacijoms leis lengviau disponuoti finansavimu bei padengti COVID-19 padarinius, jeigu tokių bus.

„HatTrick“ programos skiriamą pinigų sumą federacijai sudarys trys dalys: 400 tūkst. pagal UEFA „HatTrick IV“ programą skirto finansavimo 2019/2020 metų sezonui likutis (gavimo data – 2020-ųjų birželis), 2,4 mln. „HatTrick V“ 2020-2021 metų sezono finansavimas (iš kurių 2020 metų dalis yra 1,77 mln. eurų) ir 1,5 mln. eurų „HatTrick V“ programos 2020-2021 metų sezonui skirtos projektinės lėšos, kurių gavimui reikalingas projektas.

Šių lėšų prioritetinėmis sritims įprastai laikoma futbolo infrastruktūra bei plėtra, tačiau reaguodama į situaciją dėl pasaulinės pandemijos UEFA sudarė galimybes dalį šių lėšų naudoti neigiamoms pasekmėms mažinti, jei tokių atsirastų. Šios lėšos kol kas nėra gautos, taip pat 2020 metų LFF biudžete iš šių projektinių lėšų yra numatyta 4 naujų dangų pirkimas bei Jaunimo rinktinių centro renovacija.

Esminis pokytis – lankstesnis „HatTrick“ IV programos likučio panaudojimas bei „HatTrick“ V projektinių lėšų panaudojimas ir sričių išplėtimas.

„Noriu padėkoti UEFA už tai, kad palengvino lėšų panaudojimo sąlygas bei suprato asociacijų padėtį šiuo laikotarpiu. Vis tik esminis pokytis yra tas, kad UEFA sudaro galimybę lanksčiau naudoti „HatTrick“ IV ir „HatTrick“ V programų finansavimo dalį. Šie pokyčiai reglamentuose leis lanksčiau planuoti ateities projektus bei padengti pandemijos metu atsiradusius finansinius sunkumus.

Suprantu, kad 4,3 mln. suma skamba įspūdingai, tačiau suprantant ir žinant, kokios sumos ir kokiais periodais šią sumą sudaro – viskas tampa paprasčiau. Ši parama skirta 2020–2021 m. birželio laikotarpiui, o pagrindinės paramos kryptys – infrastruktūros gerinimas ir jaunimo programų vystymas.

Už šiuos pinigus keičiame stadionų dangas, atnaujiname treniruočių bazes, padedame kitoms asociacijoms bei prisidedame prie čempionatų rengimo.

Dėka šio lankstumo, jau pradėjome dėlioti priemones, kaip perskirstyti LFF biudžetą atsižvelgiant į A, I ir II lygos patirtus nuostolius dėl COVID-19 pandemijos.

Taip pat jau kreipėmės į Vyriausybę su prašymu padėti Lietuvos futbolo klubams, kurie išgyvena sunkius laikus dėl pajamų stygiaus bei toliau aktyviai bendraujame su FIFA ir UEFA“, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.