Anglijoje – taurę į viršų iškėlęs „Liverpool“ ir vietą lygoje išsaugojęs „West Ham“

Nors Anglijos „Premier“ lygos titulą „Liverpool“ futbolininkai užsitikrino beveik prieš mėnesį, tačiau tik vėlyvą antradienio vakarą Jurgeno Kloppo vadovaujama ekipa padarė tai, ko klubo aistruoliai laukė lygiai 30 metų – į viršų buvo iškelta stipriausios Anglijos futbolo lygos taurė.

„Liverpool“ futbolininkai iškėlė stipriausios Anglijos futbolo lygos taurę.<br>AP/Scanpix nuotr.

Jul 23, 2020, 9:08 AM

Šventė buvo dar saldesnė, nes prieš ceremoniją vykusiose rungtynėse „raudonieji“ rezultatu 5:3 nugalėjo Londono „Chelsea“ futbolininkus.

Itin rezultatyviose rungtynėse įvarčiai pasipylė nuo pat jų pradžios – susitikimo sąskaitą atidarė Naby Keita, kuris išvedė aikštelės šeimininkus į priekį 23-ają rungtynių minutę.

Po 15 minučių baudos smūgiu rezultatą padvigubino Trentas Alexanderis-Arnoldas, o dar po penkių minučių „Liverpool“ pradėjo triuškinti savo varžovus, kai trečiąjį komandos įvartį įmušė Georginio Wijnaldumas.

Tiesa, Franko Lampardo auklėtiniams pavyko pasižymėti dar pirmajame kėlinyje. Prieš pat pertrauką rezultatą sušvelnino Olivier Giroud.

Po pertraukos įvarčių fiesta tęsėsi ir toliau – 55-ąją minutę Roberto Firmino įmušė ketvirtąjį „Liverpool“ įvartį, praėjus vos šešioms minutėms savo atsakymą pateikė ir „Chelsea“, kai kamuolį į vartus sėkmingai nukreipė Tammy Abrahamas.

Intrigą į rungtynes 73-ąją minutę sugrąžino Christianas Pulišičius, po kurio taiklaus smūgio komandas skyrė tik vieno įvarčio persvara 3:4.

Visgi visas „mėlynųjų“ viltis išplėšti lygiąsias sudaužė Alexas Oxlade-Chamberlainas, kuris įtvirtino „Liverpool“ pergalę rezultatu 5:3.

Kur kas mažiau rezultatyvios, tačiau ne ką mažiau įdomios rungtynės vyko Mančesteryje, ten vietos „United“ savo aikštelėje priėmė Londono „West Ham“ futbolininkus.

Abiems šioms ekipoms susitikimas buvo labai svarbus – „United“ siekė žengti svarų žingsnį UEFA Čempionų lygos link, tuo tarpu „plaktukai“ kovojo dėl vietos išlikti „Premier“ lygoje.

Nors akivaizdžiais rungtynių favoritais buvo laikomi aikštelės šeimininkai, tačiau rungtynių sąskaitą atidarė „West Ham“ futbolininkai, kai per teisėjo pridėtą laiką pirmojo kėlinio metu baudinį realizavo

Michailas Antonio.

Aikštelės šeimininkai rezultatą išlygino 51-ąją minutę, kai kamuolį į vartus pasiuntė Masonas Greenwoodas.

Tačiau per likusį laiką nei vienai iš ekipų pasižymėti nepavyko. Susitikimas baigėsi lygiu rezultatu 1:1.

Šios lygiosios kur kas naudingesnės buvo „West Ham“ ekipai, kuri su iškovotu tašku užsitikrino sau vietą kito sezono „Premier“ lygoje, tuo tarpu „United“ futbolininkai savo likimą spręs sekmadienį susitikime su tiesioginiais oponentais „Leicester City“.