Vilniaus „Žalgiris“ nesuklydo Gargžduose: viską lems paskutinis turas, bet auksinių rungtynių tikrai nebus Marijampolės „Sūduva“ neįveikė „Kauno „Žalgirio“ ir turi tik tašku daugiau

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai nepadarė klaidos, kuri būtų galėjusi padovanoti A lygos čempionų titulą Marijampolės „Sūduvai“. Vilniečiai antradienį priešpaskutinio 19-ojo turo rungtynėse svečiuose 4:0 (1:0) sutriuškino Gargždų „Bangą“ ir savo likimą spręs per paskutinio turo mačą.

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai savo likimą spręs per paskutinio turo mačą.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai savo likimą spręs per paskutinio turo mačą.<br>E.Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr.
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai savo likimą spręs per paskutinio turo mačą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Oct 20, 2020, 7:47 PM, atnaujinta Oct 20, 2020, 10:18 PM

„Žalgiris“ surinko 42 taškus, o vėliau namuose 19-ojo turo rungtynes žaidusi „Sūduva“ po lygiųjų „Kauno Žalgiriu“ 1:1 (1:1) turi 43 taškus.

Marijampoliečiai turėjo vytis varžovus, kai 16-ąją min. Jurijus Bušmanas įmušė baudinį. Rezultatą 41-ąją min. išlygino Nicolas Gorobsovas, bet po pertraukos šeimininkai nepajėgė išplėšti pergalės.

Jei marijampoliečiai būtų laimėję ir pirmavę 3 taškais, paskutinėse rungtynėse spalio 31 d. namuose „Žalgiris“ vistiek būtų galėję pergalės atveju pasivyti „Sūduvą“, o tada čempionus lemtų papildomas mačas.

Tačiau po lygiųjų tapo aišku, kad čempionatas tikrai baigsis su paskutiniu turu, kuriame „Sūduvai“ pakaks lygiųjų, o vilniečiams titulą užtikrins pergalė.

Vilniečiai triuškino varžovus

Antradienį žalgiriečiai lengvai patiesė šiemet tris kartus prieš tai kaip reikiant į atlapus į kibusią „Bangą“.

Klampiame pirmame kėlinyje abi komandos daug pavojingų progų nesukūrė. Tiesa, vilniečiai savo šansu pasinaudojo. 13-ąją minutę po pakelto kampinio baudos aikštelėje dvikovą prieš varžovą laimėjęs Ivanas Tatomirovičius sėkmingai nukreipė kamuolį į vartus. Serbas šiame A lygos sezone pasižymėjo jau trečią kartą.

Antro kėlinio pradžioje gargždiškiai kiek suaktyvėjo, tačiau per dvi minutes gavo porą skaudžių smūgių. 66-ąją minutę puikiu smūgiu vienu lietimu įvartį pelnė Liviu Antalis, o dar po minutės 11-uoju taikliu šūviu šio sezono Lietuvos čempionate džiaugėsi Hugo Videmontas.

Akistatos finiše „Žalgiris“ kamuolį į „Bangos“ vartus pasiuntė ir ketvirtą kartą – nepriekaištingai smūgiavo ir savo įvarčių sąskaitą sostinės klube atsidarė Karlo Kamenaras.

„Bangos“ kraityje – ketvirtas pralaimėjimas iš eilės, 15 taškų bei vis dar išlaikoma 4-oji vieta.

Čempionai neišplėšė pergalės

Trečiąją vietą čempionate užėmę „Kauno Žalgirio“ futbolininkai priešpaskutinėse šio sezono A lygos rungtynėse išvykoje rimtai pasipriešino titulą ginančiai „Sūduvai“.

Rungtynių pradžioje tolimą smūgį į varžovų vartus atliko Philipas Otele, o savo ataka kraštu atsakė ir „Sūduva“. Pirmąsias 15 susitikimo minučių „Kauno Žalgirio“ futbolininkai anksti pasitiko varžovus ir dar jų aikštės pusėje perėmė ne vieną kamuolį.

16-ąją min. po tokio perimto kamuolio Egidijui Vaitkūnui pavyko uždirbti vienuolikos metrų baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo Jurijus Bušmanas.

Netrukus po progą susikūrė abi komandos. Iš pradžių šalia vartų smūgiavo Josipas Tadičius, o kitoje aikštės pusėje varžovų vartų konstrukciją patikrino Gratas Sirgėdas.

41-ąją min. „Sūduvai“ pavyko išlyginti rezultatą. Baudos smūgį nepriekaištingai atliko Nicolas Gorobsovas.

Antrame kėlinyje iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, tačiau jų atakos didelio pavojaus Deivido Mikelionio vartams nekėlė. Patys žalgiriečiai neblogą progą turėjo kėlinio viduryje, kai po Karolio Šilkaičio perdavimo prie kamuolio šalia varžovų vartų nesuspėjo Linas Pilibaitis.