Drama Turine: net ir likę dešimtyje „Porto“ žaidėjai per pratęsimą pelnė „Juventus“ nužudžiusį įvartį

UEFA Čempionų lygoje antradienį paaiškėjo vienas pirmųjų ketvirtfinalio dalyvių. Ir juo sensacingai tapo portugalų „Porto“ klubas, sugebėjęs išvykoje pralaimėti po pratęsimo 2:3 (1:0) Turino „Juventus“ ekipai, tačiau pergalė namie 2:1 leido svečiams džiaugtis sensacija. "Juventus" antrus metus iš eilės neprasimuša į lygos ketvirtfinalį, o vienas garsiausių žaidėjų Cristiano Ronaldo jau treji metai nepatenka į varžybų pusfinalį.

F.Chiesa pelnė du įvarčius, tačiau to neužteko „Juventus“ patekti į Čempionų lygos ketvirtfinalį.<br>Imago/Scanpix nuotr.
C.Ronaldo<br>Imago/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Mar 9, 2021, 9:46 PM, atnaujinta Mar 10, 2021, 8:59 AM

Futbolo specialistai laukė didelės intrigos antrojoje „Juventus“ ir „Porto“ aštuntfinalio akistatoje. Portugalijoje 2:1 triumfavo šeimininkai. Italijos čempionams, kuriuos į priekį vedė žvaigždė Cristiano Ronaldo galėjo laimėti net ir 1:0.

Tačiau akistata tapo tikra 120 minučių drama.

Pirmasis įvartis krito į šeimininkų vartus 19-ąją minutę: „Juventus“ žaidėjai prasižengė baudos aikštelėje ir nuo 11 metrų žymos Sergio Oliveira išvedė „Porto“ į priekį.

Tad Italijos čempionams jau reikėjo galvoti ne apie vieną, o jau apie du įvarčius.

Ir jis krito tik antrojo kėlinio pradžioje, kai po perdavimo į baudos aikštelę kamuolį gavo Cristiano Ronaldo, tačiau jį paliko atbėgančiam Frederico Chiesa, kuris puikiu smūgiu į tolimąjį vartų kampą išlygino rezultatą.

Po šio epizodo „Porto“ labai greitai neteko vieno savo žaidėjo – pradžioje 52-ąją min. geltoną kortelę gavęs Mehdi Taremi po dviejų minučių po teisėjo švilpuko smūgiavo kamuolį į tribūnas ir pamatė prieš save jau ir raudoną kortelę.

Mažumoje likusi portugalų ekipa atsilaikė vos 9 minutes ir 63-iąją min. smūgiu galva tas pats F.Chiesa išvedė „Juventus“ į priekį.

Nors italai turėjo mažiausiai tris galimybes pelnyti ir trečiąjį įvartį, kamuolys niekaip nėjo į „Porto“ vartus. Tad klubai žaidė pratęsimą.

Ir antrame pratęsimo kėlinyje įvyko tai, ko niekas nesitikėjo – 115 min. S.Oliveira smūgiavo baudinį nuo 15-17 metrų, gynėjų sienelė pašoko, tačiau kamuolys pažeme įriedėjo į vartus. Tad matematika buvo paprasta – „Juventus“ per likusias 5 min. reikėjo dviejų įvarčių.

Ir po 2 min. Adienas Rebiotas smūgiu galva po kampinio jį įmušė. Italams sužibo bent mažas šansas.

Nors teisėjas pridėjo dar 3 minutes, tačiau daugiau įvarčių nebuvo.

Kaip bebūtų, portugalai krito 2:3, bet dviejų mačų bendru rezultatu į kitą etapą žengė „Porto“, nes pelnė daugiau įvarčių išvykoje.

Abu klubai neįspūdingai rungtyniauja savo šalių čempionatuose. „Porto“ yra antrojoje pozicijoje, o „Juventus“ – trečiojoje.

Neseniai „Porto“ iškrito iš Portugalijos taurės varžybų, kai pusfinalyje bendru rezultatu 3:4 neatsilaikiusi prieš „Braga“.

Šios šalies pirmenybėse „Porto“ nuo lyderio Lisabonos „Sporting“ atsilieka 10 taškų.

„Juventus“ Italijoje turi 7 taškais mažiau nei pirmaujantis Milano „Inter“.