„Borussia“ po ketverių metų pertraukos ir vėl žais Čempionų lygos ketvirtfinalyje – gelbėjo E. Haalandas

UEFA Čempionų lygoje antradienį paaiškėjo pirmasis ketvirtfinalio dalyvis – juo tapo vokiečių Dortmundo „Borussia“ klubas, neleidęs ispanų „Sevilla“ ekipai laimėti – mačas baigėsi 2:2 (1:0).

Erlingas Haalandas padėjo „Bavaria“ klubui prasibrauti į Čempionų lygos ketvirtfinalį<br>Imago/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Mar 9, 2021, 9:39 PM, atnaujinta Mar 10, 2021, 1:05 AM

Antradienį rimtas iššūkis laukė būtent „Sevilla“ futbolininkų. Jie pirmajame aštuntfinalio mače namie netikėtai 2:3 turėjo pripažinti Dortmundo „Borussia“ pranašumą ir siekdami tęsti varžynas ispanai privalėjo mušti bent du įvarčius be atsako.

Tačiau visas kortas sumaišė Dortmundo žvaigždė Erlingas Haalandas. Jis 35 min. įmušė pirmąjį įvartį.

Antrąjį jis jau pelnė antrojo kėlinio pradžioje, tačiau po VAR sistemos analizės jis nebuvo įskaitytas.

Tačiau norvegas vis dėlto įmušė savo antrąjį įvartį – 54 min. tai padarė nuo 11 metrų žymos. Tiesa, ir vėl prireikė VAR: mat ispanų vartininkas atrėmė norvego smūgiuotą kamuolį, o po peržiūros paaiškėjo, kad jis nestovėjo ant vartų linijos ir E.Haalandas antrąkart buvo priverstas atlikti smūgį – šįkart jis buvo sėkmingas.

„Jei vartininkas būtų stovėjęs ant linijos, būčiau iškart pelnęs įvartį, o dabar teko kartoti 11 metrų baudinį“, – kalbėjo po mačo Norvegijos žaidėjas.

Tai buvo jau 20-asis norvego įvartis per 14 Čempionų lygos dvikovų – tai turnyro rekordas.

Kai Vokietijos ekipa apsiramino, ispanai suskubo bent mažinti skirtumą ir 69 min. pasižymėjo Youssefas En-Nesyri.

Jis įmušė ir antrąjį „Sevilla“ įvartį šeštąją teisėjo pridėtą minutę, tačiau baigties jis nenulėmė – vokiečių klubas žengė toliau.

Tai buvo pirmasis kartas per pastaruosius ketvertą metų, kai „Borussia“ prasimušė į Čempionų lygos ketvirtfinalį.

„Sevilla“ praėjusiame Ispanijos pirmenybių ture taip pat sensacingai 1:2 nusileido kukliam „Elche“ klubui.

Ispanijos čempionate Sevilijos futbolininkai rikiuojasi ketvirti.

„Borussia“ praėjusį savaitgalį 2:4 pralaimėjo principinį Vokietijos čempionato mūšį „Bayern“ komandai ir nukrito į šeštąją poziciją.