A lygą sudrebinti užsimojusių Kauno klubų keliai išsiskyrė – „Kauno Žalgiris“ stovi tvirtai, o debiutantams tenka sukąsti dantis

Lietuvos futbolo „Optibet“ A lygos debiutantė Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ komanda per pirmuosius du turus taškų neiškovojo. Lygos senbuvis „Kauno Žalgiris“ nudžiugino net dviem laimėjimais.

Kauno klubai šį sezoną pradėjo skirtingai.<br> lrytas.lt koliažas.
 Lygos senbuvis „Kauno Žalgiris“ nudžiugino net dviem laimėjimais.<br> Zalgiris.lt nuotr.
„Hegelmann Litauen“ futbolininkai (mėlyni marškinėliai) nesileido trypiami lygos senbuvių „Sūduvos“.<br>E.Kniežausko („FC Hegelmann Litauen“) nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Mar 20, 2021, 10:28 AM

Du pralaimėjimai, dvi raudonosios kortelės ir vos vienas pelnytas įvartis – tokia buvo „Hegelmann Litauen“ klubo pradžia pajėgiausioje šalies futbolo lygoje.

Kauniečiai aikštėje neatrodė prastai, tačiau pirmosiose rungtynėse su Telšių „Džiugu“ jiems pritrūko sėkmės, o kovoje su Marijampolės „Sūduva“ įvykių seką aikštėje daug lėmė teisėjo sprendimai.

Praėjusio sezono bronzos apdovanojimų laimėtojas „Kauno Žalgiris“ startavo visai kitaip – kauniečiai šventė dvi pergales ir bent savaitei tapo čempionato lyderiais.

Paskandino keistas baudinys

Praėjusį savaitgalį Marijampolėje vykusios dvikovos su vicečempione „Sūduva“ pradžioje šeimininkai dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau labai pavojingų progų nesugebėjo sukurti.

Marijampoliečiai 25-ąją minutę pasiuntė kamuolį į „Hegelmann Litauen“ vartus, tačiau įvartis buvo pelnytas iš nuošalės. Kauno futbolininkai rengė tik pavienius išpuolius.

Antrasis rungtynių kėlinys kauniečiams prasidėjo labai nemaloniai. Įspėjimą jau turėjęs savo gimtadienį šventęs Lukas Čerkauskas buvo įspėtas dar kartą, o teisėjas Donatas Rumšas abejotinoje situacijoje skyrė 11 metrų baudinį. Smūgis buvo tikslus.

Mažumoje likę svečiai nepasidavė ir 58 minutę puikią progą rezultatą išlyginti turėjo itin aktyviai rungtyniavęs Levanas Mačarašvilis, tačiau „Sūduvą“ išgelbėjo vartininkas ir vartų skersinis.

69-ąją minutę po keitimo A lygoje debiutavęs Jonas Supronas atkovojo kamuolį ir iššoko vienas prieš varžovų vartininką, tačiau šis sugebėjo kūnu uždengti smūgiuotą kamuolį.

Tašką šioje dvikovoje padėjo 76-ąją minutę kamuolį iš arti į Kauno klubo vartus nukreipęs varžovų gynėjas Jevgenijus Jefremovas.

Pirmojo turo rungtynes „Hegelmann Litauen“ svečiuose pralaimėjo Telšių „Džiugui“ 1:2 (0:1). Kauniečiai jas taip pat baigė be vieno žaidėjo – už šiurkščią pražangą raudonąją kortelę prieš save išvydo puolėjas Nauris Petkevičius, o įvartį kauniečiams pelnė Vilius Armanavičius.

Reikia apšilti kojas

„Pirmas blynas truputį prisvilo, reikia laiko kojoms apšilti“, – startą pajėgiausioje šalies futbolo lygoje įvertino „Hegelmann Litauen“ klubo vadovas Dainius Šumauskas.

Nors jį ir komandos trenerius sužavėjo futbolininkų nusiteikimas bei kovingumas, vis dar juntamas auklėtinių jaudulys. Labiausiai drąsos trūksta jauniems futbolininkams, kuriems anksčiau neteko kautis A lygoje.

„Dvikovoje su „Džiugu“ mums tiesiog nepasisekė, o rungtynėms su „Sūduva“ didelės reikšmės turėjo sprendimas skirti 11 metrų baudinį ir pašalinti vieną mūsų futbolininką iš aikštės“, – kalbėjo D.Šumauskas.

Peržiūrėjus vaizdo įrašą šiame epizode būtų sunku įžvelgti net paprastą pražangą, tačiau teisėjas priėmė kitokį sprendimą. Likus mažumoje kovoti prieš „Sūduvą“ buvo labai sunku.

„Tokie momentai smarkiai kenkia futbolininkų kovingumui“, – įsitikinęs klubo vadovas.

Šį savaitgalį „Hegelmann Litauen“ futbolininkų laukia dar vienas rimtas egzaminas – dvikova Vilniuje su šalies čempionu „Žalgiriu“. D.Šumauskas labai norėtų iš sostinės parsivežti teigiamą rezultatą.

Žalgiriečiai įsitaisė viršūnėje

„Kauno Žalgirio“ varžovas bus kita Vilniaus komanda – „Riteriai“, tačiau kauniečiai pasiryžę pralaužti jų šarvus.

Po pirmųjų dviejų turų „Kauno Žalgirio“ futbolininkai jaučiasi pakylėti – Marijampolėje vykusiose pirmosiose sezono rungtynėse jie 1:0 (0:0) palaužė Gargždų „Bangą“.

Gargždiškių vartininką 83-iąją minutę nuginklavo po keitimo aikštėje pasirodęs Linas Pilibaitis. Jis tiksliu smūgiu pasižymėjo po kampinio.

Prieš savaitę taip pat Marijampolėje vykusioje dvikovoje žalgiriečiai net 5:0 (2:0) sutriuškino pirmą nesėkmę patyrusį Kėdainių „Nevėžį“.

„Kauno Žalgiris“ jau 17-ąją minutę išsiveržė į priekį po tikslaus Philipo Otele smūgio. Skirtumą Kauno ekipa padidino pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje, kai gera proga pasinaudojo Gratas Sirgėdas.

Po pertraukos dar kartą pasižymėjo Ph.Otele, o dar dukart kamuolį į varžovų vartus pavyko nukreipti L.Pilibaičiui.

Jis tapo rezultatyviausiu čempionato futbolininku, o „Kauno Žalgiris“ įsitaisė turnyro lentelės viršuje.

Nugalėtojas paaiškės vėlų rudenį

LFF A lygos pirmenybėse šiemet dalyvauja 10 komandų – prie 6 senbuvių prisidėjo keturios Pirmosios lygos komandos.

Pajėgiausioje šalies futbolo lygoje jėgas išbandys „Nevėžis“, „Hegelmann Litauen“, Alytaus „Dainava“ ir „Džiugas“.

2021-aisiais komandos kovos 4 ratų sistema, iš viso numatyta sužaisti 180 rungtynių.

Čempionato pabaiga planuojama lapkričio 24-ąją, o jeigu prireiktų vadinamųjų auksinių rungtynių, jos būtų žaidžiamos lapkričio 28-ąją.