Moterų futbolo A lygoje „Gintros“ puolimo mašina nepaliko jokių šansų žalgirietėms

Šiaulių „Gintros“ komanda iškovojo antrą pergalę 2021 metų Lietuvos moterų futbolo A lygos pirmenybėse ir įsitvirtino turnyrinės lentelės viršuje.

Šiaulietės iškovojo triuškinamą pergalę.<br> L.Girkiečio nuotr.

fkgintra.lt

2021-04-04 10:48, atnaujinta 2021-04-04 10:51

Rungtynėse, kuriose susitiko po pirmo turo pergales iškovojusios komandos, intrigos nebuvo – Lietuvos čempionės Vilniaus MFA „Žalgirio-MRU“ futbolininkes sutriuškino rezultatu 8:0 (5:0).

Šiame susitikime komandai negalėjo padėti traumą vis dar besigydanti kapitonė Vestina Neverdauskaitė bei Jessica Ayers ir Anastasija Ročane, tuo tarpu į rikiuotę sugrįžo Gabija Toropovaitė, aikštėje pasirodžiusi antrajame kėlinyje.

Nors šios rungtynės buvo pasitinkamos su galima intriga, jos neliko jau mačo pradžioje. Kuriozinis įvartis į viešnių vartus krito jau 5-ąją minutę, kai nesėkmingai sužaidus varžovių vartininkei kamuolį į savo vartus pasiuntė Viktorija Čiapaitė.

Po kelių akimirkų puikiomis progomis pasižymėti nepasinaudojo pirmąjį turą priverstinai turėjusi praleisti Rimantė Jonušaitė ir Karlina Miksone. Vis dėlto 20-ąją minutę rezultatą šiauliečių naudai padvigubino Paulina Sarkanaitė – 2:0.

Pastarųjų dviejų metų rezultatyviausia A lygos žaidėja R.Jonušaitė savo šio sezono įvarčių sąskaitą atidarė 38-ąją mačo minutę. Labai tiksliai baudos aikštėje kamuolį susistabdžiusi puolėja pasiuntė kamuolį į tinklą – 3:0.

Prabėgus trims minutėms į visišką nokdauną varžoves pasiuntė tolimas ir tikslus Karlinos Miksonės smūgis – 4:0. Paskutinėmis pirmo kėlinio akimirkomis ta pati R.Jonušaitė pasinaudojo spraga gynyboje ir dar kartą nuginklavo oponenčių vartininkę. Į rūbines komandos patraukė Lietuvos čempionėms pirmaujant daugiau nei solidžiai – 5:0.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Kamuolį ir toliau varžovių aikštės pusėje kontroliavo užsivedusios šiaulietės, o progas kūrė beveik visos aikštėje buvusios žaidėjos. Antrojo kėlinio įvarčių kraitį gintrietėms atidarė Jelena Čubrilo realizavusi Simonos Veličkaitės išprovokuotą 11 metrų baudinį – 6:0.

Po dviejų minučių S.Veličkaitė pati pasižymėjo įvarčiu – 7:0. Įvarčių sąskaitą A lygoje atsidarė ir po traumos sulig kiekvienomis rungtynėms geriau rungtyniaujanti Madison Gibson – 8:0. Pastarajai juvelyrinį rezultatyvų perdavimą atliko Dovilė Dockaitė.

Per likusį laiką Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės dar sukūrė keletą progų, tačiau galutinis rezultatas nebepasikeitė – 8:0.

Jau sekmadienį net septynios „Gintros“ futbolininkės ir treneriai R.Viktoravičius bei Tatjana Veržbickaja su Lietuvos nacionaline moterų rinktine išvyksta į Armėniją, kur vyks tarptautinis turnyras. Jame dalyvauja Libanas, šeimininkė Armėnija ir Jordanija. Su pastarąją rinktinė žais ateinantį trečiadienį.

A lygos kovos sugrįš balandžio 18 dieną. Trečiojo turo rungtynėse „Gintra“ išvykoje susitiks su „Kauno Žalgirio“ vienuolike, kuri kol kas žygiuoja pergalingai.