„Manchester City“ pirmąkart prasimušė į Čempionų lygos finalą

„Manchester City“ pirmą kartą klubo istorijoje žais UEFA Čempionų lygos finale. Tai antradienį paaiškėjo po anglų pergalės prieš „Paris Saint-Germain“ atstovus 2:0 (1:0). Pirmosiose šios serijos rungtynėse Mančesterio klubas PSG futbolininkus svečiuose įveikė 2:1 ir turėjo nemenką persvarą, kurią tik padidino. Bendras rezultatas tapo 4:1.

„Manchester City“ bando prasimušti į Čempionų lygos finalą.<br>AP/Scanpix
PSG turi savo gretose K.Mbappe, kuris muša įvarčius.<br>AFP/Scanpix nuotr.

May 4, 2021, 9:45 PM, atnaujinta May 5, 2021, 12:39 AM

„Saint-Germain“ ekipai, svajojusiai antrą kartą iš eilės prasimušti į turnyro finalą, reikėjo įmušti mažiausiai du įvarčius ir nepraleisti nė vieno. Arba suklysti kartą, kad būtų žaidžiamas pratęsimas.

Jau 7-ąją minutę atrodė, kad PSG išsiverš į priekį – buvo skirtas 11 metrų baudinys, tačiau po VAR peržiūros teisėjas pakeitė savo sprendimą ir jį anuliavo.

Kaip sakoma, jei tu nemuši, muša tau.

Greitoje atakoje 11-ąją minutę Kevino De Bruyne smūgį blokavo varžovas, bet pirmas prie kamuolio suskubęs alžyrietis Riyadas Mahrezas smeigė kamuolį į tinklą iš aštraus kampo, taip išvesdamas „miestiečius“ į priekį.

Dar vieną skaudų smūgį PSG sugėrė 63-ąją minutę, kai rezultatas tapo 2:0 Mančesterio komandos naudai. Nuostabi buvo „miestiečių“ ataka, kurios smaigalyje atsidūrė Philas Fodenas ir R.Mahrezas. 20-metis anglas atliko itin tikslų žemą perdavimą baudos aikštelėje, o alžyrietis smeigė antrą vinį į svečių vartus.

Lyg problemų būtų maža, Paryžiaus komanda liko žaisti 10 prieš 11 nuo 69-sios minutės. Angelis Di Maria begalviškai spyrė į koją „Man City“ saugui Fernandinho ir išvydo raudoną kortelę priešais save.

Įdomiausia, kad Prancūzijos komanda nė karto nepataikė į vartų plotą, tuo tarpu šeimininkai tai darė 14 kartu

Tai jau trečiasis kartas, kai Pepe Guardiola išveda klubą į Čempionų lygos finalą – prieš tai jis tai darė su „Barcelona“.

Taip pat tai jau buvo 63-iasis šio trenerio mačas Čempionų lygos atkrintamuosiuose mačuose ir ispanas dabar yra rekordininkas.

PSG pernai jau žaidė finale ir 0:1 nusileido Miuncheno „Bayern“.

„Manchester City“ į UEFA Čempionų lygos finalą dar nepateko nė karto.

Kitame pusfinalyje trečiadienį santykius aiškinsis Londono „Chelsea“ ir Madrido „Real“. Pirmasis mačas baigėsi 1:1.