Po košmaro aikštėje – geros žinios iš ligoninės: Ch. Erikseno būklė stabili, laukia daugiau tyrimų

Europos futbolo čempionatą šeštadienį sukrėtė siaubingas vaizdas. Per Danijos ir Suomijos rinktinių rungtynes staiga be sąmonės krito danų žvaigždė Christianas Eriksenas.

Ch.Eriksenas krito be sąmonės, tačiau buvo atgaivintas.<br>AP/AFP/Reuters/Scanpix nuotr. koliažas.
Į aikštę iškart atbėgusią Ch.Erikseno žmoną ėmė guosti danų žaidėjai.<br>AP/Scanpix nuotr.
Į aikštę iškart atbėgusią Ch.Erikseno žmoną ėmė guosti danų žaidėjai.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Ch.Eriksenas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Danijos ir Suomijos rungtynės buvo nutrauktos. <br>AP/Scanpix nuotr.
Christianas Eriksenas guli be sąmonės.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Danijos ir Suomijos rungtynės buvo nutrauktos. <br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Jun 12, 2021, 6:45 PM, atnaujinta Jun 12, 2021, 11:46 PM

29 metų futbolininkas nerodė jokių gyvybės ženklų. Prie jo pribėgę medikai iškart puolė daryti širdies masažą, jo komandos draugai stovėjo visiškai pasimetę ir išsigandę, taip pat atrodė ir Suomijos futbolininkai. Širdies masažo nepakako – netrukus teko panaudoti ir defibriliatorių.

Visas stadionas Kopenhagoje skandavo Ch.Erikseno vardą, kai medikai bandė gelbėti jo gyvybę, tačiau netrukus baimė paėmė viršų – atsirado didžiulė įtampa.

Tai – visiškas košmaras. Aikštėje pasirodė Ch.Erikseno žmona. Ją guodė Danijos rinktinės kapitonas Simonas Kjaeris ir vartininkas Kasperas Schmeichelis.

UEFA paskelbė, kad rungtynės tarp Danijos ir Suomijos rungtynių nutraukiamos. Iki 43 min. švieslentėje degė lygus rezultatas – 0:0.

Ch.Eriksenas be sąmonės krito, kai 43 minutę iš už šoninės linijos jo kryptimi buvo metamas kamuolys. Šalia buvę futbolininkai iškart ėmė kviesti medikus.

Supratę, kad vyksta kažkas siaubingo, jie užstojo savo komandos draugą. Po kurio laiko UEFA paskelbė apie sprendimą nutraukti rungtynes ir visos transliacijos iš stadiono buvo išjungtos.

Įvairūs žiniasklaidos kanalai galiausiai pranešė, kad Ch.Eriksenas – gyvas. Teigiama, kad futbolininkas atgavo sąmonę ir išnešamas iš aikštės netgi pakėlė ranką.

Netrukus UEFA paskelbė, kad Ch.Eriksenas – gyvas. Futbolininkas buvo išvežtas į ligoninę. Jis buvo sąmoningas, būklė – stabili.

20 valandą 31 min. Lietuvos laiku Danijos futbolo asociacija pranešė, kad Ch.Eriksenas yra sąmoningas ir ligoninėje laukia, kol bus atlikta daugiau tyrimų.

Į aikštę Kopenhagoje grįžo žaidėjai, o rungtynės buvo pratęstos 21 val. 30 min. Lietuvos laiku.

UEFA pranešė, kad bus sužaistos paskutinės keturios pirmojo kėlinio minutės. Po to bus suteikta 5 minučių pertraukėlė tarp kėlinių ir futbolininkai sužais antrąjį kėlinį.

Danijos futbolo federacija apie 21 valandą paskelbė, kad Ch.Erikseno būklė stabili. Jam teks likti ligoninėje, kad medikai galėtų atlikti daugiau tyrimų, o rungtynės su Suomija šeštadienį tęsis. Tai patvirtino ir UEFA, nusprendusi, kad futbolininkai gali rungtyniauti. Danijos ir Suomijos rinktinių rungtynes su danija-tesia-kova-su-suomija-19722712/"="">danija-tesia-kova-su-suomija-19722712/"" target="_blank">lrytas.lt galite sekti čia.