Puikų Čempionų lygos atrankos vakarėlį surengęs V. Čeburinas sveikino Lietuvą su Liepos 6-ąja

Skambios skanduotės, paįvairintos trimitu, įvartis per sienelę, 11 metrų baudinys ir gausybė emocijų – ir tai net ne Europos futbolo čempionatas, kurio ritmu gyvena milijonai sirgalių visame pasaulyje. Pavyzdinė futbolo šventė antradienį įvyko Lietuvos sostinėje, kur Vilniaus „Žalgiris“ pratęsė seną tradiciją ir pergale pasveikino dar vieną Šiaurės Airijos klubą.

V.Čeburinas džiaugėsi padovanota pergale sirgaliams.<br> lrytas.lt koliažas.
Vilniečių kova Čempionų lygos atrankos varžybose.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

Jul 6, 2021, 10:36 PM, atnaujinta Jul 6, 2021, 10:44 PM

Čempionų lygos atrankos I-ojo etapo rungtynėse „Žalgiris“ 3:1 nugalėjo tituluočiausią Šiaurės Airijos „Linfield“ klubą. Tai – jau ketvirtasis Šiaurės Airijos klubas, kurį per savo istoriją nugali „Žalgiris“.

1996 metais Vilniaus klubas nugalėjo „Crusaders“ futbolininkus, 2004-aisiais – „Portadown“ ir 2005-aisiais Baliskego „Lisburn Distillery“.

Pasveikino su švente

„Naudodamasis proga noriu visus pasveikinti su Liepos 6-ąja. Norėjome padovanoti aukšto lygio futbolą, bet gal iš to noro šiek tiek perdegėme“, – sakė „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas, kuriam sėkmės atveju kitame etape nusimato gerokai aukštesnio lygio varžovas – Vengrijos čempionas „Ferencvaros“, kuris savo pirmąjį susitikimą su Kosovo klubu „Priština“ laimėjo 3:0.

„Ferencvaros“ futbolininkai žaidė 2020-2021 metų Čempionų lygoje, kur grupėje su Turino „Juventus“, „Barcelona“ ir Kijevo „Dynamo“ iškovojo tašką ir liko paskutinėje vietoje.

Tačiau tam, kad apsilankytum viename iš Europos čempionato miestų Budapešte, „Žalgiriui“ reikia užbaigti pradėtą darbą.

Po savaitės „Žalgiris“ atsakomąsias rungtynes žais jau Belfaste. Ir nors Vilniuje iškovota užtikrinta pergalė, o „Linfield“ futbolininkai atrodė gerokai prasčiau pasiruošę nei žalgiriečiai, V.Čeburinas stengiasi išlaikyti rimtį komandoje.

„Nebuvo lengvos rungtynės, ne viskas pavyko, ką suplanavome. Pirmojo kėlinio pradžioje jautėsi jaudulys ir taip leidome varžovams susikurti progų. Pirmasis kėlinys prasidėjo ne taip, kaip buvome suplanavę. Vėliau mūsų žaidimas pagyvėjo, – kalbėjo V.Čeburinas. – Antrasis kėlinys prasideda ir mes praleidžiame įvartį po rikošeto. Gynėjas nepasaugojo vartininko zonos, tai buvo įvartis iš nieko. Pas juos čempionatas tik prasideda, bet varžovas – sudėtingas. Vyko lygi kova. Po savaitės laukia antrosios rungtynės, tad turime ne daug laiko analizuoti klaidas. Joms ruošimės labai rimtai.“

Varžovai kritikavo teisėją

„Linfield“ strategas Davidas Healy iškart pabrėžė, kad jo komanda ginklų nesudeda, nors vaizdas Vilniuje parodė, kad Belfasto komandai teks gerokai pakeisti savo žaidimą, jeigu nori įmušti bent 2 įvarčius ir nepraleisti nė vieno.

Tarp D.Healy vilčių – ir rungtynių teisėjai. „Linfield“ strategas išsakė priekaištų Vilniuje dirbusiai arbitrų brigadai, kuriai vadovavo Alexas de Albuquerque Troleis iš Prancūzijos.

„Neturiu kompetencijos komentuoti teisėjų darbą. Jie dirba savo darbą, o aš – savo. Juos paskyrė UEFA ir jais pasitikiu. Aš teisėjų darbo nekomentuoju. Tie žodžiai – varžovų trenerio nuomonė“, – apie „Linfield“ trenerio žodžius kalbėjo V.Čeburinas.

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai antradienį aikštėje dominavo praktiškai nuo pradžių – tik pirmąjį pavojingą išpuolį surengė būtent svečiai, kai Christy Manzinga reidas į baudos aikštelę baigėsi smūgiu į skersinį.

Tačiau jau po akimirkos „Žalgiris“ atsakė savo išpuoliais – 13-ąją minutę Jakubas Sylvestras nesugebėjo susitvarkyti su kamuoliu ir gynėju, o 19-ąją Ovidijui Verbickui nepavyko tiksliai nukreipti jam prie pat vartininko aikštelės atšokusio kamuolio.

Į nuotaikingą trimito garsą ir skanduotes „Žalgirio“ futbolininkai atsiliepė po dar kelių išpuolių ir standartine ataka pasibaigusios situacijos. Būtent 38 minutę Hugo Videmontas tiksliai smūgiavo per sienelę ir išvedė „Žalgirį“ į priekį – 1:0. Pastarasis žaidė nepaisant anksčiau patirtos rimtos rankos traumos – futbolininkas bėgiojo su įtvaru.

„Nesakyčiau, kad ranka lūžo. Yra pažeidimų, bet ji nelūžo. Šiandieną jis žaidė užtikrintai, gerai ir buvo lyderis aikštėje“, – apie prancūzo sprendimą žaisti net ir su sužeista ranka kalbėjo V.Čeburinas.

Tiesa, pats H.Videmontas teigė, kad jam lūžo ne ranka, o riešas.

„Žaidžiau atsargiau“, – sakė futbolininkas, tačiau pabrėžė, kad įsibėgėjus rungtynėms tarsi užmiršo įtvare esantį riešą.

„Rungtynes kontroliavome“

Po pirmojo įvarčio žalgiriečiai dar labiau spaudė varžovus ir netrukus skynė sunkaus darbo vaisius, bet ir vėl šventė įvartį ne „iš žaidimo“ – po „Linfield“ gynėjo žaidimo ranka 45 minutę teisėjas skyrė 11 metrų baudinį.

Tomislavas Kišas nepasinaudojo „Euro 2020“ paplitusia praktika neįmušti ir išvedė „Žalgirį“ į priekį 2:0.

Į pertrauką žalgiriečiai išėjo pakankamai atsipalaidavę, o ramiai jautėsi ir aistruoliai – „Žalgiris“ ryškiai dominavo, tačiau „Linfield“ sugebėjo kuriam laikui sugrąžinti intrigą – 54 minutę Stephenas Fallonas paleido smūgį, kurį Edvinas Gertmonas atrėmė, bet kamuolys atšoko prie Ch.Manzinga ir šis išnaudojo savo progą.

„Visas rungtynes praleidome atakuodami ir tik kartais pereidavome į pozicinę gynybą. Bet mes kontroliavome rungtynes. Praleistas įvartis – rikošetas, gynėjai nepasaugojo vartininko, kuris sureagavo, bet to nebuvo pakankamai“, – sakė V.Čeburinas.

Tiesa, praleistas įvartis neišmušė „Žalgirio“ iš vėžių, o netrukus sirgaliai tiesiog svarstė, ar žalgiriečiai dar kartą įmuš.

Ir įmušė.

67 minutę po kampinio J.Sylvestras gerai nuskaitė kamuolio skriejimo kryptį, gerai užsiėmė poziciją ir išvedė „Žalgirį“ į priekį 3:1. Po 5 minučių puikią progą turėjo ir T.Kišas, bet gynėjas sužaidė staigiau.

„Žalgiris“ surengė dar keletą pavojingų išpuolių, tačiau rezultatas nesikeitė, o netrukus „Žalgirio“ futbolininkai dėkojo aistruoliams už palaikymą.

Patekęs į kitą etapą „Žalgiris“ pagal naująją UEFA sistemą užsitikrintų mažiausiai dar dvi akistatas – nuo Europos lygos iki Konferencijų lygos.