Slovėnijos spauda sveikino „Mura“ futbolininkus su didvyriška pergale Vilniuje

Slovėnijos sporto bendruomenė retai sulaukia progų džiaugtis futbolininkų pergalėmis. Ir šią vasarą nudžiugintisirgalius pavyko tik vienai komandai – Slovėnijos čempionė Muros Sobotos „Mura“ ketvirtadienį Lietuvos sostinėje vykusiose atsakomosiose Europos lygos atrankos trečiojo etapo rungtynėse nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ 1:0 ir užsitikrino teisę žaisti kažkurio Europos turnyro grupių etape.

Slovėnai džiaugėsi pergale Vilniuje.<br>Slovėnijos spaudos ir lrytas.lt nuotr. koliažas.
Sostinės klubas kovoja dėl pergalės Europos lygos atrankos varžybose.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Aug 13, 2021, 10:52 AM, atnaujinta Aug 13, 2021, 10:53 AM

„Didvyriškai“ („Junaško“). Šiuo didelėmis raidėmis parašytu žodžiu Slovėnijos čempionų pasiekimą penktadienio leidinyje įvertino sporto dienraštis „Ekipa“. Paskutinėje raidėje „O“ buvo nupieštas „Mura“ klubo logotipas, o po pagiriamuoju žodžiu išspausdinta Vilniaus stadione švenčiančių Muros Sobotos futbolininkų nuotrauka.

Svečiai iš nedidelio Pamurio krašto miesto (11 tūkst. gyventojų) turėjo ką švęsti. Slovėnijos sporto apžvalgininkai vieningai sutarė, kad „Mura“ ketvirtadienį vakare iškovojo svarbiausią pergalę savo istorijoje. Įveikusi Lietuvos čempionus „Mura“ užsitikrino teisę žaisti kažkurio Europos turnyro grupės etape.

Muros Sobotos komanda pateko į Europos lygos atrankos etapą, kuriame susitiks su Graco „Sturm“ iš Austrijos. Jei Slovėnijos čempionai laimės šią dvikovą, rungtyniaus Europos lygos grupių etape. Jei neįveiks austrų kliūties – gaus teisę žaisti dar šešerias rungtynes Europos konferencijos lygos grupėje.

„Žalgiris“ irgi gali patekti į Europos konferencijos lygos grupės varžybas. Iš Europos lygos atrankos iškritę Lietuvos čempionai gavo teisę pereiti į Europos konferencijos lygos atranką ir šio turnyro atkrintamajame etape rugpjūčio 19 ir 26 dienomis kovos su Budės „Glimt“ iš Norvegijos.

„Mura“ tapo vos antrąja Slovėnijos komanda, patekusia į Europos turnyrų grupių varžybas. Iki šiol tarptautinį sezoną iki vėlyvo rudens ar žiemos buvo pratęsusi tik „Maribor“ ekipa, kuri po tris kartus žaidė Čempionų lygos ir Europos lygos grupių etapuose.

Tiesa, nuo šio sezono nacionaliniams futbolo čempionams patekti į grupių varžybas yra paprasčiau, nes iškritus iš Čempionų lygos atrankos ir Europos lygos atrankos suteikiamas trečias šansas kovoti dėl kelialapio į Europos koferencijos lygos pagrindinį etapą.

Lietuvos klubams prasibrauti į Europos turnyrų grupių varžybas kol kas nepavyko nė karto.

„Mura“ į kitą Europos lygos atrankos etapą pateko laimėjusi labai lygią dvikovą. Prieš savaitę Sobotoje per pirmąsias rungtynes komandos įvarčių neįmušė, o per atsakomąjį mačą nugalėtojus nulėmė vienintelis taiklus „Mura“ žaidėjo Žigos Kouso įvartis. Muros Sobotoje gimęs ir užaugęs gynėjas, kuriam ketvirtadienį teko žaisti dešiniojo saugo pozicijoje, 12-ąją minutę atsidūrė jam neįprastoje padėtyje „Žalgirio“ vartininko aikštelėje, laiku kyštelėjo koją ir nukreipė kamuolį į Vilniaus komandos vartų tinklą.

„Pamurys švenčia! „Mura“ laimėjo ir liks Europoje iki gruodžio!“ – po to, kai Slovėnijos čempionai atlaikė ilgą, bet nelabai stiprią Lietuvos čempionų apgultį, antraštėje parašė „Ekipa“ interneto svetainė.

„Mura“ futbolininkai pasiekė svarbiausią europinę pergalę savo istorijoje ir pateko į Europos lygos atrankos ketvirtąjį ratą“, – pranešė „Dnevnik“ interneto svetainė.

„Laimingas „Mura“ ruduo. „Juodi-balti“ nugalėjo „Žalgirį“ ir žais kažkurio Europos turnyro grupių etape“, – Slovėnijos čempionus pasveikino „Večer“.

„Mura“ užsitikrino trijų milijonų finansinę injekciją, įveikė „Žalgirį“, – kitą svarbų dalyką pažymėjo Pamurio krašto „Sobota Info“ svetainė.

Visi Slovėnijos leidiniai pripažino, kad ketvirtadienį Lietuvos sostinėje svečiai iš Slovėnijos neturėjo iniciatyvos. „Mura“ teko atremti 63 procentus laiko kamuolį valdžiusio „Žalgirio“ spaudimą. Tačiau Sobotos komanda tą darė drausmingai ir patikimai.

„Slovėnijos čempionai sėkmingai išlaikė lietuvių egzaminą. „Juodi-balti“ anksti įmušė įvartį, o po to žaidė brandžiai ir užsitikrino teisę susitikti su „Sturm“, – rašė „Ekipa“.

„Antrajame kėlinyje pamuriečiai atidavė iniciatyvą šeimininkams ir drausmingai gynėsi. Jie turėjo daug darbo paskutines 20 minučių, bet nutraukę „Žalgirio“ atakas patys bandė pavojingai žaisti kontraatakose.

„Žali-balti“ buvo nesusikaupę ir netikslūs pabaigdami atakas. Geriausią progą turėjo Josipas Tadičius, atsidūręs prieš „Mura“ vartininką, bet iš šešių metrų spyręs labai nesėkmingai“, – pasakojo „Večer“.

„Mura“ pirmajame kėlinyje pasirodė gerai. Nors kamuolį ilgiau valdė šeimininkai, „Mura“ žaidė ramiai, drausmingai ir patikimai gynėsi. „Žalgiris“ vienintelį kartą pavojų sukūrė 8-ąją minutę po Hugo Videmont‘o slalomo, bet po to prie Matko Obradovičiaus vartų buvo ramu. „Juodi-balti“ bandė grasinti Edvino Gertmono vartams staigiais antpuoliais ir 12-ąją minutę įmušė įvartį. Po šio įvarčio svečiai žaidė užtikrintai. Jie pasinaudojo ir tuo, kad pirmajame kėlinyje net trys šeimininkų žaidėjai gavo geltonas korteles.

Antrajame kėlinyje „juodiems-baltiems“ buvo sunku, labiausiai dėl to, kad jie nesugebėjo organizuoti puolimo ir ilgiau palaikyti kamuolio. „Žalgiris“ galėjo kaltinti save dėl to, kad neišlygino rezultato, kai J.Tadičius nepasinaudojo puikia proga iš kelių metrų 70-ąją miuntę ir 81-ąją minutę pataikė į virpstą. Antrajame kėlinyje „Mura“ sutelkė visą dėmesį gynybai ir paskutines 20 minučių spardė kamuolį kuo toliau nuo savo baudos aikštelės. Šįkart padėjo sportinė sėkmė ir „Mura“ buvo apdovanota už solidžią gynybą“, – rungtynes aprašė „Vestnik“.