Atrankos pusfinalio barjeras įveiktas: šiaulietės įveikė Estijos čempiones

Šiaulių „Gintros“ komanda žengė į UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyro 1 grupės finalą. Lietuvos čempionės Šiauliuose vykstančiame atrankos turnyre, pusfinalyje 2:0 (1:0) nugalėjo Estijos čempionę Talino „Flora“.

Šiaulietės nugalėjo Estijos čempiones.<br>Šiaulių klubo nuotr.

Aug 18, 2021, 8:53 PM

Kitose atrankos pusfinalio rungtynėse triuškinančią pergalę 7:0 iškovojo Koupavoguro „Breidablik“ ekipa iš Islandijos, įveikusi Farerų salų čempionę Klaksviko „KI“.

Atrankos turnyro finale šeštadienį susitiks „Gintros“ ir „Breidablik“ futbolininkės. Tik finalą laimėjusi ekipa pateks į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos turnyro etapą. Rungtynės prasidės 18:00 val.

Vos prasidėjus susitikimui, jau antrąją minutę idealų šansą komandą išvesti į priekį turėjo Madison Gibson atsidūrusi visiškai viena prieš varžovių vartininkę. Deja, amerikietės smūgį pažeme atrėmė Estijos klubo vartininkė ir rezultatas liko nepakitęs.

13-ąją rungtynių minutę kairiuoju kraštu į baudos aikštelę pavojingai įsiveržė Jessica Ayers. Amerikietės perdavimas Trudi Carter, galėjęs virsti pirmuoju įvarčiu, buvo nutrauktas oponenčių gynėjų.

Po kelių akimirkų ta pati J. Ayers pavojingai smūgiavo, bet varžovių vartininkė ir vėl buvo pasiruošusi. Simonos Veličkaitės smūgis kaire koja dar kartą patikrino esčių vartininkės budrumą, bet ji žaidė užtikrintai.

J. Ayers ir toliau buvo aktyvi bei bandė užkurti laužą prie „Flora“ ekipos vartų, tačiau galutinėje atakos fazėje mūsiškėms trūko tikslumo. Sužaidus pusę kėlinio švieslentėje degė nuliai.

33-ąją minutę smūgiu į vartus pagrasino Tristan Corneil, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų. Klampus žaidimas Rimanto Viktoravičiaus auklėtinėms nebuvo parankus, o varžovės toliau sėkmingai lėtino tempą.

44-ąją minutę Madison Gibson uždirbo itin pavojingą baudinį ties 16 metrų žyma. Dovilės Gailevičiūtės smūgį atrėmė vartininkė, tačiau atšokusį kamuolį į vartus nukreipė ir komandą į priekį išvedė Jessica Ayers – 1:0.

Prasidėjus antrajam kėliniui oro sąlygos keitėsi, ėmė smarkiai lyti, o žaidimas tapo dar klampesnis. Po pertraukos aikštėje pasirodė Jelena Čubrilo, kuri pakeitė Karlina Miksone.

Vieną pavojingiausių atakų 56-ąją minutę surengė Estijos čempionės. Kristina Teern turėjo gerą progą išlyginti rezultatą, bet komandą išgelbėjo Greta Lukjančukė. Po kelių akimirkų pavojingai mūsiškių vartams grasino Lisette Tammik.

60-ąją minutę po puikaus S. Veličkaitės reido ir idealaus Trudi Carter perdavimo savo įvartį pelnė ir rezultatą padvigubino M. Gibson – 2:0.

75-ąją minutę progą pasižymėti turėjo po keitimo aikštėje pasirodžiusi Rimantė Jonušaitė. Puolėjos smūgis praskriejo greta virpsto.

Nors rezultatas tenkino aikštės šeimininkes, Talino futbolininkės neskubėjo veržtis į priekį bandyti išlyginti rezultatą. Žaidimas sukosi aplink aikštės vidurį, o realesnių progų ekipos nekūrė.

86-ąją minutę viena prieš varžovių vartininkę atsidūrė R. Jonušaitė. Smūgis į apatinį dešinį kampą praskriejo visiškai šalia virpsto. Čia pat dar vieną galimybę turėjo S. Veličkaitė, tačiau ir jos smūgis nebuvo tikslus. Per pridėtą laiką S. Veličkaitė atsidūrė viena prieš vartininkę, tačiau rezultatas nepakito. Teisėjos švilpukas paskelbė Lietuvos čempionių pergalę rezultatu 2:0, kuri garantavo kelialapį į atrankos turnyro finalą.