Holivudo filmo vertas rungtynes įvertinęs V. Čeburinas į ateitį žvelgė su viltimi: važiuosime mušti įvarčius

Ir jau atrodė, kad lietingą ketvirtadienio vakarą negausiai LFF stadioną užpildę vilniečiai, kaip ir prieš savaitę, tribūnas paliks nuleistomis galvomis. Stadione pasigirsta triukšmas...Įvartis! 92-ąją dvikovos minutę Eldhaji Diaw pasiunčia kamuolį vartus ir išlygina rezultatą.

V.Čeburino auklėtiniai su Budės „Glimt“ ekipa išsiskyrė taikiai.<br>Lrytas.lt nuotr. koliažas.
V.Čeburino auklėtiniai su Budės „Glimt“ ekipa išsiskyrė taikiai.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

Aug 19, 2021, 10:40 PM, atnaujinta Aug 19, 2021, 10:46 PM

Ketvirtadienį vykusioje ketvirtojo UEFA Konferencijų lygos atrankos etapo pirmose rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ savo žiūrovų akivaizdoje po itin permainingos kovos 2:2 (1:0) išsiskyrė taikiai su Norvegijos Budės „Glimt“ ekipa.

„Noriu padėkoti „Pietų IV“ ir visiems sirgaliams. Palaikymas mums buvo labai svarbus ir manau, kad pabaigoje tai padėjo išlyginti rezultatą“, – vos pasibaigus kovai kalbėjo sostinės klubo strategas Vladimiras Čeburinas.

Atsakomasis mūšis – po savaitės varžovų tvirtovėje, o itin saldus įvartis pačioje akistatos pabaigoje vilniečiams suteikė papildomų vilčių pakovoti dėl vietos UEFA Konferencijų lygos grupių etape.

Po Nepriklausomybės atkūrimo jokiam Lietuvos klubui nebuvo pavykę nužygiuoti iki bet kurio UEFA turnyro grupės varžybų kovų.

Ketvirtadienį Vilniuje viskas prasidėjo lyg iš natų. Audringai palaikomi žalgiriečiai į priekį išsiveržė dar 7-ąją min., o taikliu smūgiu pačioje rungtynių pradžioje pasižymėjo Tomislavas Kišas.

Gera nuotaika, rungtynių kontrolė, daug progų – taip būtų galima apibūdinti „Žalgirio“ pasirodymą pirmajame kėlinyje.

„Savo planą, ypač pirmajame kėlinyje, pavyko įvykdyti, susikūrėme progų, įmušėme įvartį. Nustebinome priešininką tai padarydami anksti.

Užtikrintai žaidėme visą pirmąjį kėlinį. Varžovams neleidome priartėti prie mūsų vartų“, – pirmąją dvikovos pusę apibūdino V.Čeburinas.

Vis dėlto po pertraukos žaidimas klostėsi ne pagal aikštės šeimininkų scenarijų.

Antrajame kėlinyje svečiai iš Norvegijos ėmė demonstruoti kur kas agresyvesnį ir aktyvesnį žaidimą, o vaisių „Glimt“ komandai ilgai laukti nereikėjo – skaičiai švieslentėje išsilygino dar 49-ąją min., kai taikliu smūgiu galva įvartį įmušė Ulrikas Saltnesas.

„Kalk geležį, kol karšta“, – sako lietuvių liaudies išmintis. Gaila, tačiau šiuos žodžius išpildė nesvetingai pasielgę norvegai.

54-ąją min. technišką ir pavojingą smūgį iš toli atlikęs U.Saltnesas įmušė antrąjį tiek savo, tiek ir Budės klubo įvartį.

Panika, pasimetimas ir nežinia.

Šie žodžiai geriausiai atvaizdavo „Žalgirio“ žaidimą praleidus antrąjį priešininkų dūrį. „Glimt“ komanda perėmė dvikovos kontrolę ir Edvino Gertmono ginamiems vartams grasino dar ne kartą.

Laimei vilniečiams pavyko apsiginti.

„Antrojo kėlinio pradžioje praleidome įvartį po savo klaidos. Praradome kontrolę, o varžovas realizavo savo antrąją progą.

Mes padarėme daugybę klaidų, jautėme spaudimą, nes norėjome įmušti įvartį“, – samprotavo futbolo specialistas iš Kazachstano.

Teisėjui Roi'ui Reinsheiberiui prie antrojo kėlinio pridėjus mažiausiai penkias minutes sužibo dar viena viltis. Kada, jei ne dabar?

Staiga stadione susirinkusių sirgalių rankos kilo į viršų – įvartis! E.Diaw 92-ąją min. išlygino skaičius švieslentėje ir dvikova baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis.

„Žalgirio“ žaidėjai atliko didžiulį darbą. Tai, ką planavome, didžioji dalis mums pavyko. Mums trūko paskutinio prisilietimo, tačiau aikštės viduryje viskas vyko pakankamai sklandžiai.

Budės komanda gynėsi labai gerai.

Šaunuoliai žaidėjai, džiugu, kad jiems pavyko įmušti antrąjį įvartį. Analizuosime klaidas, šlifuosime žaidimą ir bandysime įmušti kuo daugiau įvarčių“, – dvikovą apibendrino ir apei ateitį užsiminė Vilniaus komandos treneris.

Pirmasis mūšis baigėsi taikiai, o kokia bus karo lemtis? Po savaitės Norvegijoje vyksiančio antrojo mūšio grobis – itin saldus.

Rungtynių nugalėtojai ne tik užsitikrins vietą UEFA Konferencijų lygos grupių etape, bet ir savo kišenę papildys 3 mln. eurų premija.

– Ar žaisite artimiausias A lygos rungtynes, kurios vyks savaitgalį? Galbūt jas nukelsite? – buvo paklausta V.Čeburino.

– Rungtynės yra numatytos, tačiau dar galvosime.

– Kiek ankstyvas įvartis komandai uždavė gerą toną visoms rungtynėms?

– Nuo pirmų minučių uždavėme savo tempą. Įvartį susikūrėme ne iš niekur. Turėjome daug progų.

– Po savaitės kas jaus didesnį spaudimą? Jūs ar varžovai?

– Dabar rezultatas yra 0:0. Liko vienerios rungtynės. Manau, kad spaudimą abi komandos jaus vienodai.

– Kas nutiko antrojo kėlinio pradžioje?

– Analizavome varžovų standartines situacijas. Gaila, tačiau nepasisekė, o pirmajame kėlinyje gynėmės labai gerai.

– Kiek yra emociškai svarbu išvažiuoti į antrąsias rungtynes įmušus pačioje rungtynių pabaigoje?

– Po rungtynių su „Mura“ visa komanda patyrė psichologinį nuosmukį. Esu dėkingas žaidėjams, kad jie susikaupė ir žaidė pilnai atsidavę. Ši pabaiga buvo labai geras impulsas.

– Ką reikia padaryti po savaitės, kad rezultatas būtų teigiamas?

– Analizuosime. Stebėsime varžovų pranašumus ir bandysime juos neutralizuoti.