Bulgarijoje kraują praliejusių lietuvių fronte nieko naujo: pasaulio futbolo čempionato atrankoje lieka be taškų

Lietuvos futbolo rinktinė atrankoje į 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionatą vis dar lieka be taškų.

Lietuvos futbolo rinktinė patyrė nesėkmę Bulgarijoje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Sep 5, 2021, 6:49 PM, atnaujinta Sep 6, 2021, 7:58 AM

Sekmadienį laikinojo vyriausiojo trenerio Tomo Ražanausko auklėtiniai išvykoje 0:1 (0:0) nusileido Bulgarijos futbolininkams.

Pirmajame kėlinyje lietuviai žaidė kiek blankiau nei varžovai. Pavojingų situacijų prie varžovų neturėjusi Lietuvos rinktinė daugiau dėmesio skyrė gynybai.

Puolime pirmajame kėlinyje stebuklų nesukūrė ir Bulgarijos futbolininkai, kurie bandė ieškoti lietuvių gynybos klaidų, tačiau skaičiai švieslentėje po pirmojo kėlinio išliko nepakitę – 0:0.

Po pertraukos į aikštę žengęs Eligijus Jankauskas įnešė gyvumo Lietuvos rinktinės puolime. Bulgarų vartams grasinti bandė Donatas Kazlauskas bei Rolandas Baravykas. Daugiau laisvumo nei pirmajame kėlinyje buvo jaučiama ir atliekant perdavimus. Jų tikslumas buvo kur kas geresnis.

70-ąją min. Lietuvos rinktinės saugo Justo Lasicko veide buvo praverta žaizda – krentančiam lietuviui futbolo bateliu per veidą užkabino priešininkas. Laimei, rimtesnių sužalojimų J.Lasickui pavyko išvengti.

Apie save antrajame kėlinyje bulgarai priminė 74-ąją min. Po Lietuvos rinktinės gynėjų klaidos aikštės šeimininkams pavyko išbėgti prieš Lietuvos rinktinės vartininką. Lietuvius nuo priešininkų įvarčio išgelbėjo sėkmingas komandos kapitono vartų sargo Ernesto Šetkaus žaidimas.

Vis dėlto atsilaikyti lietuviams nepavyko. 82-ąją min. po standartinės situacijos taikliu smūgiu galva pasižymėjo ir Bulgariją į priekį išvedė Ivailo Čočevas.

Per likusį laiką skaičiai švieslentėje nepakito ir tris taškus į savo sąskaitą įsirašė Bulgarijos futbolininkai.

Po šios dvikovos lietuviai savo sąskaitoje neturėdami nė vieno taško lieka paskutinėje pasaulio pirmenybių atrankos C grupės vietoje.

C grupėje pirmauja Europos čempionė Italijos rinktinė.

Ji per 4 rungtynes iškovojo 10 taškų. Italai pasiekė tris pergales kovo mėnesį, bet šią savaitę savo aikštėje nesugebėjo įveikti Bulgarijos futbolininkų ir prarado pirmuosius taškus.

Taškų dar neprarado antrąją vietą užimanti Šveicarijos rinktinė. Tačiau ji žaidė tik dvejas rungtynes, per kurias iškovojo 6 taškus.

Trečiąją vietą po šios pergalės užima Bulgarijos komanda. Jos sąskaitoje 5 taškai.

Šiaurės Airijos komanda po trejų rungtynių turi 4 taškus.

Iki sekmadienio dvikovos lietuviai svečiuose pralaimėjo Šveicarijai 0:1, namie – Italijai 0:2 ir Šiaurės Airijai 1:4.

Lrytas.lt primena, kad dėl užsikrėtimo koronavirusu Lietuvos futbolo rinktinė verčiasi be pagrindinio vyriausiojo trenerio Valdo Ivanausko.

Kitą savaitę, trečiadienį, lietuvių laukia akistata su Europos čempione Italijos rinktine.