Dominavusius serbus Vilniaus arenoje palaužę Irano žaidėjai šaukė: „Labas rytas, Lietuva“

Pasaulio futsal čempionate Vilniuje sulaukta kai kam netikėto, tačiau dėsningo rezultato: pirmame F grupės mače Irano rinktinė atlaikė Serbijos žaidėjų spaudimą ir nugalėjo 3:2 (2:0).

Irano rinktinė pasaulio futsal čempionate įveikė Serbiją.<br> T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

2021-09-14 20:28

Irano komanda – neabejotini Azijos futsalo lyderiai. Jų sąskaitoje – net 12 žemyno titulų iš 15.

Prieš penkerius metus 2016-siais planetos pirmenybėse Kolumbijoje Mohammado Nazemosharia vedama „Team Melli“ kariauna užėmė trečią vietą čempionate.

Tai buvo geriausias visų laikų Azijos šalių pasiekimas turnyre. Ir pakartoti šią sėkmę iraniečiai tikisi Lietuvoje.

Jau po pirmojo kėlinio iraniečiai pirmavo 2:0, o baigiantis mačui – likus trims minutėms – atitrūko vėl 3:1.

Tačiau serbai neatlyžo ir likus kovoti mažiau nei dviem minutėms sumažino atsilikimą iki 2:3. Jie bandė ir išlyginti rezultatą, bet paskutinę minutę, iraniečiams perėmus kamuolį, bandė stabdyti paskutinės vilties bauda ir Serbijos žaidėjas Slovodanas Rajcevičius gavo raudoną kortelę.

Tad Serbija neteko žaidėjo ir net pakeitę vartininką žaidė aikštėje keturiese. Iranas lengvai atsilaikė ir pelnė grupėje pirmuosius 3 taškus.

Išėję iš arenos ir eidami pro žiniasklaidos skirtą interviu vietą Irano žaidėjai šaukė laužyta anglų kalba – „labas rytas, Lietuva“, „labas rytas“.

Įvartį pelnęs Farhadas Fakimas pridėjo: „Nesitikėjote?“.

„Jau pademonstravome, jog esame gera komanda, su kuria reikia skaitytis,“ – pasakė Irano ekipos treneris Mohammadas Nazemosharia.

Įdomu, kad serbai turėjo rimtą persvarą – kamuolį ji valdė 57 procentus laiko, smūgiavo į vartų pusę 44 kartus, o Iranas – 39. Serbai mušė 12 kampinių, varžovai – tik 7.

Serbai po šios nesėkmės buvo sugniuždyti ir ilgokai sėdėjo ant atsarginių žaidėjų suolo susiėmę už galvų.

„Mums nepasiekė. Pralaimėjome tikrai stipriai komandai. Ji darė mažiau klaidų, o mes tiesiog nesugebėjome pasipriešinti.

Viskas labai teisinga – Iranas pelnytai laimėjo. Tie du įvarčiai mus išmušė iš ritmo, bet nes galvojome, kad viskas sugrįš į vietas antrame kėlinyje. Tačiau iraniečiai atsilaikė.

Bet reikia nenusiminti – tiesiog turėsime žaisti savo žaidimą ir nugalėti Argentiną. Ir nesvarbu, kad ji pasaulio čempionė“, – kalbėjo Serbijos ekipos žaidėjas Starhinja Petrovas, žaidžiantis Italijos „Real San Giuseppe“ ekipoje.