„Zenit“ pratrūko sutriuškinimu: Čempionų lygoje šventė pergalę po dviejų metų pertraukos

UEFA Čempionų lygoje trečiadienį vakarinėje dalyje savo antruosius mačus žaidė F ir H grupių ekipos. Dvejuose mačuose namie kovojusios komandos šventė pergales.

„Zenit“ pirmąjį įvartį pelnė Claudinho.<br> IS/Scanpix.com nuotr.
„Zenit“ ekipos žaidėjas Sergejus Piniajevas.<br> IS/Scanpix.com nuotr.

2021-09-29 20:13, atnaujinta 2021-09-29 22:47

F grupėje sėkmingai turnyrą pradėjęs šveicarų Berno „Young Boys“ klubas nesugebėjo pratęsti sėkmingo žygio – išvykoje varžėsi su italų Bergamo „Atalanta“ ir pralaimėjo 0:1 (0:0).

Lemiamą smūgį šveicarai gavo 68-ąją min. po Matteo Passina smūgio.

Berno komanda pirmame rate sugebėjo namie palaužti „Manchester United“ ekipą 2:1, o „Atalanta“ sužaidė lygiosiomis su „Villarreal“ 2:2.

H grupėje santykius aiškinosi pirmojo rato nevykėlės – Sankt Peterburgo „Zenit“ ir švedų „Malmo“.

Rusijos čempionas net nuo 2019 metų nebuvo laimėjusi Čempionų lygoje, kai namie įveikė Liono „Olympique“ 2:0. Po to sekė septyni pralaimėjimai ir vienerios lygiosios.

Ir pagaliau Rusijos čempionas galėjo pasidžiaugti sėkme ir ne bet kokia – Sankt Peterburgo žaidėjai 4:0 (1:0) sutriuškino klumpanti savo šalies čempionate „Malmo“.

Tai pats didžiausias „Zenit“ triuškinimas – iki tol tik 2011 metais rusų komanda buvo įveikusi „Porto“ klubą trijų įvarčių skirtumu.

Namie kovojęs „Zenit“ jau 9 min. po brazilo Claudinho smūgio. Kiti įvarčiai krito jau antrame kėlinyje – 49 min. pasižymėjo Daleras Kuziajevas, o jau baigiantis mačui 80 min. trečią įvartį įmušė Aleksejus Sutorminas, tašką padėjo dar vienas brazilas Wendelis.

Švedai pirmame ture beviltiškai nusileido Turino „Juventus“ 0:3, o Londono „Chelsea“ sugebėjo palaužti rusų komandą 1:0.