Lietuvos rinktinė po devynių pralaimėjimų vėl švenčia pergalę: namuose įveikti bulgarai

Šeštadienio popietę Vilniuje, LFF stadione, atrankos į pasaulio futbolo čempionatą rungtynėse susitiko Lietuvos ir Bulgarijos rinktinės. Savo žiūrovų akivaizdoje lietuviai šventė pergalę rezultatu 3:1 (1:0).

Futbolas,Lietuva-Bulgarija<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (28)

2021-10-09 15:41, atnaujinta 2021-10-11 14:54

Lietuvius į priekį 18-ąją minutę išvedė Justas Lasickas, tačiau rezultatą jau po pertraukos 64-ąją minutę tiksliu baudos smūgiu išlygino Kirilas Despodovas.

Pergalę mūsų šalies rinktinei nukalė Fiodoro Černycho dublis 82 ir 84 minutėmis.

Rungtynes lietuviai atidarė susikurdami pavojingą progą šalia varžovų vartų, tačiau Karolio Laukžemio smūgis skriejo šalia vartų virpsto.

13-ąją minutę LFF stadione pasipylė švilpimas. Bulgarams keliant kamuolį į baudos aikštelę teisėjas sustabdė žaidimą. Ukrainietis užfiksavo lietuvių pražangą, prieš Egidijų Vaitkūną iškėlė geltoną kortelę ir paskyrė 11 metrų į Lietuvos vartus. Tačiau jau po minutės Vilniuje pasipylė plojimų lavina. Atspėjęs, kur smūgiuos varžovas, Ernestas Šetkus rezultatą išlaikė lygų – 0:0.

Jau po keturių minučių puikią ataką sukūrę lietuviai išsiveržė į priekį. Arvydas Novikovas pastebėjo į baudos aikštelę kertantį Justą Lasicką ir šiam atliko perdavimą. Perdavimas nenuėjo veltui ir J.Lasickas kamuolį pasiuntė į varžovų tinklą.

Kėlinio pabaigoje iniciatyvą buvo perėmę bulgarai, tačiau E.Šetkus su gynėjais dirbo nepriekaištingai ir leido Lietuvos rinktinei pertrauką pasitikti pirmaujant rezultatu 1:0.

Antrąjį kėlinį energingiau pradėjo lietuviai. Kelis kartus šeimininkai buvo arti įvarčio, tačiau tikslo pasiekti nepavyko.

Neįmuši tu, įmuš tau: 64 rungtynių minutę pasižymėti pavyko bulgarui Kirilui Despodovui. Saugas atliko puikų baudos smūgį į viršutinį vartų kampą ir išlygino rezultatą.

Tačiau po netikėto smūgio Lietuvos rinktinės futbolininkai nepasimetė ir toliau atakavo svečius. 82-ąją minutę atakuojantis futbolas atsipirko. J.Lasickas nusisukęs nuo vartų krūtine atmetė kamuolį komandos draugui F.Černychui ir šis paleido neatremiamą smūgį į Bulgarijos vartus.

Po dviejų minučių F.Černychas įskriejo į pasimetusių bulgarų baudos aikštelę ir įsibėgėjęs šoko aukščiau visų ir pasiuntė trečią rinktinės įvartį į varžovų vartus.

Rinktinių pastaroji akistata vyko visai neseniai – kiek daugiau nei prieš mėnesį. Tuomet Bulgarijoje pranašesni buvo šeimininkai laimėję rungtynes rezultatu 1:0.

Lietuvos rinktinė po šešių sužaistų rungtynių turi iškovojusi tris taškus ir grupėje užima paskutinę vietą. Bulgarijos futbolininkai su penkiais taškais žengia laipteliu aukščiau.