Galingai: naujojo trenerio Dentinho vedama Lietuvos salės futbolo rinktinė parsiveža Baltijos taurę

Dešimtą kartą surengtame Baltijos salės futbolo taurės turnyre triumfavo Lietuvos rinktinė. Lemiamoje kovoje dėl titulo lietuviai 8:2 užtikrintai nugalėjo Latviją ir po ketverių metų tapo taurės šeimininkais.

Lietuviai sutriuškino latvius.<br> LFF nuotr.

2021-12-19 18:21, atnaujinta 2021-12-19 18:24

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Albertas Voskunovičius, po vieną – Edgaras Baranauskas, Lukas Sendžikas, Jurijus Jeremejevas, Ernestas Macenis, Artūras Juchno ir Tomas Bučma.

Pirmajame mače lietuviai 8:3 įveikė estus.

Per dvejas rungtynes Dentinho treniruojama komanda pelnė net 16 įvarčių ir praleido tik 5. Baltijos taurę Lietuva iškovojo vos antrąkart istorijoje.

Pirmasis įvartis krito jau trečią susitikimo minutę. Įspūdingą formą demonstruojantis Edgaras Baranauskas, sėkmingai pasitaisęs kamuolį, maždaug iš dvylikos metrų galingu smūgiu varžovų vartininkui nepaliko jokių šansų.

Po keturių minučių, po kampinio prie Latvijos rinktinės vartų, kombinacija buvo sukurta E. Baranauskui. Po pastarojo stipriai smūgiuoto kamuolio vartininkas jį atmušė tiesiai L.Sendžikui po kojomis ir ilgametis rinktinės puolėjas neklydo.

Dar pirmajame kėlinyje savo žodį tarė ir J. Jeremejevas. Kamuoliui palikus aikštę už šoninės linijos, Artūras Juchno parideno jį J. Jeremejevui ir šis puikiu smūgiu pelnė jau antrąjį įvartį šiame Baltijos taurės turnyre.

Antrasis kėlinys prasidėjo lietuvių spaudimu, perimtais iš varžovų kamuoliais, pakankamai pavojingomis atakomis ir įvarčiu sužaidus vos 77 sekundes. A. Voskunovičius į priekį numetė kamuolį B. Spietiniui, šis pėda grąžino jį A.Voskunovičiui ir pastarasis Lietuvos rinktinės persvarą išaugino iki 4:0. Dar po kiek laiko latviams pakeitus savo vartininką penktu žaidėju, į tuščius vartus kamuolį pasiuntė A.Voskunovičius.

Likus žaisti septynias minutes, per šimtą sekundžių krito du įvarčiai. Iš pradžių ištampę Lietuvos rinktinės gynybą, penkiese prieš keturis latviai pelnė garbės įvartį, o netrukus, į tuščius vartus per visą aikštę smūgiavęs, vartininkas E. Macenis atstatė penkių įvarčių persvarą.

Žaisdami penkiese prieš keturis, dar kartą latviai surado spragų lietuvių gynyboje ir sušvelnino atsilikimą, tačiau į tai mūsų rinktinė atsakė dviem A. Juchno ir T. Bučmos perimtais kamuoliais bei tiksliais smūgiais į tuščius vartus.

Rungtynių statistika

Latvija – Lietuva 2:8 (0:3).

Salaspilio sporto rūmai. Teisėjai: Ingus Purinis ir Eduardas Fatkulinas (abu Latvija).

Įvarčiai: 33 min. Mikas Babris, 37 min. Romanas Rožkovskis (abu Latvija); 3 min. Edgaras Baranauskas, 7 min. Lukas Sendžikas, 9 min. Jurijus Jeremejevas, 22 ir 31 min. Albertas Voskunovičius, 36 min. Ernestas Macenis, 38 min. Artūras Juchno, 38 min. Tomas Bučma (visi Lietuva).

Įspėti: 14 min. Artūras Jerofejevas, 23 min Romanas Rožkovskis, 40 min. Edgaras Tarakanovas (visi Latvija); 24 min. Aivaras Bagočius, 32 min. Lukas Sendžikas, 37 min. Benas Spietinis, 40 min. Jurijus Jeremejevas (visi Lietuva).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Macenis, Albertas Voskunovičius, Benas Spietinis, Lukas Sendžikas, Edgaras Baranauskas; Karolis Čirba, Andrius Kaulnis, Aivaras Bagočius, Tomas Bučma, Mantas Adomėnas, Artūras Juchno, Lukas Sipavičius, Jurijus Jeremejevas.