Kamerūnas Afrikos nacijų taurės bronzą iškovojo po įspūdingo sugrįžimo: likus žaisti 15 min. atsiliko 0:3

Pas save namie Afrikos Nacijų taurės turnyrą rengusi Kamerūno rinktinė neliko be apdovanojimų, nors buvo visiškai šalia fiasko. Šeštadienį kovoje dėl trečiosios vietos kamerūniečiai antrojo kėlinio pradžioje atsiliko nuo Burkina Faso atstovų 0:3, tačiau sugebėjo sukurti stebuklą – išlygino rezultatą 3:3 (0:2), o po 11 metrų baudinių pasidabino bronzos apdovanojimais.

Vincentas Aboubakaras išgelbėjo Kamerūno rinktinę, pelnęs du įvarčius <br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Feb 6, 2022, 9:11 AM, atnaujinta Feb 6, 2022, 9:12 AM

Kamerūno rinktinės vedlys Toni Conceicao netikėtai akistatoje dėl bronzos apdovanojimų nutarė eksperimentuoti ir su Burkina Fasu žaisti išstatė ne geriausius žaidėjus, o beveik rezervinę sudėtį.

Šie ne tik nesugebėjo kažko gero nuveikti, tačiau ir nugramzdino ekipą: po dviejų kėlinių Kamerūnas atsiliko 0:2, o antrojo pradžioje 49 min. leido pasižymėti Djibriliui Ouattarui ir rezultatas tapo 0:3.

Tik tada po keitimų Kamerūnas pradėjo gelbėtis ir įjungė papildomą pavarą: nacionaliniu herojumi tapo Vincentas Aboubakaras.

Iš pradžių įvartį Kamerūnui 79 min. įmušė Stephane'as Bahokenas, o vėliau 85 ir 87 min. pasižymėjo V. Aboubakaras.

Jis taurės turnyre iš viso pelnė 8 įvarčius ir jau beveik garantuotai gaus čempionato auksinį batelį.

11 m baudinių serijoje Kamerūno žaidėjai šįkart buvo tikslus – visi prie žymos stoję žaidėjai nuginklavo varžovų vartininką, o Burkina Faso gretose baudinio nerealizavo Ibrahimas Blati Traore.

Šios abi komandos susitiko ir čempionato atidarymo rungtynėse ir tuomet 2:1 nugalėjo Kamerūnas.

Burkina Fasas bronzą buvo laimėjęs 2017-aisiais, o aukščiausias šios rinktinės pasiekimas išlieka 2012-aisiais iškovotas sidabras.

Kamerūnas Afrikos čempionais yra tapęs penkis kartus.

Sekmadienį turnyro finale susitiks Senegalas su Egipto rinktine.