Lietuvos futbolininkai išvykoje po įtemptos dvikovos palaužė San Marino rinktinę

Penktadienį Lietuvos vyrų futbolo rinktinė draugiškose rungtynėse „Olimpico“ stadione 2:1 (2:0) palaužė San Marino futbolininkus.

Lietuvos futbolininkai San Marine siekia įveikti žemiausią pasaulio reitingą turinčią rinktinę<br>LFF nuotr.
Lietuvos futbolininkai San Marine siekia įveikti žemiausią pasaulio reitingą turinčią rinktinę<br>V.Ščiavinsko nuotr.

Mar 25, 2022, 9:38 PM, atnaujinta Mar 25, 2022, 11:37 PM

Rungtynes kur kas geriau pradėjo Lietuvos futbolininkai. Dešiniuoju kraštu atakas rengę lietuviai galiausiai tokiu būdu pasiekė įvartį.

13-ąją minutę po Egidijaus Vaitkūno perdavimo iš dešinio krašto rinktinėje debiutavęs Augustinas Klimavičius smūgiuodamas kulnu sugebėjo pergudrauti šeimininkų vartininką ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį.

Antrasis įvartis į San Marino vartus krito 27-ąją minutę. Po Tito Milašiaus pakelto kampinio kamuolį į kairį viršutinį vartų kampą nukreipė Linas Mėgelaitis.

Likusio kėlinio metu Lietuvos futbolininkai kontroliavo situacija, tačiau atakas smūgiais į vartus užbaigti sekėsi sunkiai.

Po pertraukos situacija pasikeitė. San Marino futbolininkai nuo pirmųjų antro kėlinio minučių pradėjo ieškoti kelio iki Lietuvos vartų, o 62-ąją minutę šeimininkai tą kelią surado.

Fillipo Fabbri po Mirko Palazzi perdavimo galva į baudos aikštelę vienu lietimu sugebėjo kamuolį pasiųsti į vartų tinklą ir gražinti įtampą į rungtynes.

Likusių rungtynių metu San Marino futbolininkai stengėsi lietuvius atakuoti atlikdami ilgus perdavimus link Lietuvos vartų, tačiau su visais pavojais lietuviai susitvarkė.

Lietuvos ir San Marino rinktinės prieš tai buvo susitikusios keturis kartus. Visus juos laimėjo lietuviai.

Paskutinės rungtynės vyko Vilniuje, 2015-ųjų metų rugsėjo 8 dieną. Tuomet po paskutinę rungtynių minutę Luko Spalvio pelnyto įvarčio lietuviai šventė pergalę rezultatu 2:1.

San Marino rinktinė šiuo metu pasaulyje turi žemiausią FIFA reitingą – 210. Savo ruožtu lietuviai rikiuojasi 137-oje vietoje.