Įspūdingas vilniečių žaidimas pribloškė ir patį „Žalgirio“ kapitoną: „Neįsivaizduoju, kaip tai paaiškinti“

Saldi futbolo pasaka tęsiasi. Antradienį Vilniaus „Žalgiris“ sėkmingai pradėjo antrąjį UEFA Čempionų lygos atrankos etapą. Daugiau nei 5 tūkst. žiūrovų palaikomas sostinės klubas 1:0 (0:0) palaužė galingąjį Švedijos Malmės „Malmo“.

Vilniečiai sostinėje palaužė Švedijos čempionus.<br>V.Skaraičio nuotr.
N.Gorobsovas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Jul 20, 2022, 12:34 PM

Beveik 40 mln. eurų biudžetu disponuojantys Švedijos čempionai po Vilniaus „Žalgirio“ smūgių LFF stadione turėjo susirinkti savo dantis, o iš Lietuvos sostinės sprukti nuleistomis galvomis.

„Darbas dar nėra baigtas, vyksime į Malmę kautis antrose rungtynėse. To pasiruošimui skirsime visą šią savaitę“, – po akistatos akcentavo „Žalgirio“ saugas Nicolasas Gorobsovas.

32-ejų argentinietis buvo teisus. Lietuvos čempionai tik įpusėjo savo kelionę trečiojo UEFA Čempionų lygos atrankos etapo link. Atsakomoji dvikova bus žaidžiama po savaitės, liepos 27-ąją, Švedijoje.

Tuo metu Vilniuje antradienį dėjosi sunkiai paaiškinami reiškiniai. Kur kas kuklesnis „Žalgiris“ ėmė dominuoti nuo pirmųjų rungtynių minučių ir visiškai šokiravo į Vilnių atvykusius priešininkus.

Pergalingo įvarčio autoriumi 49-ąją min. tapo Fabienas Ourega. Nors taiklus smūgis buvo pasiektas tik antrajame kėlinyje, tačiau įvartis į priešininkų vartus galėjo kristi ir dar anksčiau.

„Mums tai buvo sunkios rungtynės. Labai gerai pradėjome pirmąją rungtynių pusę, turėjome dvi, tris geras galimybes išsiveržti į priekį dar pirmose minutėse. Vėliau atsitraukėme ir nusprendėme žaidimą remti kontraatakomis.

Antrąjį kėlinį taip pat pradėjome gerai, stengiamės įmušti įvartį, mums pavyko. Sėkmingai dirbome gynyboje, uždarėme visus plotus, neleidome priešininkams jaustis laisvai“, – komandos pasirodymą apibūdino N.Gorobsovas.

Dar pirmomis rungtynių minutėmis „Žalgiris“ bent tris kartus buvo ties įvarčio riba. Vis dėlto kamuolys niekaip negalėjo atsidurti priešininkų vartuose.

„Neįsivaizduoju, kaip kamuolys neatsidūrė vartuose. Buvo labai keista situacija, nes kamuolys tiesiog buvo ant vartų linijos net nežinau, kaip tai paaiškinti.

Nors ir neįmušėme, bet ir toliau žaidėme savo žaidimą, pasižymėjome antrajame kėlinyje, o tai ir yra svarbiausia“, – samprotavo žalgirietis.

Ši dvikova N.Gorobsovui tapo ypatinga. Argentinietis akistatos metu dėvėjo „Žalgirio“ kapitono raištį, nes įprastasis komandos kapitonas Saulius Mikoliūnas akistatoje prieš „Malmo“ nuo suolo nepakilo.

„Ypatinga akimirka, ypatingos rungtynės. Tai buvo pirmas kartas, kai aš tapau kapitonu, esu labai dėl to laimingas. Būti „Žalgirio“ kapitonu yra nuostabus įvertinimas, bet man tai nebuvo svarbiausia. Svarbiausia, kad laimėjome šią dvikovą, stengiausi tinkamai atlikti savo darbą“, – džaiugėsi futbolininkas.

Įveiktas „Malmo“ barjeras „Žalgiriui“ garantuotų vietą trečiajame UEFA Čempionų lygos atrankos etape, ketvirtajame UEFA Europos lygos atrankos etape bei pirmą kartą istorijoje bilietą į UEFA Konferencijų lygos grupių etapą.

Motyvaciją prideda ir finansinis UEFA paskatinimas – „Malmo“ ir „Žalgirio“ poros nugalėtojas susižers beveik 3 mln. eurų siekiančią premiją.