Už ūsų patampyti prancūzai varžovų nepasigailėjo: pasaulio čempionai sutalžė australus

Pasaulio futbolo čempionate Katare D grupės antradienį savo mačą žaidė čempionų titulą ginanti Prancūzija ir šiaip ne taip į pirmenybes prasimušusi Australija. Nors australai sukūrė sensaciją – pelnė įvartį jau 9 minutę, toks akibrokštas jiems kainavo skaudžiai. Planetos čempionai susitvarkė su australais net 4:1 (2:1).

Prancūzijos ir Australijos futbolo rinktinių mačas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Prancūzijos vyrų futbolo rinktinė. 2021 metai.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 22, 2022, 8:55 PM, atnaujinta Nov 23, 2022, 2:50 PM

Mačas prasidėjo netikėtumu: nors prancūzai rungtynių pradžioje kontroliavo kamuolį, tačiau pramiegojo kontrataką: po ilgo perdavimo per visą aikštę iš dešinio kampo Mathew Leckie pasiuntė kamuolį į vartų zoną, o ten 9 min. puikiu smūgiu iš arti įvartį pelnė Craigas Goodwinas.

Šis įvartis tapo greičiausiu Australijos rinktinės įvarčiu pasaulio čempionatuose.

Tai taip australai pakoregavo ir prancūzų statistiką: tai buvo greičiausias įvartis pasaulio čempionatuose į prancūzų vartus nuo 1982 metų, kai britas Bryanas Robsonas pasižymėjo 27-oje mačo sekundėje.

Ilgai australai nepirmavo: 27-ąją min. po perdavimo į baudos aikštę Adrienas Rabiot pirmasis aukščiausiai pašoko ir galva pasiuntė kamuolį į vartus. Tad rezultatas tapo 1:1.

Ir tuo prancūzų šėlsmas nesibaigė: jau 32 min. gražios atakos tas pats A.Rabiot pritraukė vartininką ir gynėją, perdavė kamuolį ties baudos linija Olivieriui Giroud ir šis gražiu smūgiu jau pelnė įvartį į tuščius vartus – 2:1.

Tai buvo jau 50-asis O.Giroud įvartis Prancūzijos rinktinėje.

Antrame kėlinyje prancūzai ir toliau spaudė australus ir nuo 60-osios minutės šio žemyno ekipos tik skyrė visas jėgas gynybai.

Kartą gynėjai „išnešė“ kamuolį iš vartų, kelis kartus situaciją gelbėjo vartininkas, tačiau 68 min. po pakelto kamuolio į baudos aikštę galva jį į vartus nukreipė Kylianas Mbappe.

Po trijų minučių jau K.Mbappe jau pakėlė kamuolį į vartininko aikštelę ir O.Giroud galva įmušė ir ketvirtąjį įvartį į Australijos rinktinės vartus.

2018 metų čempionė Prancūzija planetos pirmenybėse žaidžia jau 16-ąjį kartą ir septintąjį kartą iš eilės. Tai yra viena iš ilgiausių serijų tarp visų čempionato dalyvių.

Nuo 1998 metų Prancūzija žaidė trijuose čempionatų finaluose – 1998, 2006 ir 2018 m. Maža to – prancūzai sieks tapti trečiąja rinktine, kuri laimėtų du čempionatus iš eilės.

Tai pavyko padaryti tik Italijai (1934 ir 1938 m.) bei Brazilijai (1958 ir 1962 m.).

Tarpusavyje pirmenybėse prancūzai ir australai žaidė tik kartą: 2018 m. pasaulio čempionate prancūzai 2:1 įveikė australus.

Prancūzijai pasaulio čempionate nepadės sužeisti Paulas Pogba, Ngolo Kante, Christopheris Nkunku, Presnelis Kimpembe ir dabartinis „Auksinio kamuolio“ savininkas Karimas Benzema.

Be penkių žaidėjų, iš kurių trys yra žvaigždės, Prancūzijai bus sunku kovoti dėl titulo.

Australija viena paskutiniųjų pateko į Kataro pirmenybes, Azijos atrankoje užėmusi trečiąją vietą ir atkrintamuosiuose mačuose įveikusi Jungtinių Arabų Emitarų ekipą 2:1 ior po 11 metrų baudinių Peru komandą – 5:4.