Pirmosios nulinės lygiosios pasaulio čempionate: danai neprispaudė Tuniso

Pasaulio futbolo čempionate antradienį startavo C grupės kovos, o pirmieji į kovą Dohos „Education City“ stadione žengė Danijos ir Tuniso rinktinės. Nors favorite laikytra Europos ekipa turėjo kelias puikias galimybes pelnyti įvarti, tačiau mačas baigėsi be įvarčių 0:0. Tai pirmosios čempionato rungtynės, kuriose nebuvo pelnytas nė vienas įvartis.

Danijos ir Tuniso rinktinių mačas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Danijos futbolo rinktinė.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 22, 2022, 2:42 PM, atnaujinta Nov 22, 2022, 6:32 PM

Pirmame kėlinyje nė vienai iš komandų nepavyko pasižymėti, nors danai ir buvo pelnę įvartį. Po VAR peržiūros jis buvo anuliuotas.

Taip pat kartą pasižymėjo ir tunisiečiai, tačiau buvo fiksuota aiški nuošalė. Per pirmą kėlinį Danija į vartų plotą smūgiavo 2 kartus, o Afrikos atstovai – vieną.

Antrame kėlinyje danai buvo arčiausiai įvarčio – 69 min. nuo pusmetrio į vartus galva smūgiavęs kamuolį žaidėjas pataikė į virpstą ir rezultatas liko 0:0.

Galiausiai komandos labiau žiūrėjo į savo vartų saugumą nei į galimybę įmušti.

Tiesa, jau per pridėtą laiką Tuniso gynėjas baudos aikštėje sužaidė ranka, bet teisėjas, peržiūrėjęs VAR patikino, kad tai buvo netyčinis įvykis ir 11 metrų baudinio neskyrė.

Danai į Tuniso vartų stačiakampį pataikė iš viso 6 kartus, o tunisiečių statistika nepasikeitė nuo pirmojo kėlinio statistikos.

Danijos rinktinėje ir pasaulio čempionate žaidžia Christianas Eriksenas, kuriam Europos čempionate per mačą su Suomija sustojo širdis ir žaidėją gelbėjo medikai. Tąkart danai Senojo žemyno pirmenybėse žengė iki turnyro pusfinalio.

Į pasaulio čempionatą Katare danai pateko be jokių papildomų mačų – laimėjo devynerias iš dešimties sužaistų rungtynių ir praleidusi tik tris įvarčius. Per penkis planetos čempionatus, kuriuose žaidė Danija, tik kartą šios valstybės ekipa nebuvo prasimušusi į atkrintamuosius mačus.

Tuo tarpu Afrikos žemyno rinktinei per penkis pasaulio čempionatus nė karto nepavyko įveikti grupių barjero.

Danijos ir Tuniso rinktinės iki šiol niekada nežaidė pasaulio futbolo čempionatų akistatose. Komandos buvo susitikusios 2021 metais kontrolinėse rungtynėse ir danai 2:1 palaužė tunisiečius.