Šokas Katare: japonišku sušiu paspringusi Vokietija pralaimėjimu pradėjo pasaulio čempionatą

Keturiskart pasaulio čempionė Vokietija nesugebėjo pergalingai pradėti Katare vykstančių futbolo pirmenybių. Trečiadienį vokiečiai E grupės rungtynėse 1:2 (1:0) krito po Japonijos futbolininkų kojomis.

Vokietija patyrė nesėkmę prieš Japoniją.<br>Reures/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Nov 23, 2022, 2:45 PM, atnaujinta Nov 23, 2022, 6:01 PM

Prieš prasidedant rungtynėms Vokietijos futbolo rinktinė nusprendė pasiųsti žinutę FIFA – vokiečiai atsistoję įsiamžinti nuotraukai užsidengė savo burnas.

„Uždrausti mūsų raištį yra kaip uždrausti burną. Mūsų pozicija išlieka ta pati“, – savo „Twitter“ paskyroje paskelbė Vokietijos federacija.

8-ąją rungtynių minutę dvikovos žiūrovai sulaikė kvapą – atsikirtusi Japonijos rinktinė po Vokietijos klaidos nurūko į priekį ir įmušė įvartį į varžovų vartus. Vis dėlto šoninis akistatos teisėjas nieko nelaukęs pakėlė vėliavėlę ir užfiksavo nuošalės taisyklės pažeidimą.

Tuo metu Vokietijos ekipa žiūrovams ryškiau prisistatė 16-ąją min., kai pavojingu smūgiu galva varžovų budrumą patikrino Antonio Rudigeris, tačiau vokietis į vartų plotą nepataikė.

Įpusėjus pirmajam kėliniui visų akys nukrypo į rungtynių teisėją, kuris konsultavosi su VAR asistentais dėl galimo 11 metrų baudinio į Japonijos vartus. Po neilgos pauzės buvo nuspręsta pratęsti mačą, o baudinys paskirtas nebuvo.

Kėliniui persivertus per pusiaują vokiečiai vis labiau spaudė varžovus, o tai greitai davė rezultatų – po sukurtos situacijos Japonijos vartininkas pažeidė taisyklės baudos aikštelėje ir už tai buvo nubaustas 11 metrų baudiniu.

33 min. šį smūgį realizavo ir Vokietiją į priekį išvedė Ilkajus Gundoganas.

Iki pirmosios dvikovos pusės pabaigos aktyvesni aikštėje ir toliau išliko vokiečiai, bet skaičiai stadiono švieslentėje prieš pertrauką išliko nepakitę.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui Vokietija sukūrė dar vieną pavojingą epizodą – Serge'o Gnabry galingas smūgis sudrebino priešininkų vartų skersinį. 60-ąją min. vartų virpstą „pabučiavo“ ir I.Gundogano smūgiuotas kamuolys.

70-ąją min. audringų sirgalių aplodismentų sulaukė Japonijos vartininkas Shuichi Gonda. Jis per 30 sekundžių atkarpą atrėmė net keturis pavojingus Vokietijos futbolininkų smūgius.

Vos po kelių minučių auksinį šansą išlyginti rezultatą turėjo ir patys japonai, tačiau tada savo įspūdingą reakciją pademonstravo Vokietijos vartininkas Manuelis Neueris. Antruoju smūgiu japonai perkėlė kamuolį virš vartų.

Antrą kartą iš eilės fortūna Vokietijos nebegelbėjo – 75-ąją min. pavojingą Japonijos ataką vainikavo išlyginamasis Ritsu Doano įvartis.

Futbolo stebuklai tęsėsi toliau – 82-ąją min. pramiegojusius vokiečius nubaudė greitai prie varžovų vartų atsidūręs ir rezultatą persvėręs Takuma Asano.

Prie antrojo kėlinio pagrindinio laiko teisėjas pridėjo 7 minutes, tačiau priešininkus spaudusiai Vokietijai išlyginti rezultato nepavyko.

Be šių komandų pasaulio pirmenybių E grupėje taip pat varžosi Ispanija ir Kosta Rika.