Apkartęs Kanados sugrįžimas į pasaulio čempionatą: neįmušė baudinio ir apmaudžiai nusileido Belgijai Afrikos čempionate prisidirbęs teisėjas tęsė „savo šou“

Po 36-erių metų į pasaulio futbolo čempionatą sugrįžusi Kanados rinktinė pergalingai Katare neprisistatė. Trečiadienį vykusiose F grupės rungtynėse kanadiečiai kaip įmanydami kaitino padus Belgijos futbolininkams, tačiau apmaudžiai jiems nusileido 0:1 (0:1).

Belgijos ir Kanados akistata.<br>Imago/Scanpix nuotr.
Belgijos ir Kanados akistata.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Belgijos ir Kanados akistata.<br>AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2022-11-23 20:50, atnaujinta 2022-11-23 23:00

Įvykiai aikštėje virte virė jau nuo pat mačo pradžios – 8-ąją akistatos minutę Yannickas Carrasco baudos aikštelėje sužaidė ranka ir po VAR peržiūros į Belgijos rinktinės vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys.

10-ąją min. Alphonso Daviesas smūgiavo nuo 11 metrų žymos, tačiau smūgį atrėmė sėkmingai sureagavęs belgų vartų sargas Thibaut Courtois.

Kanada tęsė savo atakų bangą, o 14-ąją min. apie save priminė kiek anksčiau Afrikos futbolo čempionate prisidirbęs ir diskvalifikuotas teisėjas Janny Sikazwe (tąsyk jis pirmenybių mačą nusprendė užbaigti 86-ąją min.) Šį kartą jis užfiksavo nuošalės taisyklės pažeidimą, kurio net nebuvo.

Įpusėjus kėliniui apie save priminė Belgija, kuri pasinaudojusi plotais puolime sukūrė pavojingą ataką. Vis dėlto pasižymėti nepavyko – kamuolys buvo nukreiptas į užribį.

39-ąją min. galėjo būti paskirtas dar vienas 11 metrų baudinys į Belgijos vartus, tačiau po VAR peržiūros buvo nuspręsta šios nuobaudos belgams neskirti.

Apmaudžiai Kanada buvo nubausta pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje – 44-ąją min. nuo varžovų pabėgęs Michy Batshuayi nuginklavo priešininkų vartų sargą ir išvedė Belgiją į priekį.

Prieš pat pertrauką Kanada turėjo galimybę išlyginti skaičiuos švieslentėje, bet tuo nepasinaudojo.

Aktyviai Kanada pradėjo ir antrąjį kėlinį – per pirmąsias 15 jo minučių belgus buvo užklupusi tikra varžovų puolimo banga.

67-ąją min. Belgijos rinktinė susikūrė pavojingiausią momentą nuo antrojo kėlinio pradžios, bet kovingai besigynę kanadiečiai neleido jiems padvigubinti pranašumo – blokavo galingą smūgį.

80-ąją min. nuo pavojingo Kanados ekipos smūgio galva belgus gelbėjo eilinį kartą šiame mače meistriškai sužaidęs Th.Courtois.

Įtampa išliko iki pat mačo pabaigos – kanadiečiai spausdami priešininkus bandė išlyginti rezultatą, bet sukandę dantis belgai atsilaikė ir pergalingai pradėjo savo žygį pasaulio čempionate. Kanadiečiai šiose rungtyėnse atliko net trigubai daugiau smūgių nei favoritais laikyti belgai (21 prieš 7).

Primename, kad kiek anksčiau vykusiose grupės rungtynėse Maroko ir Kroatijos rinktinės išsiskyrė taikiai 0:0.