Progų neišnaudojusi Saudo Arabija antros staigmenos neužfiksavo – po įtemptos kovos krito prieš lenkus

Visus futbolo aistruolius nustebinusi Saudo Arabija dar vienos staigmenos pasaulio čempionate neužfiksavo. Herve Renardo auklėtiniai po atkaklios kovos 0:2 (0:1) pripažino Lenkijos pranašumą.

Saudo Arabija – Lenkija<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Saudo Arabija – Lenkija<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2022-11-26 14:46, atnaujinta 2022-11-26 17:43

Pirmąsias 20 rungtynių minučių kontrolė visiškai priklausė Saudo Arabijos futbolininkams, o lenkai stabdydami varžovus užsidirbo net 3 geltonas korteles.

Visgi, galiausiai 39-ąją minutę įvartį pelnė Lenkijos futbolininkai. Greitos atakos metu po Roberto Lewandowskio perdavimo Piotras Zielinskis iš kelių metrų kamuolį pasiuntė į vartų tinklą.

45-ąją minutę Krystianas Bielikas savo baudos aikštelėje pažeidė taisykles ir Saudo Arabija gavo puikią progą išlyginti rezultatą.

11 metrų baudinio realizuoti stojo Salemas Al Dawsari, tačiau jį sėkmingai atlaikė Wojciechas Szczesny. Kamuolys nukrito prieš pat Lenkijos vartininką ir jau po akimirkos į vartus iš kelių metrų smūgiavo Mohammedas Al Breikas, tačiau W.Szczesny lyg superherojus sugebėjo atlaikyti pakartotiną varžovų smūgį.

Antroje kėlinio pradžioje Saudo Arabijos futbolininkai turėjo dar vieną nuostabią progą. S.Al Dawsari iš kelių metrų atliko smūgį į vartus, tačiau ir vėl įspūdingai vartus apsaugojo W.Szczesny.

63-ąją minutę šalia įvarčio jau buvo Lenkijos futbolininkai. Arkadiuszas Milikas po perdavimo iš kairiojo aikštės krašto atliko smūgį su galva, tačiau kamuolys trenkėsi į skersinį.

Po minutės savo įvartį galėjo pelnyti ir „Barcelona“ žvaigždė Robertas Lewandowskis, tačiau jo smūgiuota kamuolį varžovų vartininkas nukreipė į vartų virpstą.

Galiausiai 82-ąją minutę R.Lewandowskis pelnė savo pirmąjį įvartį pasaulio čempionatų istorijoje. Abdulelah Al Makli nesugebėjo susistabdyti kamuolio šalia savo baudos aikštelės ir jį perėmęs R.Lewandowski atsidūrė vienas prieš vartininką. Puolėjas neklydo ir pelnė antrąjį Lenkijos įvartį.

Lenkijos rinktinė pirmose C grupės rungtynėse sužaidė lygiosiomis 0:0 su Meksikos rinktine.

Tuo tarpu Saudo Arabija 2:1 įveikė vienus iš pagrindinių turnyro favoritų – Argentiną.

Lenkijos ir Saudo Arabijos rinktinės tarpusavyje yra žaidusios 2006 metais. Tuomet 2:1 laimėjo lenkai.