Pasaulio čempionate Portugalija žengs iš grupės toliau: du B. Fernandeso įvarčiai palaužė Urugvajų Į aikštę išbėgo LGBT gerbėjas

Pirmadienį 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionato H grupės rungtynėse kovojo Portugalijos ir Urugvajaus rinktinės. Šioje dvikovoje buvo pelnyti du įvarčiai: juos pelnęs Bruno Fernandesas padėjo portugalams triumfuoti 2:0 (0:0) bei uždarė klausimą dėl šios ekipos patekimo į aštuntfinalį. Kitoms trims rinktinėms teks dar kovoti dėl vienos vietos atkrintamuosiuose mačuose.

Portugalijos ir Urugvajaus rinktinių mačas.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
 Sirgaliai išbėgo į aikštę.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
 Cristiano Ronaldo su Portugaljos ekipa siekia pergalių pasaulio čempionate.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2022-11-28 20:36, atnaujinta 2022-11-28 23:38

Per pirmąjį kėlinį portugalai daugiau kaip 20 minučių dominavo ir turėjo kelis momentus pasižymėti, tačiau po to kur kas geriau pradėjo žaisti urugvajiečiai ir taip pat turėjo vieną puikų šansą pasižymėti. Tačiau po pirmojo kėlinio rezultatas ir toliau liko 0:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo incidentu, kai į aikštę išbėgo sirgalius su LGBT vėliava. Mačas minutei buvo nutrauktas, kol apsauga pagavo sirgalių ir iš aikštės išnešė numestą vėliavą.

Tiesa, ant marškinėlių vienoje pusėje buvo užrašyta „Išgelbėti Ukrainą“, o ant kitos pusės – „Pagarba Irano moterims“.

Po šio incidento portugalai surengė kelias rimtas atakas ir vienoje iš jų krito pirmasis įvartis: Bruno Fernandesas atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, o Cristiano Ronaldo siekė galva nukreipti kamuolį į vartus.

Net ir pakartojimas neparodė, ar garsusis portugalas siekė kamuolį galva, tačiau jis džiaugėsi labiausiai ir būtent jam buvo 54 min. įrašytas įvartis.

Net ir pakartojimas neparodė, ar garsusis portugalas siekė kamuolį galva, tačiau jis džiaugėsi labiausiai ir būtent jam pradžioje buvo 54 min. įrašytas įvartis. Tačiau po to buvo paskelbta, kad įvartį vis dėlto pelnė B.Fernandesas.

Baigiantis mačui Urugvajaus žaidėjas ranka sužaidė baudos aikštėje ir B.Fernandesas 90 min. pelnė savo antrąjį įvartį. Tuomet jau 7 minutės kaip buvo pakeistas C.Ronaldo.

Portugalija pirmose pasaulio futbolo čempionato grupės rungtynėse 3:2 įveikė Ganos futbolininkus. Tuo tarpu Urugvajus susitikimą su Pietų Korėja baigė lygiosiomis 0:0.

Portugalija debiutavo pasaulio futbolo čempionate 1966 metais – tąkart iš tolesnių kovų ji eliminavo Braziliją, pasiekė pusfinalį ir užėmė trečiąją vietą.

Portugalijos rinktinės ryškiausia žvaigždė Cristiano Ronaldo yra rezultatyviausias žaidėjas pasaulio čempionatuose, dabar jau pelnęs 118 įvarčių. Jis pelnė vieną įvartį Ganos ekipai.

Urugvajaus rinktinė yra laimėjusi pasaulio futbolo čempionatą iš viso du kartus – 1930 ir 1950 metais.

Portugalijos ir Urugvajaus rinktinės iki šiol susitiko tris kartus ir pasidalijo po vieną pergalę bei vienas susitikimas baigėsi lygiosiomis.

Kitose šios grupės rungtynėse Gana įveikė Pietų Korėją 3:2.