Žvaigždes tausojusiai Prancūzijai antausį tėškęs Tunisas per daug nesidžiaugė – liko be aštuntfinalio

Vietą pasaulio čempionato aštuntfinalyje jau po dviejų grupės rungtynių užsitikrinusi Prancūzijos futbolo rinktinė akistatoje prieš Tunisą nusprendė pataupyti savo futbolo žvaigždžių energiją. Net devynis pagrindinės sudėties futbolininkus ant suolo palikusi Prancūzijos rinktinė sulaukė Tuniso rinktinės pareiškimo.

Prancūzijos ir Tuniso akistata.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Tuniso ir Prancūzijos rinktinių akistata.<br>AP/Scanpix nuotr.
Prancūzijos ir Tuniso rinktinių akistata.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
K. Mbappe.<br>ZUMA/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Nov 30, 2022, 4:55 PM, atnaujinta Nov 30, 2022, 7:05 PM

Tunisas pranoko pasaulio futbolo čempionus 1:0 (0:0), tačiau neprasibrovė į pasaulio čempionato aštuntfinalį dėl nepalankaus rezultato iš kitos D grupės komandų akistatos.

Rezervinę sudėtį išrikiavusios Prancūzijos futbolo rinktinės trenerio Didier Deschampso auklėtiniai su sunkumais aikštėje susidūrė dar mačo pradžioje. 8-ąją rungtynių minutę Tuniso rinktinė įmušė įvartį iš standartinės situacijos, bet jis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės taisyklės pažeidimo.

Pirmoje rungtynių pusėje pavojingų momentų žiūrovai neišvydo – aikštėje vyravo ramus žaidimas ir po pirmojo kėlinio švieslentėje degė du apvalūs nuliai.

Tylą 58-ąją minutę nutraukė Tunisą į priekį išvedė įspūdingu smūgiu pasižymėjęs Wahbi Khazri.

Prancūzijos rinktinės reikalus tvarkyti bandė nuo suolo pakilęs Kylianas Mbappe, bet rimtesnių galimybių pasižymėti greitakojis prancūzas nesulaukė.

Norėdamas dar labiau suaktyvinti savo auklėtinių puolimą D.Deschampsas į kovą metė Antoine Griezmanną ir Ousmane'ą Dembele.

98-ąją min. A.Griezmannui buvo pavykę išlyginti rezultatą, bet po VAR peržiūros teisėjas įvartį atšaukė dėl nuošalės taisyklės pažeidimo.

Vis dėlto daug džiaugsmo Tunisui ši pergalė neatnešė – tuo pat metu vykusiose kitose D grupės rungtynėse Australija 1:0 pranoko Daniją ir iškovojo antrąjį bilietą į atkrintamąsias varžybas.

Tai reiškia, kad tiek Danijos, tiek ir Tuniso pasirodymas pasaulio futbolo čempionate baigėsi.

***

Tuniso futbolininkai čempionatą pradėjo sužaisdami lygiosiomis 0:0 su Danijos rinktine, tačiau vėliau 0:1 patyrė pralaimėjimą prieš Australijos komandą.

Prancūzai pirmose rungtynėse 4:1 susitvarkė su Australijos futbolininkais, o antrose 2:1 nugalėjo danus.